AKCIA
Otázky

Správna výživa je často prehliadaná no rozhodujúca pre zdravý rast vlasov. Vlasy reagujú pomaly na zmeny v liečbe a čiastočne i na zmeny vo výžive, preto musí byť dodržiavaný komplexný prístup minimálne 3 mesiace a viac kým budú trvalé výsledky skutočne badateľné.

Existuje množstvo “Nutraceutík” resp. výživných látok, ktoré obmedzujú vypadávanie vlasov a podporujú rast vlasov mnohými rôznymi spôsobmi.

Vitamíny proti vypadávaniu vlasov

POSILŇOVAČE VLASOVÝCH BUNIEK

Palmový výťažok (Saw Palmetto), kofeín, taurín, pyknogenol a beta-sitesterol sú dobre známe schopnosťou chrániť vlasy a zamerať sa na rozličné faktory, ktoré zapríčiňujú vypadávanie vlasov. Saw Palmetto nemôže byť používaný súčasne so železom keďže palmový extrakt bráni vstrebávaniu železa.

Morské extrakty boli klinicky testované a bola preukázaná ich schopnosť napomáhať redukcii straty vlasov a udržiavať zdravý rast vlasov ako samostatná zložka. V kombinácii s ostatnými aktívnymi látkami sú dosahované výsledky nad rozsah očakávaní.

L-cysteín a kyselina pantoténová sú zložky účinné proti vypadávaniu vlasov výlučne vo vzájomnej kombinácii. Svoju úlohu plnia tiež samostatne v prevencii lámavosti vlasov, L-cysteín zvyšuje účinky keratínu a kyselina pantoténová podporuje a udržiava hebkosť vlasov. Cysteín je aktívny iba v „L“ forme použitej Nanogen-om.

ANTIOXIDANTY A ZLOŽKY CHRÁNIACE VLASOVÉ FOLIKULY

Resveratrol a kurkumín sú protizápalové a antioxidačné aktívne látky, ktoré chránia vlasové folikuly pred poškodením, ktoré môže spôsobovať ich vypadávanie. Sú oveľa účinnejšie vo vzájomnej kombinácii keďže resveratrol je lepšie vstrebateľný a účinnejší práve v kombinácii s kurkumínom.

Zelený čaj a extrakt z prasličky roľnej sú silné antioxidanty a pomáhajú chrániť vlasové folikuly pred poškodením voľnými radikálmi. Keďže zelený čaj blokuje vstrebávanie železa, je dôležité, aby tieto dve ingrediencie neboli užívané v rovnakej formulácii.

LÁTKY PODPORUJÚCE VSTREBATEĽNOSŤ

Taurín a kofeín stimulujú zdravý prietok krvi a bunkový metabolizmus umožňujúc tak aktívnym zložkám dostať sa k folikulom a preniknúť do buniek.

Vitamín B6 je faktor dôležitý pre mnohé enzýmy a podstatný pre metabolizmus vo folikuloch rastúcich vlasov. Je tiež využívaný kanálikmi zodpovednými za absorpciu čiže zvyšuje vstrebávanie mnohých užitočných látok. Vitamín B6 je priamo biologicky aktívny len v tzv. „P5P“ forme použitej Nanogen-om.

VYVÁŽENÁ IÓNOVÁ MIKROVÝŽIVA

Vypadávanie vlasov môže byť zapríčinené menšími nedostatkami mnohým životných živín, a tak správna vyváženosť je nevyhnutná. Meď, zinok a horčík hrajú dôležitú úlohu v podpore rastu vlasov, avšak užívaním jednej zložky obmedzuje množstvo ostatných, čiže vyvážený doplnok výživy musí obsahovať všetky tri minerály. Železo je dôležité najmä pre ženy, ktoré trpia formou alopécie súvisiacej s nedostatkom železa. Železo je nepostrádateľné keďže prenáša kyslík do červených krviniek, vitamín B12 napomáha tvorbe červených krviniek, a preto by mal byť užívaný v kombinácii so železom.

Viac informácií: iba pre profesionálnych zdravotníkov.
Tieto informácie nie sú určené pre širokú verejnosť. Kliknutím na tento odkaz potvrdzujete, že ste profesionálny zdravotník.

Share This
Tvoj košík
0