AKCIA
vyhody

Zahusťovač vlasov | Pre koho je vhodný?

od | sep 10, 2015 | 0 komentárov

Napriek tomu, že zahusťovač vlasov neposkytuje ošetrujúce účinky v podobe zastavenia vypadávania vlasov či obnovy ich rastu (ide tu skôr o okamžité vizuálne zahustenie vlasov kozmetickou formou), teší sa stále väčšej popularite aj keď mnoho ľudí s riedkymi vlasmi stále ani len netuší, že výrobok existuje.

Jednou z najväčších predností zahusťovača vlasov je jeho okamžitý výsledný efekt. Vieme, aký zdĺhavý a náročný je proces obnovy rastu vlasov, preto sa často stretávame s faktom, že mnoho “nedočkavých” pacientov a zákazníkov si zvolí tento “expresný” spôsob riešenia ich problému.

Čo sa skrýva v dóze?

Určite ste už na internete alebo v regáli lekárne narazili na malé tmavomodré dózy so strieborným prúžkom. Je to zahusťovač vlasov, ktorý je efektívnym a cenovo dostupným riešením pre riedke vlasy a presvitajúcu vlasovú pokožku.

Prečo hovoríme o „dóze”? Na rozdiel od väčšiny kozmetických prípravkov, dóza vlasového zahusťovača je v skutočnosti dôležitou funkčnou súčasťou celej technológie, nielen vonkajší obal. Vysvetlíme si prečo.

Triboelektrický rad

Materiály nižšie uvádzame v poradí polarity (tzv. triboelektrickom rade), keď sa dostanú do kontaktu s iným predmetom. Čím väčšia je vzdialenosť materiálov v tomto rade, tým väčší náboj medzi sebou vytvárajú. Ak sa dva materiály nachádzajú blízko seba, odovzdajú si iba malý alebo žiadny náboj.

elektrostatika - triboelektrický rad

Elektrostatika keratínových vlákien

Predstavte si nafukovací balónik, ktorý keď pošúchate o sveter, prichytáva sa o stenu alebo iné predmety v jeho blízkosti. Keratínové vlákna sa počas aplikácie prichytia na vlasy podobným spôsobom.

Tento známy jav je výsledkom elektrostatického náboja na povrchu oboch materiálov, ktoré sa tak navzájom priťahujú. Uviedli sme príklad s balónmi, aby ste videli, ako jednoducho to funguje.

Dva rozličné materiály majú rozličný náboj a tak v momente priblíženia k sebe navzájom priľnú. Pozícia elektrostatickej väzby však nie je podstatná, keďže balónik je prakticky guľatý a môže byť v akejkoľvek polohe a nachádzať sa kdekoľvek na stene.

Bipolárny náboj vlákien zahusťovača

Nanogen vlákna sú špecifické svojim patentovaným povlakom a výrobným procesom, ktorý na vláknach zabezpečuje tzv. bipolárny náboj. To znamená, že vlákna dosahujú inú polaritu na jednom konci a inú na druhom. Táto technológia je detailnejšie popísaná odborníkmi na elektrostatiku v uvedenej štúdii elektrostatiky vlasu.

Vo výsledku sú Nanogen vlákna priťahované k vlasu jedným koncom a odpudzované druhým, čo znamená, že namiesto priľahnutia na vlas držia na ňom prevažne v pozícii kolmo.

Iné značky používajú buď bežný keratín, ktorý má jeden elektrostatický náboj alebo umelé vlákna s celkom inými vlastnosťami. V každom prípade narazíte na komplikácie.

efekt zahusťovača vlasov

Zahusťovač dodáva vlasom pôvodnú hrúbku

Účelom kvalitného zahusťovača je, aby keratínové vlákna priľnuli na vlas perpendikulárne t.j. kolmo, podobne ako ihličie na vetvičke stromu. Keďže vlákna sú ako krátke ihličky, je potrebné docieliť, aby sa prichytili k vlasu v 90 stupňovom uhle.

Ako sme uviedli vyššie, pokiaľ majú dva predmety rozličný náboj, prichytia sa k sebe najjednoduchšou možnou cestou – priľahnú k sebe. V takom prípade by si však vlákna okolo vlasu iba políhali. Takto sa síce docieli určité zhrubnutie vlasu, avšak nie tak ako v prípade, ak by vlákna z vlasu trčali kolmo (ihličie – vetvička), viď. obrázok.

vlas + keratínové vlákna pod mikroskopom

NÁŠ TIP NA NAJOBĽÚBENEJŠÍ ZAHUSŤOVAČ VLASOV

zahusťovač vlasov
zahustovac vlasov nanogen pred po adam

Vynikajúci produkt! Zmenil mi život a ten pocit navráteného sebavedomia je neopísateľný. Ďakujem

Adam (39)

Kinetický prúžok na dóze

Na to, aby keratínové vlákna spoľahlivo fungovali, potrebujú byť pred aplikáciou správne zelektrizované. A tu sa dostávame k dôležitej funkcii unikátnej dózy, ktorá neplní iba funkciu vonkajšieho obalu.
kinetický prúžok na dóze
  • Nanogen kinetický (elektrostatický) prúžok umožňuje vláknam začať v elektrostaticky neutrálnom stave a akonáhle dózou potrasiete, vlákna sa bipolárne nabijú.
  • Každá súčasť a materiál Nanogen dózy má svoj účel a podstatu v celom procese a dizajn bol precízne vyvíjaný a optimalizovaný počas 4 generácií produktu s 12 ročnými skúsenosťami.
  • Všetky ostatné zahusťovače vlasov tohto typu pozostávajú z nádobky z bežného plastu a akýkoľvek elektrostatický náboj je závislý čisto od materiálu, z ktorého sú vlákna vyrobené.

Polarita náboja na povrchu vlasu je významne ovplyvňovaná tým, akú vlasovú kozmetiku – šampón alebo kondicionér používate. Zohľadňujú sa tiež vonkajšie vplyvy a podmienky ako napríklad vlhkosť. A tak je náročné predpokladať, či bude vlas nabitý kladne alebo záporne.

Bipolárny náboj na Nanogen vláknach zabezpečuje, že sa na vlase bezpečne udržia bezohľadu na jeho aktuálnu polaritu.

Pamätajte, NANOGEN kinetický prúžok neplní iba účel akéhosi dizajnového doplnku, umožnil nám tiež vyvinúť keratínový produkt – zahusťovač vlasov s vysokým stupňom perpendikulárnej priľnavosti – kolmého prichytenia vlákien na vlas.

Príbeh: Vyskúšal som zahusťovač vlasov Nanogen

vypadávaním vlasov som sa prvý krát stretol približne vo svojich 22 rokoch. Neprikladal som tomu veľkú váhu a neriešil som to. Keď sa však tento problém počas niekoľkých rokov rozšíril natoľko, že ma to začalo trápiť, bolo už neskoro. Vyskúšal som snáď všetky možnosti, ktoré ponúka trh – bezvýsledne, dôsledkom čoho je môj doživotne skeptický pohľad na danú problematiku. V mojom okolí stretávam množstvo ľudí, ktorí tento boj vzdali ešte pred tým, než sa doň pustili. Ostrihať sa úplne na krátko je veľmi praktické, nie každému sa však holá hlava hodí. Môj problém s vlasmi spočíva vo veľkom preriedenom mieste vzadu na temene hlavy. To, čo tam po vlasoch zostalo, sú iba jemné, takmer bezfarebné chĺpky, cez ktoré viditeľne presvitá pokožka hlavy.

Keratínové vlákna

Manželka mi jedného dňa kúpila v lekárni malú dózu so strieborným nápisom NANOGEN. Videla rôzne videá aplikácie zahusťovača vlasov a vedela, že to môže vyriešiť môj problém. Sú to vlákna z prírodného keratínu (rovnakého proteínu ako ľudský vlas), ktoré majú nasypaním na riedke vlasy vizuálne prekryť presvitajúce miesta a zahustiť ich. Dúfala, že ma na to nahovorí, na čo som zareagoval negatívne a Nanogen som odložil do skrinky v kúpeľni.

Zostal tam bez povšimnutia asi pol roka, až do chvíle keď sme sa chystali na svadbu, kde som ako svedok mal byť na mnohých fotografiách z obradu fotografovaný najmä od chrbta. Predstava, že moja plešina bude týmto spôsobom zvečnená, bola natoľko neprijateľná, až som sa rozhodol Nanogen v ten deň vyskúšať.

Zahusťovač vlasov – aplikácia keratínových vlákien

Prvej aplikácie zahusťovača vlasov sa ujala manželka. Na prvý pohľad to na moje prekvapenie pôsobilo vo vlasoch úplne prirodzene, presvit pokožky zmizol a pri pohľade do zrkadla som mal pocit ako keby som nikdy žiadny problém s vlasmi nemal. Avšak mal som obavy z nepoznaného. Aj napriek ubezpečeniam svojej manželky som po celú dobu myslel na to, či na mojej hlave niekto nespozoruje niečo neobvyklé a či sa neocitnem pred očami všetkých v nepredvídanej a kompromitujúcej situácii.

Odolnosť keratínových vlákien vo vlasoch

Deň však prebehol v poriadku, nikto si nič nevšimol, dokonca keď som večer prišiel domov, zistil som, že moje vlasy zostali po celú dobu husté a v nezmenenom stave ako na začiatku dňa. Keď sa mi po niekoľkých dňoch dostali do rúk fotografie zo svadby, premkol ma pocit radosti a dávno strateného sebavedomia. Na fotografiách bol muž asi o 10 rokov mladší, s hustými vlasmi a bez akéhokoľvek náznaku plešiny.

Nanogen mi zmenil život!

Teraz nosím Nanogen vo vlasoch takmer každý deň, stal sa súčasťou mojej dennej rutiny a už by som bez neho nevyšiel na ulicu. Jedno mesačné balenie kúpite v lekárni približne za 24€, avšak aj pri každodennej aplikácii vám vydrží dlhšie než jeden mesiac.

Zároveň chcem podotknúť, že na fixáciu keratínových vlákien používam Nanogen fixátor, ktorý poskytuje dlhotrvácnosť a vodeodolnosť. Znamená to, že aj keď prší, či fúka silný vietor, nemusím vôbec myslieť na to, či sú moje vlasy stále husté. S istotou viem, že sú. Najlepšie na tom je, že Nanogen vie môj problém s vlasmi zakryť a kamuflovať tak dokonale, že moji známi si dokonca myslia, že mi opäť narástli vlasy.

Ďakujem za tento vynález! Zmenil mi život!

aplikácia - naniesť
aplikácia - utľapkať
aplikácia - zafixovať
hotovo!