Najlepšie vlasové sérum opäť na sklade!
nanogen logo

NANOBLOG

Brazílsky keratín – plánuješ ho vyskúšať? Najskôr čítaj!

Obsah článku

Máte nepoddajné vlasy, a trávite celé hodiny pri ich sušení a vyrovnávaní? Brazílsky keratín odstráni nepríjemný efekt „strapatých vlasov“, a navyše zregeneruje vaše poškodené vlasy. Prečítajte si viac o tom, ako funguje a prečo sú po jeho aplikácii vlasy nádherne rovné, hebké a lesklé!
brazílsky keratín
Máte nepoddajné vlasy, a trávite celé hodiny pri ich sušení a vyrovnávaní? Brazílsky keratín odstráni nepríjemný efekt „strapatých vlasov“, a navyše zregeneruje vaše poškodené vlasy. Prečítajte si viac o tom, ako funguje a prečo sú po jeho aplikácii vlasy nádherne rovné, hebké a lesklé!

Brazília je preslávená nádhernými pieskovými plážami ako Copacabana, tridsaťmetrovou sochou Krista, alebo farebným karnevalom v Rio de Janeiro. Horúce rytmy samby sa perfektne hodia k temperamentnému a extravagantnému obyvateľstvu. Ale čo má s tým všetkým spoločné brazílsky keratín na vlasy? Prečo sa volá „brazílsky“ a na čo je vlastne dobrý?

Pripomeňme si najskôr, čo je to keratín…

Keratín je hlavnou stavebnou zložkou našich vlasov, ako aj nechtov a pokožky.

Až 95% vlasu tvoria bielkoviny-proteíny, nazývané keratíny. Je uložený vo viacerých vrstvách vlasu, vonkajšia sa volá kutikula, a vnútorné vrstvy sú kôra (kortex) a dreň.

Kutikula je najtvrdšia a najodolnejšia, pretože je vytvorená zo zrohovatených vrstiev keratínu a má za úlohu ochrániť vlas pred vonkajšími vplyvmi.

Aj spolu s kožným mazom, ktorý ich pokrýva zabraňuje vysušeniu vlasu a jeho poškodeniu.

Kôra je takisto tvorená keratínovými mikročasticami, ktoré sa miešajú spolu s bunkami vzácneho pigmentu melanín, ktorý zafarbuje vlas.

Tento typ keratínu dodáva vlasom pružnosť a pevnosť.

Vlasové cibuľky produkujú keratínové bunky, aby mohli vytvoriť silné zväzky medzi nimi a držali tieto bunky spojené.

Okrem viacerých dôležitých aminokyselín, obsahuje aj tzv. cysteín. Práve jeho atómová štruktúra zo síry mu umožňuje vytvárať pevné spoje medzi jednotlivými keratínovými bunkami.

Práve tieto reťazce, nazývané aj disulfidické mostíky, zabezpečujú pevnosť, pružnosť a odolnosť vlasov.

Navyše sú zodpovedné aj za to, ako budeme vyzerať.

Farbu a formu vlasov dedíme po našich predkoch. Gény určujú už pri počatí, či budeme mať rovné, kučeravé, čierne alebo ryšavé vlasy.

Keratínové partikuly majú za úlohu interpretovať genetický kód vlasových buniek a podľa neho vytvoriť formu a hrúbku vlasu.

Ako sa môže prirodzený keratín vo vlasoch poškodiť?

Keďže je keratín tak veľmi dôležitý, musíme sa aj postarať o to, aby vlasovým bunkám nikdy nechýbal. Okrem zdravého stravovania a doplnkov, ktoré sa postarajú o výživu a správny rast vlasu „zvnútra“, môžeme doplniť chýbajúci keratín „zvonka“.

Ak máte teda zničené končeky, príliš lámavé a krehké vlasy, tak by vo vašich šampónoch, balzamoch a maskách na vlasy nemal chýbať keratín a kolagén

Náš tip: Keratínové vlákna na zakrytie presvitov pokožky a riedkych vlasov

pred použitím keratínových vlákien po použití keratínových vlákien
Vera (32)

Neviem si už vôbec predstaviť fungovať bez toho. Je to skvelá vec! Mám jemné vlasy a mám ich málo, pri používaní mám pocit, že mám hrivu ako lev. Za mňa SUPER!!!!

Čo je to brazílsky keratín?

Brazílske vlasy sú známe svojou štruktúrou. Sú buď zvlnené alebo kučeravé, a častokrát veľmi nepoddajné a krepovité. Tropická klíma má na tom tiež svoj podiel.

Brazílske ženy však zatúžili po krásnych, rovných a jemných vlasoch, tak začali používať umelo vytvorený keratín na vyrovnávanie vlasov.

Táto technika úpravy mala taký veľký úspech, že sa rozšírila aj do ostatných krajín a je známa už len ako brazílsky keratín alebo brazílska lissage.

Slúži hlavne na dlhodobé vyrovnanie nepoddajných a krepovitých vlasov, na ich výživu a regeneráciu. Dodáva vlasom stratený lesk a jemnosť.

Ako funguje brazílsky keratín?

Brazílsky keratín by sa mal aplikovať len v kaderníckych salónoch, aby bol výsledok naozaj dokonalý a trvalý.

Aj keď na prvý pohľad ide o celkom jednoduchý proces, pripravte sa, že si u kaderníčky posedíte aj niekoľko hodín.

Cena za profesionálny brazílsky keratín je takisto dosť vysoká, záleží od dĺžky vlasov a v priemere sa pohybuje od 100 do 300€.

Aplikácia spočíva v nasledovných krokoch

1.
Vlasy sa umyjú špeciálnym šampónom, ktorý odstráni maz a všetky nečistoty
2.
Nechajú sa vysušiť voľne na vzduchu
3.
Na pramene sa postupne aplikuje keratín
4.
Kaderník vyrovná postupne jednotlivé pramene fénom a následne prejde po nich žehličkou na vlasy, pri teplote 200-220°C
5.
Vlasy sa umyjú až po troch dňoch špeciálnym bezsulfátovým šampónom

Prečo si vybrať práve brazílsky keratín?

Dôvodov a výhod prečo sa rozhodnúť pre brazílsky keratín je naozaj veľmi veľa. Táto inovatívna technika vyrovnávania vlasov má veľmi široké použitie.

Brazílsky keratín je, v prvom rade, absolútne bezpečný pre vaše vlasy, pretože, na rozdiel od ostatných produktov, používa na úpravu a regeneráciu vlasov prirodzenú bielkovinu, ktorá je hlavnou zložkou vlasu.

Už samotné slovo keratín hovorí o tom, že preniká hlboko do štruktúry vlasu a regeneruje ju. V podstate vytvára novú vrstvu keratínu na povrchu každého vlasu a navyše vypĺňa všetky prázdne miesta a dutiny, kde vlasu keratín chýba, ako napríklad, v rozštiepených končekoch.

Nepoddajné vlasy sa vďaka nemu stávajú nádherne hebké, hladké a lesklé. Navyše ich ochráni pred negatívnym vplyvom počasia a smogu.

Vlas sa stáva odolnejší k vode, dažďu a aj slnku. Rovnako ochráni vaše vlasy pri každodennom stylingu, sušení a kulmovaní pri vysokých teplotách.

Tento efekt trvá dokonca 3 až 4 mesiace. Žiadny iný systém vyrovnávania vlasov na trhu nedokáže dosiahnuť takýto výnimočný a dlhodobý výsledok.

 

Každé ročné obdobie je ideálne na brazílsky keratín. Cez leto sú vlasy vystresované slnkom, častým umývaním, alebo vypínaním vlasov do copu.

Ochráni vaše vlasy aj pred chlórom na kúpaliskách a zaručí vám perfektné rovné vlasy pri prechádzkach v horách či na pláži. V zime poslúži ako štít proti mrazu, hmle a dažďu.

Ďalšou výhodou je, že ho môžu v rovnakej miere používať ženy a aj muži. Môže sa aplikovať na akýkoľvek typ vlasov, kučeravé, zvlnené, krepovité, hrubé ale aj rovné vlasy, tenké alebo veľmi poškodené. Jeho regeneračné účinky „zahoja“ aj rozštiepené končeky.

Môže sa použiť aj na často farbené alebo odfarbované vlasy.

Navráti im prirodzený keratín, ktorý sa poškodil práve farbením alebo inými agresívnymi zložkami stylingových prípravkov.

Keratín a domáca starostlivosť o vlasy

Existujú aj produkty s obsahom keratínu na domáce použitie. Efekt netrvá tak dlho ako pri aplikácii v salóne, ale môže byť veľmi užitočný na mierne zvlnené vlasy, alebo polámané a rozdvojené končeky. Nakoľko týchto prípravkov nie je málo, je potrebné overiť si v akom množstve sa keratín v prípravku nachádza, a teda či je dostatočne účinný. Ak je keratín v zozname ingrediencií produktu uvedený medzi poslednými zložkami, ide skôr o marketing a veľa osohu z neho neočakávajte!

Existujú dva typy ošetrenia keratínom, ktoré si môžete spraviť aj vy doma, a to vyrovnanie vlasov alebo regeneračné zábaly a masky na vlasy. Cena je nižšia, ako pri aplikácii v salóne, rozdiel vidno aj na výsledku. Ak máte príliš nepoddajné kučeravé alebo krepovité vlasy, tak sa radšej spoľahnite na odborníkov. Vydržia rovné a hladké oveľa dlhšie.

Ako si správne vybrať brazílsky keratín?

Keratín, ktorý sa používa na vlasy nie je prírodný, ale je synteticky vyrobený. Preto si treba dávať veľký pozor na to, ktoré ďalšie chemické komponenty obsahuje produkt, ktorý ste si vybrali.

Keď v Brazílii začali používať keratín na vyrovnávanie nepoddajných kučier, tak väčšinou obsahoval formaldehyd, pretože prenikal oveľa hlbšie do vlasu a efekt trval oveľa dlhšie. Negatívne účinky formaldehydu sú dobre známe, ako aj alergické reakcie, ktoré môže spôsobovať.

Dnes sa vďaka moderným technikám dokáže vyrobiť syntetický keratín celkom podobný tomu, ktorý sa nachádza v našich vlasoch, nechtoch a pokožke. V každom prípade si vyberajte len prírodné produkty a brazílsky keratín bez SLS a parabénov.

2 Responses

  1. Chcela by som si dať brazílsky kreatin. Ale potrebujem sa aj farbiť co. Mam urobiť ako prvé??? Kratin alebo farbenie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *