AKCIA
vyhody

Keratín na vlasy | TOP 7 výhod použitia keratínu na vlasy

od | aug 14, 2017 | 0 komentárov

Túžiš po hladších a lesklejších vlasoch? Pomôže ti v tom keratín na vlasy! Keratínové vlasové vyrovnávacie procedúry sú obľúbenou voľbou v takmer všetkých kaderníckych salónoch.

Čo je Keratín?

Pre človeka je keratín definovaný ako vláknitý štrukturálny proteín vlasov, nechtov a epiteliálnych buniek, ktoré tvoria ochranné tkanivo pokožky. Pre zvieratá je definícia keratínu rovnaká. Zvieratá však môžu mať aj ďalšie časti tela bohaté na keratín, ako sú ich kopytá, rohy, vlna a perie.

Jednoduchšie povedané, keratín je základným stavebným kameňom vlasov, nechtov a kože. Niektoré typy keratínu tiež regulujú životne dôležité bunkové aktivity, ako je produkcia bielkovín a bunkový rast.

 

Ako funguje keratín na vlasy?

Profesionálny stylista používa na vlasy keratínový prípravok na vyrovnávanie vlasov a potom použije teplo zo žehličky na jeho utesnenie. Proces, kedy má keratín na vlasy pôsobiť, trvá asi 90 minút alebo dlhšie v závislosti od dĺžky vlasov.

Táto procedúra sa zvyčajne vykonáva v salóne a neodporúča sa vykonávať ju doma. Účinky zvyčajne trvajú približne tri mesiace. Je dôležité poznamenať, že táto metóda je vhodnejšia pre kučeravé, vlnité a hrubšie vlasy než pre jemné vlasy.

Naše vlasy sú tvorené keratínom, takže keratínová kúra vráti proteín späť do vlasov. Keratín sa z vlasov často stráca kvôli veku a používaniu chemických produktov na vlasy. Keďže tu dochádza k prebudovaniu poškodených oblastí, môžeš očakávať zvýšenie lesku, menej rozštiepených končekov a celkové uľahčenie stylingových úprav vlasov.

Veci, ktoré dodržiavať po skončení keratínovej kúry

  • Neumývaj si vlasy ďalších 72 hodín.
  • Nepoužívaj tesné gumičky na vlasy, čelenky a sponky. Udržuj si vlasy voľné.
  • Po ošetrení sa odporúča používať určené výrobky z kaderníckeho salónu. Tieto produkty tvorí šampón a kondicionér, ktoré neobsahujú sírany. Prípravky obsahujú hydrolyzované keratínové alebo botanické vyhladzovacie činidlá a rovnaký keratín, ktorý šiel na vlasy v deň absolvovania kúry. Pri každom umytí vlasov týmto šampónom pomáhaš udržiavať svoje vlasy hladké a lesklé.

Ďalšie využitia keratínu na vlasy

Okrem keratínových kúr na vlasy vieme tento proteín použiť aj iným kozmetickým spôsobom. Zahusťovač vlasov využíva formu keratínových vlákien na okamžité prekrytie riedkych miest vo vlasoch respektíve presvitajúcej pokožky hlavy.

NÁŠ TIP PRE RIEDKE VLASY A ZAKRYTIE PREVITOV:

zahusťovač vlasov nanogen

Najobľúbenejší zahusťovač vlasov na svete!
Prirodzený výsledok za pár sekúnd
Odolný voči dažďu, vetru a potu
• V 10 farebných prírodných odtieňoch

nanogen vlákna pred a po

Neverila by som, že takýto prípravok existuje. Už si ani neviem predstaviť život bez neho. Okamžitý a prirodzený efekt, skvelý pocit!

Alica (30)

7 hlavných výhod použitia keratínu na vlasy:

 

1. Unisex

Ošetrenie je vhodné pre mužov aj pre ženy.

 

2. Bezpečné pre vlasy

Na rozdiel od tradičných procedúr vyrovnávania vlasov ošetrenie keratínom nespôsobuje trvalé poškodenie vlasov. Tvoje vlasy sa vrátia do pôvodného stavu po dvoch alebo troch mesiacoch, alebo skôr v závislosti od vášho režimu po starostlivosti.

 

3. Jednoduchší vlasový styling

Ošetrené vlasy sa veľmi ľahko upravujú. Nepotrebuješ používať toľko výrobkov, čo zabezpečujú, aby vlasy boli menej náchylné na chemické poškodenie.

 

4. Uhladené vlasy

Keratínové ošetrenie pomáha znížiť krepovatenie vo vlasoch. Tvoje vlasy budú jemné, hladké a lesklé.

 

5. Očistenie vlasov

Odstraňuje z vlasov škodlivé chemikálie (tvrdú vodu, zvyšky šampónov).

 

6. Zdravšie končeky vlasov

Zbaví ťa rozštiepených končekov.

 

7. Keratín na vlasy zvýrazní farbu a lesk vlasov

Farba vlasov je prirodzenejšia a vlasy výrazne lesklejšie.

 

Nevýhody keratínu na vlasy

Umelý: Keratín je prírodná látka, ktorá sa nachádza vo vlasoch, zuboch a nechtoch. Avšak keratín aplikovaný na vlasy počas kúry je umelo vyrobený, čo môže dráždiť pokožku a oči. Neexistujú však žiadne známe vedľajšie účinky keratínových procedúr.

Drahé: Ošetrenie vlasov keratínom je dosť drahé. Síce sa potom o vlasy až tak starať nemuš, ale odporúča sa používať šetrnejšie vlasové výrobky bez obsahu SLS, ktoré sú v priemere drahšie než bežná vlasová kozmetika.

Tvoj košík
0