AKCIA
vyhody

Mastné vlasy | 5 užitočných tipov ako sa zbaviť mastných vlasov

od | aug 7, 2017 | 0 komentárov

Mastné vlasy môžu byť dôsledkom rôznych vonkajších či vnútorných vplyvov. Nie je nič nepríjemnejšie ako to, keď si večer dopraješ očisťujúci a osviežujúci kúpeľ, ráno máš vlasy opäť mastné.

V takýchto situáciách si v začarovanom kruhu, kedy sa snažíš nájsť spôsoby, aby vlasy vyzerali menej mastné. Plánuješ presný čas, kedy si počas dňa umyť vlasy, aby večer, keď máš dohodnutú schôdzku, vyzerali svieže a čisté.

Snažíš sa ich čo najmenej dotýkať a tráviš viac času pred zrkadlom neustálym kontrolovaním v akom stave sa práve nachádzajú a či si na hlavu nenasadiť radšej klobúk. Nezúfaj, potešíme ťa!

 

Mastné vlasy sú problém, ktorý má riešenie

Mastné vlasy sú bežným problémom, ktorý však nie je neriešiteľný. V živote sa často stretávame s problémami, o ktorých si myslíme, že nemajú riešenie a z nášho pohľadu sa zdajú byť horšie, ako ich vidia ostatní.

Ak sa s týmto pocitom mastných vlasov nechceš zmieriť, stále sú tu tipy, ktoré ti pomôžu udržať tvoje kadere svieže a čisté, či už v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte. Základom je, aby človek najprv prehodnotil svoj spôsob života a návyky, či niektorými z nich k rýchlejšiemu masteniu vlasov neprispieva.

 

Prečo máme mastné vlasy?

Prvé, čo musíme pochopiť je, že naše vlasy vyrábajú mazivá. Prírodné oleje sú vo vlasoch bežné a životne dôležité pre dosiahnutie zdravých a silných vlasov. Čo sa s nimi deje, keď sa vlasy mastia?

Ako dochádza k masteniu vlasov?

Hlavnú úlohu tu zohráva mazová žľaza, ktorá sa nachádza v pokožke hlavy a uvoľňuje mazový olej. Zaujíma ťa, prečo máš teda vlasy mastné? Máme pre teba dobré správy. Tvoje mazové žľazy sú aktívne a produktívne.

Zlou správou je, že nadmerná produkcia mazových žliaz môže mať za následok nadmerne mastnejúce vlasy. Mastné vlasy sú všeobecne menej poddajné, nevyzerajú príťažlivo a to môže byť značne frustrujúce.

Práve preto čítaš tento článok, aby sme ti pomohli nájsť to správne riešenie pre tvoje vlasy. Tu je niekoľko tipov ako zabrániť mastným vlasom.

1. Používaj šampón pre mastné vlasy

Nadmerne mastné vlasy je najlepšie si umývať pravidelne a udržiavať ich tak spolu s pokožkou hlavy čisté. V ideálnom prípade používaj šampón určený pre mastné vlasy. Všetko sa odvíja od čistoty a zdravia pokožky na hlave. Šampón účinný na mastné vlasy sa stará predovšetkým o pokožku hlavy. Používaj pH vyvážený šampón, ktorý je šetrný a špeciálne vyvinutý pre mastné vlasy.

2. Mastné vlasy dôkladne oplachuj

Po šampónovaní mastné vlasy nezabudni dôkladne opláchnuť. Akékoľvek zvyšky na pokožke a vlasoch priťahujú viac mastnoty a nečistôt. Na vlasy nikdy nedávaj žiadne mydlo ani zvyšky sprchového gélu. Je veľmi dôležité zmyť každý kúsok peny, ktorá na vlasoch zostáva, aby vlasy zostali čisté. V opačnom prípade budú vlasy nielen mastné, ale môže ich to aj poškodiť.

3. Detský púder na mastné vlasy

Poznáš tie situácie, keď sa ponáhľaš, potrebuješ ísť rýchlo von, ale vlasy máš v katastrofálnom stave? V týchto výnimočných prípadoch môžeš použiť detský púder alebo suchý šampón. Jednoducho si ich nanes ku korienkom vlasov, ale pozor, nenanášaj príliš veľké množstvo. Túto fintu však nepoužívaj často a určite nenahrádzaj bežné umývanie vlasov suchým šampónom.

4. Citróny a citrónová šťava

Citrónová šťava je schopná pri kontakte s vlasmi prirodzene zosvetliť pramene našich vlasov. Avšak toto citrusové ovocie toho dokáže oveľa viac, než si myslíme.

Oplachovaním vlasov šťavou z citrónov sa môžeš zbaviť prebytočného mazu na pokožke hlavy a tiež blahodarne vplýva na zdravie vlasov. Kyslé vlastnosti citrónu pomáhajú vyrovnávať hladinu pH pokožky hlavy a regulujú mazovú sekréciu.

citrón proti mastným vlasom

Ako na to?

  • Zmiešaj šťavu z dvoch citrónov v dvoch šálkach destilovanej vody. Môžeš tiež pridať tri čajové lyžičky medu (voliteľné).
  • Aplikuj túto zmes na vlasovú pokožku a vlasy a masíruj ju niekoľko minút.
  • Nechaj pôsobiť päť minút a potom si vlasy umy vlažnou vodou.
  • Pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakuj trikrát týždenne.

 

5. Jablkový ocot na mastné vlasy

Jablkový ocot je efektívnym domácim liekom na mastné vlasy. Kyselina octová v ňom pomáha vyrovnať hladinu pH pokožky hlavy, čo pomáha redukovať vylučovanie prebytočného maziva vo vlasoch. Navyše funguje ako silné vlasové tonikum, vďaka ktorému budeš mať jemné a lesklé vlasy.

Recept na oplachovanie vlasov jablkovým octom

Tento jednoduchý recept sa môže používať jeden až dvakrát týždenne.

Prísady:

  • 2 polievkové lyžice organického jablkového octu
  • 1 šálka vody

Inštrukcie:

Zmiešaj ingrediencie v šálke alebo miske. Umy si vlasy ako obvykle. Po opláchnutí šampónu a kondicionéru opláchni vlasy vytvorenou zmesou.

 

Tvoj košík
0