AKCIA
vyhody

Nanogen šampón a kondicionér pre ženy | Recenzia

od | sep 9, 2015 | 1 komentár

Nanogen šampón a kondicionér pre ženy

K Nanogenu som sa dostala vlastne úplne náhodou. Na jeseň mi začali nadmerne vypadávať vlasy a vedela som, že nechcem začať jesť nejaké tabletky. Väčšina značiek ponúka šampóny aj výživové tablety, šampóny proti vypadávaniu vlasov sú však väčšinou tá drahšia voľba, nakoľko sa míňajú omnoho rýchlejšie. Naposledy som mala s vypadávaním vlasov problém ešte na základnej škole, kedy som sa dala pomerne radikálne ostrihať, čomu som sa chcela teraz vyhnúť. Myslím, že ak sa u vás objaví problém tohto typu, šampóny z drogérie nie sú veľkí pomocníci a je potrebné ísť buď k lekárovi, ktorý vás vyšetrí a niečo vám predpíše alebo sa poobzerať po odborných značkách, ktoré sa priamo zameriavajú a špecializujú na konkrétny problém s vlasmi. Mňa takto zaujal Nanogen, pretože už podľa oficiálneho webu je zrejmé, že vypadávanie vlasov, riedke vlasy a obnova rastu vlasov je problematika, ktorej sa značka venuje výhradne. Bola som prekvapená, že i keď vypadávanie vlasov skutočne trápi aj mnoho mladých ľudí, na trhu je možno iba zopár značiek, ktoré pôsobia skutočne seriózne a venujú sa naplno tomuto problému.

Recenzia

Okrem toho, že Nanogen poskytuje skutočne komplexnú starostlivosť proti vypadávaniu vlasov pre ženy aj pre mužov, zameriava sa tiež na starostlivosť o riedke vlasy. Nanogen šampón a kondicionér je určený pre riedke vlasy. Výhodou je, že sa dajú používať tiež oddelene, či už ich používate zvlášť alebo spolu, vždy je ich výsledok iný – to sú moje postrehy.

Použitie šampónu Nanogen

Šampón aj kondicionér Nanogen majú atraktívne balenia jasne napovedajúce, že sú určené pre ženy. Šampón je účinný proti lupinám (kyselina salicylová), dodáva vlasom objem (zhusťujúce peptidy) a zastavuje vypadávanie vlasov. Môže sa používať denne, rovnako aj kondicionér. Šampón Nanogen má pomerne riedku konzistenciu čírej farby a má príjemnú, jemnú čistú vôňu. Osobne som sa najprv trochu bála tej vône, pretože pri lekárenských produktoch idú zvyčajne takéto „estetické“ záležitosti bokom. Tu sa však na vôňu nezabudlo a aj keď to nie je žiadny Chanel, je to príjemná čistá vôňa. Nakoľko sa to na ich webe píše, skúšala som výrobky používať spolu ako aj oddelene s inými výrobkami.

KĽÚČOVÉ ZLOŽKY: VLASOVÉ RASTOVÉ FAKTORY, KYSELINA SALICYLOVÁ, PEPTIDY
ĎALŠIE ZLOŽKY: BETAGLUKÁN, CIKLOPIROXOLAMÍN, OLEJ Z ČAJOVNÍKA

nanogen šampón konzistencia

Účinky šampónu Nanogen

Treba poznamenať, že vlasy som mala krásne čisté už po prvom umytí. Lak, tužidlo, oleje, skutočne všetko sa zmylo krásne rýchlo. Následne som si naniesla môj klasický kondicionér a vyfúkala fénom. Vlasy boli krásne hebké a zocelené. Účinky zastavenia vypadávania vlasov sú viditeľné približne po jednom mesiaci, to vám však napísať neviem, nakoľko ma vypadávaniu vlasov netrápi. Čo ma však prekvapilo je to, že vlasy sa omnoho menej mastili. Kým bežne si umývam vlasy každý tretí deň, pri používaní Nanogen šampónu mi stačilo umývať si vlasy každých 5 dní.

nanogen kondicionér konzistencia

Kondicionér pre ženy Nanogen

Kondicionér Nanogen som používala aj samostatne a tiež aj s Nanogen šampónom pre pozorovanie rozdielov v účinkoch. Teraz som naniesla kondicionér po umytí bežným šampónom a nechala pôsobiť tri minúty. Kondicionér má výbornú konzistenciu, takmer ako maska a veľmi príjemne sa s ním narába. Podľa môjho názoru má krajšiu vôňu ako šampón, takú príjemnejšiu, sladšiu. Po uplynutí troch minút ho zmyjete a vlasy jednoducho vysušíte alebo necháte prirodzene uschnúť.

KĽÚČOVE ZLOŽKY: VLASOVÉ RASTOVÉ FAKTORY, KERATÍNOVÉ PROTEÍNY, KYSELINA HYALURÓNOVÁ
ĎALŠIE ZLOŽKY: CETYLESTERY, PANTHENOL, CIKLOPIROXOLAMÍN, KOFEÍN, SAW PALMETTO EXTRAKT, EXTR.Z BOROVICOVEJ KÔRY

Nanogen šampóny a kondicionéry

(2 recenzie zákazníkov)
šampóny bez sls

Účinky kondicionéru Nanogen

Kým na účinky šampónu potrebujete mesiac, výsledky kondicionéru vidíte hneď a sú „že WOW“! Popravde, ja som vola tak nadšená, že som vám ich chcela aj odfotiť, ale na fotkách boli proste veľké vlasy, neviem čo tam bolo k videniu. Ale ten objem! Jednoducho vlasy boli na dotyk a na pohľad objemné, pevné, ako keby ste ich fúkali od korienkov na kefu. Najlepšie na tom bolo, žeobjem vydržal asi dva a pol dňa. Vlasy boli aj v gumičke akoby väčšie a na dotyk boli jednoznačne pevnejšie. Neviem či je to vďaka kyseline hyalurónovej, ktorú kondicionér obsahuje, ale je to proste úžasné. Kondicionér Nanogen vychádza približne 15 eur, čo síce nie je málo, ale taký objem som skutočne ešte z jedného výrobku nezažila.

Kombinácia šampón a kondicionér Nanogen

Keď som používala obidva Nanogen výrobky spolu, vlasy boli objemnejšie a zároveň lesklejšie. Šampón a kondicionér sa navzájom v účinkoch dopĺňajú a sú odporúčané na spoločné každodenné použitie. Výrobky by vám mali pri každodennom používaní vydržať mesiac a ich cena sa spolu pohybuje niečo pod 30 eur. Ak Vám padajú vlasy a chýba vám objem, stačí používať šampón a ak chcete veľký objem, spevnenie a lesk, zamerajte sa na kondicionér.

Tretím doplnkom ku kompletnej starostlivosti o riedke vlasy je Nanogen sérum s najvyššou hladinou rastových faktorov, vďaka ktorej má oproti šampónu a kondicionéru najvyššie účinky. O tom však inokedy.

Alexandra B., Bratislava

Share This
Tvoj košík
0