AKCIA
vyhody
Nanogen sérum

Sérum na podporu rastu vlasov

Unikátne vlasové sérum s rastovým faktorom derivovaným z rastlín, ktorý v kombinácii s ďalšími aktívnymi zložkami zvyšuje liečebný účinok vypadávania vlasov. Vyvinuté po dlhodobých výskumoch a testovaniach!

Najmodernejšia technológia, ktorá využíva naše vlastné prirodzené rastové faktory v tele na obnovu zdravého rastu vlasov.

Čo je to rastový faktor?

Vlasové rastové faktory (VEGF) sú prirodzené cytokíny “molekuly” v našom tele, ktoré doslova prikazujú vlasovým bunkám čo majú robiť. Sleduj video ako to funguje!

Sérum ľahko aplikuješ

Sklenená pipeta s pumpičkou umožňuje jednoduchú aplikáciu séra, ktoré ti pomôže zastaviť vypadávanie vlasov a obnoviť ich zdravý rast.

Neprekračuj odporúčanú dávku – 1 ml (1 pipeta) 1x denne!

Sérum Nanogen aplikácia
[dsm_perspective_image _builder_version=”4.5.0″ _module_preset=”default”][/dsm_perspective_image]
  1. Nasaj roztok opakovaným stláčaním aplikátora (pumpičky) do pipety (1 ml = celá sklenená časť pipety).
  2. Nanášaj postupným stláčaním pumpičky rovnomerne na miesta kde sú vlasy riedke (1 ml postačí pokryť celú plochu vlasovej pokožky).
  3. Vmasíruj roztok počas nanášania a následne po ňom do pokožky hlavy a nechaj vstrebať. Sérum z pokožky neoplachuj!
podpora rastu vlasov

Rast zdravých vlasov sa riadi prirodzeným cyklom,

ktorý je u každého vlasu v rôznom štádiu. Nanogen VEGF komplex chráni vlasy a špeciálne podporuje ich zdravý rast v každej fáze vlasového cyklu.

Nanogen sérum na podporu rastu vlasov
Nanogen sérum pred a po

Ako prírodný rastový faktor VEGF stimuluje rast vlasov?

Pre zdravý rast vlasov počas ich prirodzeného cyklu a pre rast nových vlasov je potrebná stimulácia rastovej fázy vlasu nazývanej anagén. Aby sme účinne stimulovali anagén, je nevyhnutné docieliť 3 kľúčové procesy v tele:

1. PROLIFERÁCIA – ŠÍRENIE BUNIEK

Základ vlasových folikulov obsahuje formu kmeňových buniek nazývanú kožná papila; tieto bunky sa potrebujú rýchlo rozmnožovať, aby vytvárali ďalšie bunky formujúce vlas.

Proliferácia teda šírenie buniek vyžaduje dostatočnú výživu a okysličenie. Nanogen sérum VEGF spôsobuje vazodilatáciu a zvyšuje prietok krvi, čím podporuje tento rast.

2. BUNKOVÁ MIGRÁCIA – PRESUN BUNIEK

Keď sú vlasové bunky rozmnožené, musia sa presunúť do určitých pozícií, aby vytvorili štruktúru vlasu. To znamená, že potrebujú medzi sebou komunikovať a organizovať svoju bunkovú konštrukciu pre aktiváciu pohybu.

VEGF zvyšuje produkciu glykoproteínu v niektorých bunkách, tieto glykoproteíny umožňujú bunkám komunikovať, pohybovať sa a priliehať k sebe navzájom. VEGF funguje v určitých prípadoch ako signál pre samotnú migráciu a zvyšuje vazodilatáciu, čo bunkám umožňuje pohyb.

3. ANGIOGENÉZA

Rast vlasov si vyžaduje dostatočnú výživu a tiež okysličovanie, preto sa formujú nové drobné krvné cievy, aby vyživovali vlasy v procese rastu. Tento proces na nazýva Angiogenéza.

VEGF podporuje angiogenézu v nových vlasových folikuloch a taktiež v existujúcich vlasoch, ktoré už nie sú dostatočne okysličované.

VEGF tiež vytvára ďalší podnet – oxid dusnatý, ktorý spôsobí rozšírenie už existujúcich krvných ciev a lepší prietok krvi všade tam, kde je to potrebné.

Ako vzniká rastový faktor Nanogen?

  1. Časť DNA, ktorá nesie kód rastového faktora (VEGF) je odstrihnutá a odobraná z ľudskej bunky. Toto DNA je následne synteticky skopírované.
  2. Skopírované DNA je vložené do semien mladého zeleného jačmeňa (Hordeum vulgare), které sú potom zasiate. Každý jeden klas tohto jačmeňa obsahuje unikátny vlasový rastový faktor sh-VEGF (synthetic human growth factor).
  3. Rastový faktor je ďalej extrahovaný zo semien a vkladaný do Nanogen produktov. Zbytok se použije na zasiatie dalších klasov.

Viac informácií: iba pre odbornú verejnosť

Nasledujúce informácie nie sú určené pre širokú verejnosť. Kliknutím na odkaz nižšie potvrdzujete, že ste profesionálny zdravotník.