AKCIA
Otázky

Zľavy až do -29 %! Bez podmienok, bez kupónu, časovo obmedzené! Viac TU.

Nanogen sérum

Sérum na podporu rastu vlasov

Unikátne vlasové sérum s rastovým faktorom derivovaným z rastlín, ktorý v kombinácii s ďalšími aktívnymi zložkami zvyšuje liečebný účinok vypadávania vlasov. Vyvinuté po dlhodobých výskumoch a testovaniach!

Najmodernejšia technológia, ktorá využíva naše vlastné prirodzené rastové faktory v tele na obnovu zdravého rastu vlasov.

Čo je to rastový faktor?

Vlasové rastové faktory (VEGF) sú prirodzené cytokíny „molekuly“ v našom tele, ktoré doslova prikazujú vlasovým bunkám čo majú robiť. Sleduj video ako to funguje!

Sérum ľahko aplikuješ

Sklenená pipeta s pumpičkou umožňuje jednoduchú aplikáciu séra, ktoré ti pomôže zastaviť vypadávanie vlasov a obnoviť ich zdravý rast.
Sérum Nanogen aplikácia
  1. Nasaj roztok opakovaným stláčaním aplikátora (pumpičky) do pipety (1 ml = celá sklenená časť pipety).
  2. Nanášaj postupným stláčaním pumpičky rovnomerne na miesta kde sú vlasy riedke (1 ml postačí pokryť celú plochu vlasovej pokožky).
  3. Vmasíruj roztok počas nanášania a následne po ňom do pokožky hlavy a nechaj vstrebať. Sérum z pokožky neoplachuj!

Neprekračuj odporúčanú dávku – 1 ml (1 pipeta) 1x denne!

podpora rastu vlasov

Rast zdravých vlasov sa riadi prirodzeným cyklom,…

…ktorý je u každého vlasu v rôznom štádiu. Nanogen VEGF komplex chráni vlasy a špeciálne podporuje ich zdravý rast v každej fáze vlasového cyklu.
Nanogen sérum na podporu rastu vlasov
Nanogen sérum pred a po

Ako prírodný rastový faktor VEGF stimuluje rast vlasov?

Pre zdravý rast vlasov počas ich prirodzeného cyklu a pre rast nových vlasov je potrebná stimulácia rastovej fázy vlasu nazývanej anagén. Aby sme účinne stimulovali anagén, je nevyhnutné docieliť 3 kľúčové procesy v tele:

1. PROLIFERÁCIA – ŠÍRENIE BUNIEK

Základ vlasových folikulov obsahuje formu kmeňových buniek nazývanú kožná papila; tieto bunky sa potrebujú rýchlo rozmnožovať, aby vytvárali ďalšie bunky formujúce vlas.

Proliferácia teda šírenie buniek vyžaduje dostatočnú výživu a okysličenie. Nanogen sérum VEGF spôsobuje vazodilatáciu a zvyšuje prietok krvi, čím podporuje tento rast.

2. BUNKOVÁ MIGRÁCIA – PRESUN BUNIEK

Keď sú vlasové bunky rozmnožené, musia sa presunúť do určitých pozícií, aby vytvorili štruktúru vlasu. To znamená, že potrebujú medzi sebou komunikovať a organizovať svoju bunkovú konštrukciu pre aktiváciu pohybu.

VEGF zvyšuje produkciu glykoproteínu v niektorých bunkách, tieto glykoproteíny umožňujú bunkám komunikovať, pohybovať sa a priliehať k sebe navzájom. VEGF funguje v určitých prípadoch ako signál pre samotnú migráciu a zvyšuje vazodilatáciu, čo bunkám umožňuje pohyb.

3. ANGIOGENÉZA

Rast vlasov si vyžaduje dostatočnú výživu a tiež okysličovanie, preto sa formujú nové drobné krvné cievy, aby vyživovali vlasy v procese rastu. Tento proces na nazýva Angiogenéza.

VEGF podporuje angiogenézu v nových vlasových folikuloch a taktiež v existujúcich vlasoch, ktoré už nie sú dostatočne okysličované.

VEGF tiež vytvára ďalší podnet – oxid dusnatý, ktorý spôsobí rozšírenie už existujúcich krvných ciev a lepší prietok krvi všade tam, kde je to potrebné.

Ako vzniká rastový faktor Nanogen?

  • Časť DNA, ktorá nesie kód rastového faktora (VEGF) je odstrihnutá a odobraná z ľudskej bunky. Toto DNA je následne synteticky skopírované.
  • Skopírované DNA je vložené do semien mladého zeleného jačmeňa (Hordeum vulgare), které sú potom zasiate. Každý jeden klas tohto jačmeňa obsahuje unikátny vlasový rastový faktor sh-VEGF (synthetic human growth factor).
  • Rastový faktor je ďalej extrahovaný zo semien a vkladaný do Nanogen produktov. Zbytok se použije na zasiatie dalších klasov.

Viac informácií: iba pre odbornú verejnosť

Tieto informácie nie sú určené pre širokú verejnosť. Kliknutím na nasledujúci odkaz potvrdzujete, že ste profesionálny zdravotník.

Tvoj košík
0