AKCIA
vyhody

Výživa a kondícia vlasov: Ako vyživovať riedke vlasy?

od | sep 9, 2015 | 0 komentárov

Správna výživa riedkych vlasov je náročná najmä z pohľadu ich zníženej odolnosti voči záťaži. Preto je potrebné zvoliť šetrný a zároveň efektívny spôsob bez zbytočného namáhania riedkych vlasov. Nanogen kondicionéry neobaľujú a nezaťažujú vlasy, dodávajú vlasom výživu zvnútra.

Správna výživa je často prehliadaná no rozhodujúca pre zdravý rast vlasov. Vlasy reagujú pomaly na zmeny v liečbe a čiastočne i na zmeny vo výžive, preto musí byť dodržiavaný komplexný prístup minimálne 3 mesiace a viac kým budú trvalé výsledky skutočne badateľné.

Existuje množstvo “Nutraceutík” resp. výživných látok, ktoré obmedzujú vypadávanie vlasov a podporujú rast vlasov mnohými rôznymi spôsobmi.

Vitamíny proti vypadávaniu vlasov

Posilňovače vlasových buniek

Palmový výťažok (Saw Palmetto), kofeín, taurín, pyknogenol a beta-sitesterol sú dobre známe schopnosťou chrániť vlasy a zamerať sa na rozličné faktory, ktoré zapríčiňujú vypadávanie vlasov. Saw Palmetto nemôže byť používaný súčasne so železom keďže palmový extrakt bráni vstrebávaniu železa.

Morské extrakty boli klinicky testované a bola preukázaná ich schopnosť napomáhať redukcii straty vlasov a udržiavať zdravý rast vlasov ako samostatná zložka. V kombinácii s ostatnými aktívnymi látkami sú dosahované výsledky nad rozsah očakávaní.

L-cysteín a kyselina pantoténová sú zložky účinné proti vypadávaniu vlasov výlučne vo vzájomnej kombinácii. Svoju úlohu plnia tiež samostatne v prevencii lámavosti vlasov, L-cysteín zvyšuje účinky keratínu a kyselina pantoténová podporuje a udržiava hebkosť vlasov. Cysteín je aktívny iba v “L” forme použitej Nanogenom.

Antioxidanty a zložky chrániace vlasové folikuly

Resveratrol a kurkumín sú protizápalové a antioxidačné aktívne látky, ktoré chránia vlasové folikuly pred poškodením, ktoré môže spôsobovať ich vypadávanie. Sú oveľa účinnejšie vo vzájomnej kombinácii keďže resveratrol je lepšie vstrebateľný a účinnejší práve v kombinácii s kurkumínom.

Zelený čaj a extrakt z prasličky roľnej sú silné antioxidanty a pomáhajú chrániť vlasové folikuly pred poškodením voľnými radikálmi. Keďže zelený čaj blokuje vstrebávanie železa, je dôležité, aby tieto dve ingrediencie neboli užívané v rovnakej formulácii.

Látky podporujúce vstrebateľnosť

Taurín a kofeín stimulujú zdravý prietok krvi a bunkový metabolizmus umožňujúc tak aktívnym zložkám dostať sa k folikulom a preniknúť do buniek.

Vitamín B6 je faktor dôležitý pre mnohé enzýmy a podstatný pre metabolizmus vo folikuloch rastúcich vlasov. Je tiež využívaný kanálikmi zodpovednými za absorpciu čiže zvyšuje vstrebávanie mnohých užitočných látok. Vitamín B6 je priamo biologicky aktívny len v tzv. “P5P” forme použitej Nanogen-om.

Vyvážená iónová mikrovýživa

Vypadávanie vlasov môže byť zapríčinené menšími nedostatkami mnohým životných živín, a tak správna vyváženosť je nevyhnutná. Meď, zinok a horčík hrajú dôležitú úlohu v podpore rastu vlasov, avšak užívaním jednej zložky obmedzuje množstvo ostatných, čiže vyvážený doplnok výživy musí obsahovať všetky tri minerály. Železo je dôležité najmä pre ženy, ktoré trpia formou alopécie súvisiacej s nedostatkom železa. Železo je nepostrádateľné keďže prenáša kyslík do červených krviniek, vitamín B12 napomáha tvorbe červených krviniek, a preto by mal byť užívaný v kombinácii so železom.

Viac informácií: iba pre profesionálnych zdravotníkov.
Tieto informácie nie sú určené pre širokú verejnosť. Kliknutím na tento odkaz potvrdzujete, že ste profesionálny zdravotník.

Ako správne vyživovať riedke vlasy?

Nanogen šampón Luxe pre ženy

Pre ženy

ŠAMPÓN LUXE PRE ŽENY

Luxusný objemový kondicionér, ktorý dodáva riedkym a jemným vlasom hustotu a pevnosť už po prvom použití. Špeciálne vedecky formulované zloženie s obsahom kyseliny hyalurónovej a rastových faktorov.

šampón s kondicionérom pre riedke vlasy

Pre mužov

ŠAMPÓN A POLOKONDICIONÉR

Šampón s polokondicionérom pre mužov, ktorý dodáva riedkym a jemným vlasom hustotu a pevnosť už po prvom použití. Špeciálne vedecky formulované zloženie s obsahom zahusťovacích proteínov a rastových faktorov.

Nanogen kondicionér unisex

Unisex

KONDICIONÉR PRE RIEDKE VLASY

Luxusný objemový kondicionér, ktorý dodáva riedkym a jemným vlasom hustotu a pevnosť už po prvom použití. Špeciálne vedecky formulované zloženie s obsahom kyseliny hyalurónovej a rastových faktorov.

NÁŠ TIP:

VYSKÚŠAJ AJ ĎALŠIE PRODUKTY PROTI VYPADÁVANIU VLASOV A NA OBNOVU ICH RASTU – PRE ŽENY AJ PRE MUŽOV!

nanogen prípravky pre ženy

Zastavuje vypadávanie vlasov
Obnovuje zdravý rast vlasov
• Dôkladne čistí pokožku hlavy
• Kompletne vyživuje vlasy

Vynikajúce produkty, účinné a zároveň šetrné k pokožke hlavy. Odporúčam každému s problematickými a riedkymi vlasmi!

Anna (39)

Tvoj košík
0