AKCIA
vyhody

Cibuľa na vlasy | Ako nám dokáže pomôcť?

od | nov 6, 2016 | 2 komentáre

Predstavte si cibuľovú šťavu ako riešenie problémov s vypadávaním vlasov. Medzi mnohými domácimi receptami nie je žiaden z nich tak podceňovaný ako cibuľa na vlasy. Tento liek nemusí znieť vábne, najmä nie voňavo, ale funguje už po celé desaťročia. Preukázalo sa, že pomáha tvorbe nových vlasov a bojuje proti vypadávaniu vlasov, takže sa oplatí nanášať cibuľu na vlasy.

Ako pôsobí cibuľa na vlasy?

Cibuľa je bohatá na síru. Tento minerál je jedným z hlavných stavebných kameňov vlasov. Zlepšuje krvný obeh a poskytuje vlasovým folikulom dostatočnú výživu. Cibuľa má tiež anti-bakteriálne vlastnosti, takže pomáha pri liečbe infekcií vlasovej pokožky, ktoré môžu prispieť k vypadávaniu vlasov.

Vzhľadom na to, že vypadávanie vlasov je často spôsobené nezdravou pokožkou hlavy, dáva zmysel, že cibuľa bohatá na síru môže pôsobiť ako „liek“. Ďalšou výhodou použitia cibuľovej šťavy na pokožku hlavy je, že vás zbaví lupín, ktoré sú zvyčajne plesňovej povahy.

Cibuľa tiež obsahujú quercetin, antioxidant, o ktorom štúdie ukázali, že môže byť užitočný pri liečení alopecie areata (autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejavuje nepravidelným vypadávaním vlasov). Ďalej obsahuje enzým kataláza, čo je antioxidant, ktorý môže zabrániť predčasnému šediveniu.

Cibuľa na vlasy, rast vlasov a výskum

Potenciál cibule na vlasy ako silného domáceho lieku proti vypadávaniu vlasov bol skúmaný tiež vedecky. V roku 2002 Journal of Dermatology zverejnil malú štúdiu, ktorá skúmala užívanie cibuľovej šťavy u ľudí trpiacich alopeciou areata.

Viac ako 84% účastníkov, ktorí aplikovali cibuľovú šťavu dvakrát denne na vlasovú pokožku po dobu dvoch mesiacov, zažili oveľa lepšie výsledky pre rast vlasov v porovnaní s tými, ktorí používali iba vodu z vodovodu. Muži mali lepší úspech s liečbou ako ženy.

Výroba cibuľového šampónu na rast vlasov

V nasledujúcich riadkoch si objasníme postup, ako nanášať cibuľu na vlasy.

  • Ošúpeme cibuľu a nakrájame na malé kúsky.
  • Vytlačíme šťavu. Ak chcete extrahovať šťavu, môžete použiť kuchynský robot, mixér, strúhadlo alebo odšťavovač.
  • Šťavu vmasírujte do pokožky hlavy ( zamerajte sa najmä na miesta, kde vlasy vypadávajú).
  • Nechajte cibuľu na vlasy pôsobiť po dobu najmenej 15 minút (ak vám vôňa neprekáža, môžete vydržať aj dlhšie) a opláchnite jemným šampónom.

NÁŠ TIP: PROFESIONÁLNY ŠAMPÓN BEZ SLS A PARABÉNOV

šampón pre riedke vlasy

Unikátny šampón pre mužov a pre ženy
Vhodný pre podráždenú a citlivú pokožku
Hĺbkovo čistí a osviežuje pokožku hlavy
Účinný proti lupinám

Bezkonkurenčný šampón! Vlasy sú objemnejšie už po prvom umytí a zbavila som sa lupín. Príjemne vonia!

Silvia (32)

Share This
Tvoj košík
0