AKCIA
vyhody

Šampón bez SLS a parabénov | Ako si vybrať ten správny?

od | mar 2, 2017 | 0 komentárov

Nenechajte sa zmiesť nezmyselnými reklamami, v ktorých si modelky umývajú vlasy šampónmi, ktoré obsahujú veľké množstvo peny. Zložky vytvárajúce penu nepôsobia na vlasy pozitívne. Verte alebo nie, tieto zložky, ktoré sa nachádzajú v mnohých šampónoch, sú v skutočnosti pre vlasy veľmi škodlivé. Šampóny obsahujúce parabény a sulfáty  odstraňujú z vlasových folikulov éterické oleje. Šampóny, ktoré obsahujú sírany môžu spôsobovať krepovatenie vlasov a poškodenie pokožky hlavy. Našťastie, na trhu existuje dosť alternatív, ktorými môžete šampóny z drogérie nahradiť.

Prečo si vybrať šampón bez SLS a parabénov?

 Čo sú to SLS a prečo sa pridávajú do šampónov?

Sulfáty sú predovšetkým povrchovo čistiace aktívne látky a sú obvykle prvou zložky uvedenou na štítku. Existuje viac druhov sulfátov, niektoré môžu byť neškodné, niektoré naopak môžu určitým typom pokožky viac škodiť než prospievať.

Tie menej šetrné sulfáty ako laurethsulfát sodný alebo laurylsulfát sodný (SLES, SLS) sú veľmi lacnou ingredienciou a naše vlasové folikuly nemusia byť schopné zvládnuť toľko chémie, najmä v pokročilom veku.

SLS a SLES sa používajú v šampónoch predovšetkým pre ich čistiacu schopnosť, ale zároveň sú veľmi nešetrné, odlupujú prírodné oleje a proteíny, ktoré udržujú vaše vlasy zdravé a spôsobujú vysúšanie pokožky hlavy. Navyše, SLS môžu spôsobiť podráždenie vlasovej pokožky, suchosť a lupiny a vypadávanie vlasov. Faktom je, že aj napriek svoje čistiacej schopnosti, sírany nie sú nutnou prísadou pre starostlivosť o vlasy.

Čo sú to parabény?

Parabény sú konzervačné látky, ktoré udržujú vlasovú pokožku dlhšie čistú. Parabény sa údajne spájajú s tvorbou rakoviny prsníka, nakoľko v minulosti boli identifikované v nádorových bunkách a zároveň sú častou ingredienciou dezodorantov. Toto spojenie sa však doposiaľ so 100% istotou nepreukázalo. Medzi ich najčastejšie mutácie patrí metylparabén, propylparabén, etylparabénom, butylparabén benzyl-hydroxybenzoovej kyseliny (p-hydroxybenzoovej kyseliny), p-hydroxybenzoan (p-hydroxybenzoan).

Výhody šampónov bez SLS a parabénov

 

  • Lesklejšie vlasy
  • Eliminácia vypadávania vlasov
  • Dlhotrvajúcejšia farba
  • Silnejšie vlasy
  • Sú prírodné, bez nešetrných chemikálií
  • Nedráždia ani citlivejšiu pokožku hlavy
  • Udržiavajú zdravé prírodné oleje, ktoré vlasy potrebujú

NÁŠ TIP: NANOGEN ŠAMPÓN – BEZ SLS

nanogen šampón muži ženy

Unikátny šampón pre mužov a pre ženy
Vhodný pre podráždenú a citlivú pokožku
Hĺbkovo čistí a osviežuje pokožku hlavy
Účinný proti lupinám

Bezkonkurenčný šampón! Vlasy sú objemnejšie už po prvom umytí a zbavila som sa lupín. Príjemne vonia!

Silvia (35)

Ako si vybrať ten najlepší šampón?

Ak ste vždy hľadať šampóny, ktoré voňajú a robia veľa peny, potom ste si vybrali zlý prístup. Mnoho peny a bubliniek poukazujú na to že konkrétny šampón obsahuje veľké množstvo síranov, ktoré majú škodlivé účinky.

V posledných rokoch mnohí odborníci upozorňujú na to, aby si zákazníci vyberali prírodné šampóny bez obsahu SLS. Možno ich zakúpiť v lekárni či v eshopoch. Sú síce o niečo drahšie ako šampóny z drogérie, ale nepôsobia na vlasy škodlivo. Veľa výskumov poukázalo na to, že sulfáty môžu byť škodlivé pre vaše vlasy a vlasovú pokožku a okrem toho, mnoho ľudí hlási výrazné zlepšenie po prejdení na používanie šampónov bez SLS a parabénov.

 

šampóny bez sls

Vyberajte si šampón s prihliadnutím na typ vašich vlasov

Niekedy môže byť ťažké vybrať si ten správny šampón pre riedke a jemné vlasy, ktorý vám bude dokonale vyhovovať. Počítajte  s tým, že sa vám to nemusí podariť hneď na prvýkrát. Prírodné šampóny však obsahujú množstvo hydratačných krémov, ktoré vaše vlasy určite nepoškodia.

Čítajte zloženie šampónov!

Vyhýbajte sa šampónom, ktoré obsahujú syntetické farebné prísady. Sú totiž spájané so vznikom rakoviny a iných zdravotných problémov. Vyhnite sa tiež pestrofarebným tekutinám. Prírodné šampóny majú zvyčajne farbu od bielej až po svetlo žltú. Oplatí sa investovať do šampónov bez SLS a parabénov.

Share This
Tvoj košík
0