AKCIA
vyhody

Šampón na rast vlasov – existuje taký?

od | sep 10, 2015 | 1 komentár

Témy o vlasoch budú v súčasnom štýle života stále aktuálne. Hektické či stresové obdobie tvorené napríklad aj negatívnymi myšlienkami sa takmer vždy odzrkadlí aj na našej hrive. Zmenia „vizáž“ na nerozpoznanie a my zrazu nutne potrebujeme šampón na rast vlasov, liečivá či vitamíny, aktivátory a iné ďalšie produkty, ktoré nám s nepekným vzhľadom vlasov môžu pomôcť.

Starostlivosť o riedke vlasy

Všetci dobre vieme, že nášmu telu a vlasom môžeme dopomôcť aj my sami a to lepšou starostlivosťou, vhodným a zdravým stravovaním či  mnohými ďalšími spôsobmi, ako napríklad zamedzenie farbenia na minimum, málo fénovania a iných neprospešných úprav. V snahe vylepšiť ich vzhľad nakupujeme drahé, zaručene účinné lieky, chodíme k rôznym lekárom a nevieme si rady. Niekedy však chceme čisto len z estetického dôvodu dlhšiu a bohatšiu hrivu. Možno vám ani nepadajú, ani nie sú zničené, no túžba po dlhých kaderiach je silná.

Takmer každý z nás pozná nejaký šampón deklarujúci účinky na rast vlasov. Ľahko ich nájdeme v lekárňach, drogériách i v bio obchodoch. Dokonca si niektoré môžete namiešať aj sami doma. Internet je plný tipov a trikov v tejto oblasti, preto si spomenieme len niektoré z nich. Napokon nie každý, ktorý to má uvedené na štítku, tento účel aj plní.

Hodina pravdy: Existuje šampón na rast vlasov?

Podstatné je však vedieť, že šampón ako taký, technicky nie je schopný priamo stimulovať korienky k produkcii nových vlasov. Technicky preto, lebo ho po menej ako pár minútach z vlasov a pokožky opláchneme a jeho účinné látky nezostávajú pôsobiť v pokožke hlavy, aspoň nie v takej koncentrácii, aby bola účinná. Na tento účel slúžia lokálne séra na podporu a obnovu rastu vlasov, ktoré sa z pokožky neoplachujú a vydržia tak účinkovať v pokožke hlavy ďaleko dlhšiu dobu. 

Čo však kvalitný šampón má docieliť, je hĺbkové čistenie vlasovej pokožky a odstraňovanie povrchových nečistôt z jej povrchu, ktoré môžu mať negatívny vplyv na zdravý rast vlasov. A zdravá pokožka hlavy = zdravý rast vlasov! Takto aj keď nie priamo môže výber kvalitného šampónu podporiť zdravie vlasovej pokožky a zdravú produkciu vlasových folikulov.

Účinný šampón je teda vždy základ, nie však liečba sama! A s týmto vedomím, podľa týchto parametrov odporúčame hľadať ten vhodný prípravok v obchode alebo lekárni.

šampóny bez sls

Nanogen šampóny

Bezkonkurenčný šampón! Vlasy sú objemnejšie už po prvom umytí a zbavila som sa lupín. Príjemne vonia!

Silvia (32)

Prírodné tipy na šampón, ktorý napomáha zdravému rastu vlasov:

Brezový šampón na rast vlasov

Najčastejším riešením býva práve brezový šampón. Nezáleží pritom na značke, ale na zložení. Čím je prírodnejší, tým bude lepšie účinkovať a pôsobiť na vlasy.

Zinok na rast vlasov

Ďalšie tipy hovoria, že pomoc máme hľadať v produktoch obsahujúcich zinok, žihľavovej vode i vode z lopúcha. Ide o odskúšané a overené prostriedky, vďaka ktorým naozaj uvidíte zmeny. So všetkým treba mať však trpezlivosť a neočakávať zmeny z jedného dňa na druhý.

Ľudia sa často vyjadrujú, že konkrétne im dopomohlo aj používanie minimálneho množstva šampónov a kondicionérov. Teda – nie každý deň a nie s polovičkou fľaštičky od šampónu.

Je pravda, že ak chcete naozaj kvalitný šampón, očakávajte vyššiu sumu na kúpu týchto produktov. Tie, ktoré naozaj stoja za to sa pohybujú cenovo od 10€ vyššie. Vždy si dôkladne preštudujte zloženie a oblúkom sa vyhýbajte produktom obsahujúcim SLS alebo parabény či iné látky, ktoré vlasy zaťažujú.