Najlepšie vlasové sérum opäť na sklade!
nanogen logo

NANOBLOG

Vodeodolný vlasový fixátor

Obsah článku

Na to, aby Keratínové vlákna plnili svoj účel zahustenia riedkych vlasov, nevyžadujú bezpodmienečné použitie vodeodolného fixačného spreja. Pri správnej aplikácii vie byť konečný vizuál dokonalý. Avšak, bezohľadu na značku a typ zahusťovača vlasov, absenciu vodeodolného spreja napriek tomu neodporúčame. Dozviete sa prečo.
vodeodolný fixátor nanogen
Na to, aby Keratínové vlákna plnili svoj účel zahustenia riedkych vlasov, nevyžadujú bezpodmienečné použitie vodeodolného fixačného spreja. Pri správnej aplikácii vie byť konečný vizuál dokonalý. Avšak, bezohľadu na značku a typ zahusťovača vlasov, absenciu vodeodolného spreja napriek tomu neodporúčame. Dozviete sa prečo.

Použitie zahusťovača vlasov s fixátorom

V Nanogene pristupujeme ku každému detailu čo najprecíznejšie. Mnohí naši zákazníci – ich pracovný, spoločenský život a sebavedomie zavisí na kvalitách Nanogen vlákien a benefitoch, ktoré im každodenne prinášajú. Túto problematiku preto berieme maximálne seriózne. Podľa nášho názoru pravidelné používanie keratínových vlákien si použitie fixačného spreja priam vyžaduje! Traja najväčší výrobcovia vlasových vlákien na svete, medzi ktorých patrí aj Nanogen, fixáciu vlákien výrazne odporúčajú.

Ako funguje fixátor

Fixačné spreje obsahujú alkohol (o tom neskôr), ktorý uvoľňuje zmes špeciálnych polymérov. Tieto držia keratínové vlákna a vaše vlasy v dokonalej väzbe a zabraňujú jej rozpadu. Každá značka má svoju individuálnu receptúru, ktorá tento dôležitý aspekt zabezpečuje. Nanogen má za sebou viac ako 4 generácie developingu keratínových vlákien a technológií v rámci keratínových zahusťovačov vlasov.

Keď vás zastihne dážď

V rôznych diskusných fórach sa dočítate od užívateľov zahusťovačov vlasov, ktorí nepoužívajú fixáciu, že sa im pri každodenných aktivitách vlákna z vlasov postupne uvoľňujú, nachádzajú ich na vankúšoch, na podlahe, oblečení atď. Používanie fixačného spreja síce negarantuje, že 100% vlákien zostane vo vlasoch na svojom mieste, avšak rozdiel medzi používaním a nepoužívaním fixátora môže byť značný. Oceníte to práve v situáciách keď sa spotíte vo fitku, či pri tanci alebo vás nepripravených zastihne dážď.

Prirodzený nerozpoznateľný vzhľad

NANOGEN FIXÁTOR JE VODEODOLNÝ – SLEDUJ VIDEO! >>

Aj pri použití prírodných keratínových vlákien Nanogen, ktoré sú svojou stavbou a charakteristikou najviac totožné s ľudským vlasom (narozdiel od umelých – bavlnených či hodvábnych vlákien), môže byť rozdiel po zafixovaní zreteľný. Veľmi dobre viditeľné je to vo videách s aplikáciami vlákien. Pred použitím fixátora vlákna pôsobia viac matne, po zafixovaní viac s vlasmi splynú.

Chráni pred poškodením UV lúčmi

Je klinicky dokázané, že UV žiarenie spôsobuje rozsiahle poškodenie štruktúry vlasu, zanecháva vlasy zničené, vysušené, nepoddajné, krehké a lámavé. UVA a UVB môžu tiež zmeniť farbu a pigmentáciu vlasov, predovšetkým tých farbených.

Nanogen fixátor obsahuje UV ochranné látky, ktoré vlasom dodávajú širokospektrálnu ochranu pred týmito vplyvmi.

Znamená to, že každý vlas a každé keratínové vlákno je chránené pred UV poškodením, čo pomáha k zachovaniu dokonalého nerozpoznateľného vzhľadu vlasov a vlákien po celú dobu zahustenia.

Ako aplikovať fixátor

Mnohí skúsení užívatelia aplikujú najprv tenkú vrstvu vlákien, potom fixačný sprej a následne pokračujú ďalším vrstvením až kým nedosiahnu požadovaný prirodzený efekt hustých vlasov. Toto by bez fixátora nebolo možné.

Ďalší tip od užívateľa je naniesť trochu fixátora ešte pred aplikáciou vlákien, tie potom lepšie na vlasy priľnú.

Výhodou Nanogen fixátora je jeho dávkovač. Vďaka nemu viete pri každej aplikácii odhadnúť presné množstvo a pomer aplikovaného spreja. Pri bežnej fixácii je to 3 až 5 dávok, pre silnú vodeodolnú fixáciu 7-10 a viac.

Sebavedomie vo vlasoch

V skutočnosti všetky najznámejšie a najskúsenejšie značky odporúčajú použitie fixátora. V Nanogene máme už viac ako 12 rokov skúseností vo vývine a výrobe vlasových zahusťovačov a veľmi dobre poznáme potreby a nároky našich zákazníkov a užívateľov týchto produktov.

Náš výskum preukázal, že používanie fixačného spreja výrazne zlepšuje konečný prirodzený výsledok zahustených vlasov a zároveň tak zvyšuje potrebné sebavedomie.

90% odolnosť voči vode

Zloženie a technológia vodeodolného fixátora Nanogen má za sebou precízny a dlhodobý vývoj, ktorý prešiel mnohými vylepšeniami. Boli navrhnuté a vyvinuté za účelom dosiahnutia optimálnej rovnováhy medzi tromi najdôležitejšími faktormi:

 

  1. Pevnej väzby vo vlasoch
  2. Flexibility prirodzeného pohybu vo vlasoch
  3. Viac ako 90% odolnosti voči vode *

* Pri testovaní vodeodolnosti zahusťovača v kombinácii s fixátorom priamo pod vodou až 90% vlákien zostalo pevne na svojom mieste. Zvyšných 10% pozostáva z tých, ktoré prepadli na pokožku alebo ktoré fixátor pri aplikácii nepokryl na 100%.

APLIKÁCIA A FIXÁCIA KERATÍNOVÝCH VLÁKIEN

Oficiálne neodporúčame potápať sa s Nanogenom vo vlasoch, je však vždy dobré vedieť, že v prípade akejkoľvek „nehody“, ako napr. byť na dovolenke sotení do bazéna, nebude vaše sebavedomie ohrozené. A to je to, čo potrebujete!

Prečo odporúčame používať fixátor?

Teraz späť k alkoholu. Zamyslime sa nad tým, prečo niektoré značky zahusťovačov tvrdia, že nepotrebujú fixačný sprej. Existujú dva dôvody.

  1. Je to forma konkurenčnej výhody, ktorá má zaujať a prilákať nového, neskúseného zákazníka. Ako v tej reklame: „Brať si do sprchy dve fľaštičky?!“ – používať iba jednu vám síce ušetrí čas, podľa nás to však nie je objektívny argument.
  2. Fixačné spreje obsahujú vyšší obsah alkoholu za účelom uvoľňovania polymérov a ich správna formulácia je technicky náročná, pokiaľ výrobca nemá vhodné výrobné zariadenie pre alkoholické zmesi a tiež nevlastní od príslušných orgánov povolenie na distribúciu konkrétnych “liehovín”.

 

Mnoho užívateľov v záujme ušetrenia peňazí necháva vlákna vo vlasoch aplikované dva až tri dni bez zmytia. Bez fixácie môžu vlákna po čase opadnúť a je potrebné „dosypať“ viac, čo v konečnom dôsledku ekonomické nie je, skôr naopak.

Používajte vodeodolný fixátor!

Každý skúsený užívateľ vlasových zahusťovačov vám potvrdí, že pokiaľ chcete dosiahnuť nerozpoznateľný prirodzený vzhľad, odolný a trvanlivý popri aktívnom životnom štýle, vetru a vode odolný, používajte so zahusťovačom fixačný sprej!

Pokiaľ aj napriek tomu používať vodeodolný fixátor nechcete, sme presvedčení, že Nanogen poskytuje rovnakú, ak nie lepšiu väzbu vo vlasoch bez fixácie, než akákoľvek iná značka. Presvedčte sa sami..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *