AKCIA
vyhody

Dermaroller a jeho účinky na pokožku a padanie vlasov

od | júl 6, 2016 | 0 komentárov

Nedávne štúdie ukázali, že dermaroller (tiež známy ako Microneedling) je účinná liečba proti vypadávaniu vlasov.

Dermaroller je populárny spôsob liečby pokožky. Jedná sa o typ liečby, ktorú možno ľahko aplikovať a používať pre rôzne choroby. Môže sa ním liečiť akné, strie, vypadávanie vlasov a používa sa tiež na zvýšenie priepustnosti pokožky pre lepšie vstrebanie účinných látok do pokožky.

Ako dermaroller funguje?

Rast vlasov je ovplyvnený génmi, ktoré podporujú rozvoj nových vlasových buniek. Deje sa to pomocou vlasových folikulov, malých otvorov, ktoré pokrývajú pokožku hlavy, rovnako ako zvyšok tela. Je potrebné veľa chemických procesov, aby sa vyvolala tvorba vlasových buniek a jedným z najdôležitejších je ľudský vlasový rastový faktor.

Vo všeobecnosti dermaroller funguje tým spôsobom, že spúšťa produkciu ľudského rastového faktora. Keď mikroihly na valčeku prechádzjú valcovaním po povrchy pokožky, spôsobujú drobné povrchové rany na tkanive. Telo potom musí viac pracovať, aby vyrobilo novú kožu v oblasti rany a uvoľňuje ľudský rastový hormón a iné chemikálie na pomoc s týmto procesom. Priaznivci dermarolleru pevne veria, že keď sú tieto chemikálie uvoľnené, tiež stimulujú rast vlasov v zasiahnutej oblasti, čo môže pomôcť opätovnému rastu vlasov v oblastiach ich stenšenia.

Dermaroller – štúdie

Bola vykonaná štúdia, ktorej sa zúčastnilo 100 mužov, ktorí práve užívali 5% minoxidil a boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupina pokračovala v liečbe vypadávania vlasov iba za pomoci minoxidilu, zatiaľ čo druhá skupina podstúpila liečbu dermarollerom raz týždenne a používala minoxidil ďalších 6 dní. Na konci štúdie, ktorá trvala 12 týždňov, sa zistilo, že muži, ktorí používali len minoxidil, mali v priemere 17 a viac vlasov, muži, ktorí liečbu podporili dermarollerom mali v priemere až o 91 vlasov viac. Ani u jednej skupiny sa nevyskytli žiadne vedľajšie účinky.

Sú niektoré veci, ktoré by sa mali brať do úvahy. Štúdia bola vykonaná na relatívne malej skupine mužov (iba 100 mužov), ktorí boli vo veku 20-35 rokov. Všeobecne platí, že koža sa rýchlejšie hojí u mladších jedincov. Je tu možnosť, že dermaroller nemusí fungovať tak dobre na starších mužov, čo vedie k menej dramatickým výsledkom.

Skutočne dermaroller funguje?

Zdá sa, že Dermaroller skutočne funguje. Neexistuje však dostatok klinických dôkazov a nebol hodnotený z hľadiska bezpečnosti a hospodárnosti. Niektorí dermatológovia a plastickí chirurgovia dokonca varujú, že ujma spôsobená ihlami na koži môže v skutočnosti zhoršiť vypadávanie vlasov u niektorých ľudí.

Vždy je však vhodné najprv zistiť, čo je príčinou vypadávania vlasov.

NÁŠ TIP:

Dermaroller zvyšuje účinky lokálnej terapie. Vyskúšaj Nanogen vlasové sérum!

Sérum s rastovým faktorom

Nanogen vlasové sérum pre mužov aj pre ženy priamo stimuluje  produkciu vlasových folikulov a udržuje pokožku hlavy v optimálnej kondícii. Tak pomáha minimalizovať vypadávanie vlasov a obnovuje rast nových vlasov.

39.80 s DPH

(4 recenzie zákazníkov)
Tvoj košík
0