AKCIA
vyhody

Trápi vás vypadávanie vlasov? Podporte ich rast s pomocou prírody!

od | sep 27, 2016 | 0 komentárov

Prílišné vypadávanie vlasov už dnes nie je len problémom starších pánov. Trápi aj mnoho žien a dokonca čoraz viac mladých ľudí! Je to teda problém, s ktorým sa stretávajú ľudia  bez ohľadu na vek, či kvalitu vlasov. Patríte k nim aj Vy a tiež Vás trápi, že máte vlasov čoraz menej? Prezradíme Vám, prečo vlasy vypadávajú a poradíme Vám prírodné prostriedky, ktoré rast vlasov podporia a ich vypadávanie zastavia.

Dôvody vypadávania vlasov

Dôvody, prečo vlasy vypadávajú, môžu byť rôzne. Medzi najčastejšie však patria tieto:

  • Civilizačná choroba, ktorá môže za množstvo ochorení. A tiež za zníženú kvalitu, ale aj množstvo vlasov.
  • Vypadávanie vlasov je sprievodným javom ochorení ako cukrovka, problémy s obličkami, či ochorenia štítnej žľazy.
  • Užívanie liekov. U niektorých typov liekov patrí k vedľajším účinkom práve strata vlasov. Sú to napríklad lieky užívané pri rakovine, ale tiež niektoré druhy liekov, ktoré sa používajú pri liečbe silného akné.
  • Zlá strava. Nedostatok vitamínov skupiny B, ale tiež nedostatok zinku a ďalších vitamínov a minerálov v tele, môže mať za následok stratu vlasov.
  • Zlé zaobchádzanie s vlasmi. Prehnané farbenie, fénovanie, natáčanie a žehlenie vlasov vedie k ich poškodeniu a vypadávaniu.
  • Hormonálne zmeny. Mnohé ženy trápi strata vlasov po pôrode, či v období menopauzy.

Čo je dobré na rast vlasov?

Našťastie, vypadávanie vlasov je možné riešiť. Dokonca existujú prírodné prostriedky, ktoré nielenže vypadávanie vlasov pozastavia, ale tiež podporia rast nových vlasov. Čo teda pomáha na rast vlasov? Sú to najmä nasledujúce prostriedky prírodnej, respektíve bio kozmetiky.

Jamajský čierny ricínový olej

Ideálnym prostriedkom na podporu rastu zdravých vlasov je Jamajský čierny ricínový olej. Získava sa z ricínových plodov tej najvyššej kvality a je tak veľmi účinný. Na vlasy a pokožku hlavy má hneď niekoľko pozitívnych účinkov. Detoxikuje pokožku hlavy, vyživuje vlasy a vlasovú pokožku, napomáha rastu vlasov, hustnutiu vlasov, udržuje vlasy zdravé a vyživené. Je ideálny na ošetrenie vlasov a pokožky hlavy metódou horúceho oleja. Stačí, ak tri lyžice zohriateho ricínového oleja vmasírujete do pokožky hlavy. Veľmi účinný je aj na obnovu vlasov zničených častým farbením, či úpravou.

Henna na vlasy

Ako sme už spomínali, za vypadávanie vlasov môže často aj ich namáhanie, časté farbenie a používanie nesprávnej kozmetiky. Ak máte problémy s vypadávaním vlasov, určite nepoužívajte klasické farby na vlasy! Vynikajúcou alternatívou je henna. Henna na vlasy pôsobí nielen ako farba, ale používa sa aj ako vlasový zábal, ktorý napomáha posilneniu slabých vlasov. Mnohé ženy ju nepoužívajú ako farbu na vlasy, ale skôr ako prostriedok na regeneráciu poškodených vlasov, spevnenie vlasových korienkov a podporu rastu vlasov.

Amla

Amla taktiež pomáha na rast vlasov. Je to indický regeneračný prášok na vlasy, ktorý okrem iného dokáže stimulovať vlasové korienky a podporiť rast vlasov. Dokáže prekrviť vlasové cibuľky a tým zabrániť vypadávaniu vlasov. Použiť ho môžete napríklad ako kondicionér na vlasy. Stačí v miske zmiešať dve polievkové lyžice Amla prášku s prevarenou, 5 minút odstátou vodou. Vznikne pasta, ktorú po umytí nanesiete do mokrých vlasov a rozmasírujete do pokožky hlavy a po celej dĺžke vlasov. Nakoniec stačí zmyť vodou. Amla kondicionér môžete doplniť zopár kvapkami svojho obľúbeného éterického oleja.

Shikakai

Taktiež veľmi účinný indický prášok Shikakai je vhodný ako šampón alebo zábal pre jemné, slabé a vypadávajúce vlasy. Vďaka jeho pravidelnému používaniu dosiahnete pevnejšie a silnejšie vlasy. Takisto dokáže podporiť rast vlasov a zabrániť ich padaniu.

Ak Vás teda trápi vypadávanie vlasov a chcete, aby opäť začali rásť, určite ich nezaťažujte klasickou kozmetikou plnou chémie. Vyskúšajte spomínané prírodné kozmetické produkty, vďaka ktorým budú vlasy opäť husté, silné a zdravé.

[su_label]Článok bol pre vás pripravený v spolupráci s blogom navlasy.sk [/su_label]

Tvoj košík
0