AKCIA
vyhody

Vlasové príčesky – ako si správne vybrať príčesok?

od | aug 28, 2019 | 3 komentáre

Určite to poznáte – pozeráte do zrkadla, prečešete vlasy prstami, prehodíte ich z ľavej strany na pravú, potom naopak, no stále nie ste spokojná. Priali by ste si ich dlhšie, bohatšie, lesklejšie, nadýchanejšie, skrátka také, za akými sa na ulici otáčajú muži od úžasu a ženy od závisti. Husté vlasy pridávajú sebavedomie, srdiečka na Instagrame, počty obdivovateľov a priam zázračne uberajú roky. Pýšiť sa prirodzenou hustou a lesklou hrivou je však výsadou len pre pár vyvolených so zázračným genofondom a poctivou “beauty” rutinou plnou kvalitnej vlasovej kozmetiky. V tomto článku sú hlavnou témou príčesky.

Riedke vlasy a vypadávanie vlasov – nekonečný boj

Možno už od narodenia máte jemné vlasy, tak ako vaša sestra, mama, tety či babka, skrátka, máte to “v rodine”, no napriek tomu sa s tým len ťažko vyrovnávate. Alebo patríte k druhej skupine ľudí, ktorí o svoju leviu hrivu prišli. Strata vlasov, tzv. alopécia, je jav daný predovšetkým geneticky. Môže však vzniknúť aj vplyvom nadmerného stresu, hormonálnymi zmenami v tehotenstve, po pôrode či v období menopauzy, pri ochoreniach štítnej žľazy a kože.

Vypadávanie vlasov sprevádza aj užívanie určitých typov liekov. Napríklad protizápalových medikamentov na liečbu reumatickej artritídy. Vyskytuje sa ako nežiaduci účinok niektorých anti-depresív a v neposlednom rade sprevádza liečbu onkologických ochorení – pacienti strácajú vlasy (a aj mihalnice, obočie a ochlpenie) účinkom agresívnej chemoterapie a aj pri rádioterapii v oblasti hlavy.

Ako si správne vybrať vlasové príčesky?

Ak patríte medzi tých, ktorí túžia po krásnych hustých vlasoch, no príroda akosi nespolupracuje, nemusíte to hneď vzdať. Na trhu je pre vás celá škála vlasových príčeskov, ktoré vám tento sen pomôžu splniť. Ten správny typ je vhodné vyberať s odborníkom, ideálne s kaderníčkou, ktorej dôverujete a ktorá pozná vaše vlasy, zvyklosti a potreby.

Vlasové príčesky možno rozdeliť podľa viacerých kategórií. Existujú produkty z prírodných ľudských vlasov, ktoré vyzerajú prirodzenejšie, sú celkovo kvalitnejšie a lesklejšie. Pri stylingu sa správajú ako vaše vlastné vlasy, no sú aj cenovo náročnejšie.

Protipólom sú príčesky z umelých vlasov, ktoré sú cenovo dostupné. No aj tu platí, že čím je cena nižšia, tým je aj celkový výsledok menej prirodzený a často esteticky pokrivkáva. Obzvlášť, ak sa ulakomíte na ultra-lacné príčesky z čínskych stránok. Aj keď by sme si to všetky určite veľmi priali, s vrkočom za 6 eur jednoducho legendárny chvost a la Ariana Grande nevykúzlime…

Ďalej možno príčesky rozdeliť podľa toho, koľko času strávia ukryté vo vašich vlasoch.

1. Príčesky na trvalé nosenie, ktoré do vlasov semi-permanentnou technikou nainštaluje vyškolená kaderníčka.

2. Príčesky na nosenie príležitostné, ktoré si do vlasov napojíte aj sama – na ples, rande a kľudne aj na každodenné nosenie do práce, často s výdatnou pomocou videí na Youtube alebo skúsenejšej kamarátky na telefóne.

NÁŠ TIP:

PROBLÉM S RIEDKYMI VLASMI VYRIEŠIA TIEŽ – KERATÍNOVÉ VLÁKNA

VYSKÚŠAJ 60 DŇOVÚ LEHOTU NA VRÁTENIE PEŇAZÍ!

zahusťovač vlasov

Najvyhľadávanejší zahusťovač vlasov na svete! • Prirodzený výsledok za pár sekúnd • Odolný voči dažďu, vetru a potu • V 10 prírodných odtieňoch • Pre mužov aj pre ženy!

husté vlasy po nanogen zahusťovači

Skvelý prípravok, skvelý výsledok! Ďakujem za dodanie. Už chápem, čo znamená pocit navráteného sebavedomia!

Hana (37)

Semipermanentné vlasové príčesky a predlžovanie vlasov v kaderníctve

Najznámejšou technikou semipermanentných príčeskov je “predlžovanie vlasov” v kaderníckom salóne. Okrem vysnívanej dĺžky takto môžete dosiahnuť aj luxusnú hustú hrivu, no pri neodbornom napojení príčeskov môže byť výsledným efektom nepríjemne prekvapená. Iste si vybavíte niektoré z fotiek celebrít (a celebritiek) v bulvárnych plátkoch, kde škodoradostný fotograf zachytil práve toto vlasové faux pas…

Pri predlžovaní vlasov v salóne sa používajú tzv. “strand-by-strand” pramene vlasov, ktoré obsahujú približne 20 – 40 vlasových vlákien spojených keratínom, polyuretánom alebo iným syntetickým lepidlom.

Tieto pramene kaderníčka spolu s vami vyberie v dĺžke, farbe a kvalite vlasu tak, aby výsledný efekt bol čo najviac prirodzený.

Jednotlivé pramene sa potom do vašich vlasov pripevňujú buď “studenou” technikou pomocou jemných medených krúžkov (tzv. technika micro link alebo micro cylinder) alebo za pomoci tepla, keď sa horúcim lepidlom pripevnia k vašim vlastným vlasom.

Priemerne sa v jednom sedení nadpojí 100 – 150 prameňov, pričom výsledný efekt vydrží približne 18 týždňov. Je limitovaný predovšetkým rýchlosťou rastu vlasov a stratégiou umiestnenia spojov. Zjednodušene povedané, čím pomalšie vlasy rastú a čím šikovnejšie sú spoje prameňov skryté, tým dlhšie vás bude nový účes tešiť.

Výhodu majú tie, ktoré majú relatívne dobrú hustotu svojich vlastných vlasov, kde kaderníčka jednoduchšie schová napojené pramene. Na druhej strane, niektoré klientky od predlžovania vlasov touto technikou očakávajú doslova nemožné a do svojich riedkych vlasov si prajú pripojiť neúmerne veľa prameňov. V serióznom salóne vás vždy upozornia, keď výsledný efekt nebude esteticky vyhovovať, nechajte si preto poradiť od odborníkov.

Nevýhody strand-by-strand

Nevýhodou techniky napájania strand-by-strand prameňov je jej finančná náročnosť, pričom platí priama úmera medzi počtom prameňov a výslednou sumou. Rátajte s tým, že v kaderníckom kresle strávite niekoľko dlhých hodín a budete sa musieť, rovnako ako aj kaderníčka, obrniť dávkou trpezlivosti.

O novú hrivu sa treba starať, používať špeciálnu kozmetiku a správnu techniku prečesávania, aby sa spoje nepoškodili a pramene nevypadali. Napriek tomu, že vlasy po predĺžení a zahustení vyzerajú úžasne, niektoré klientky si len ťažko zvykajú na diskomfort, ktorý so sebou prináša stovka nadpojených prameňov vlasov. Popisujú neustále poťahovanie až bolestivosť.

Husté a dlhé vlasy sú skrátka ťažké a kým si na ne úplne zvyknete, môžu vás prekvapiť aj bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Aj tu platí okrídlené “pre krásu sa trpí”…

Pramene napojených vlasov taktiež predstavujú mechanickú záťaž pre prirodzené vlasy, na ktoré sú “prilepené”. Preto po odpojení prameňov môžu byť prirodzené vlasy neustálym namáhaním nakoniec poškodené. Pri rozhodovaní o počte a umiestnení prameňov “strand-by-strand” príčeskov rozmýšľajte aj nad praktickosťou výsledného účesu.

Ak pracujete každý deň v profesii, kde musíte mať vlasy v chvoste, povedzte to svojej kaderníčke – pramene umiestní tak, aby spojenia nebolo vidieť, keď budete mať vlasy v gumičke.

Vyskúšaj tiež …

Profesionálne ošetrujúce a stylingové prípravky na vlasy, vďaka ktorým pomáhame meniť mužom a ženám ich životy. Pretože vlasové sebavedomie je pre mnohých z nás v každodennom živote veľmi dôležité.

šampón 7v1 pre ženy

Nanogen šampón 7v1 pre ženy

šampón 5v1 pre mužov

Nanogen šampón a kondicionér 5v1 pre mužov

keratínové vlákna Nanogen

Nanogen vlasové keratínové vlákna

nanogen sérum na podporu rastu vlasov

Nanogen sérum s vlasovým rastovým faktorom

Vlasy ako Beyonce

V zahraničí je populárna aj semipermanentná metóda pripojenia vlasových príčeskov technikou sewn-in alebo glued-in, na ktorú prisahá aj samotná Beyonce. Mysleli ste si, že lesklé kučery, ktorými odvážne pohadzuje na koncertoch do rytmu hudby sú jej vlastné vlasy? Alebo ste škodoradostne čakali, kedy jej tá parochňa odletí z hlavy? Nuž, ani jedno, ani druhé…

Jej tajomstvom sú práve sewn-in príčesky, ktoré kaderníčka doslova našije do jej vlastných vlasov. Pri tejto technike sa prirodzené vlasy klientky zapletú do vrkôčikov tesne naliehajúcich na kožu hlavy. Tie slúžia ako akési “koľajnice”, do ktorých sa prišijú špeciálne utkané príčesky. Pri ich výrobe sa na tkaninu prilepia jednotlivé vlasové vlákna tak, aby vznikol niekoľko desiatok centimetrov široký príčesok. Predstavte si mikulášsky kostým a jeho bradu, tak tento príčesok je utkaný podobným spôsobom, len je podstatne širší (stačil by aj piatim Mikulášom) a samozrejme aj kvalitnejší.

vlasy ako Beyonce - príčesky

INSTAGRAM @zimbio

U nás táto metóda zatiaľ nenašla svoju klientelu, keďže aj v zahraničí je orientovaná skôr na afro-američanky alebo hispánky so špecifickou textúrou ich prirodzených vlasov. Rovnako vyžaduje množstvo trpezlivosti od klientky aj kaderníčky a niekoľko hodín času. Nehovoriac o špeciálnej starostlivosti a tiež aj odhodlaní, pretože je popisovaná ako pomerne bolestivá, keďže vlastné zapletené vlasy sú poťahované váhou príčesku.

Vlasové príčesky na ples či svadbu

Ak semipermanentné predlžovanie vlasov nie je pre vás, nechcete investovať niekoľko stoviek eur do účesu alebo potrebujete zmeniť image len príležitostne, odporúčame dočasné príčesky.

Momentálne najpopulárnejšie sú clip-in príčesky, kde je priamo na tkanine spájajúcej jednotlivé vlasy príčesku niekoľko drobných sponiek. Ich úlohou je rýchlo a spoľahlivo upevniť príčesok vo vašich vlasoch. Jeho umiestnenie vyžaduje cvik, avšak podarí sa aj tým menej zručnejším.

Aj tu platí, že farbu, hustotu a kvalitu príčesku vyberajte s ohľadom na vlastnosti svojich prírodných vlasov, aby bol výsledný efekt oslňujúci a príčesok zostal úplne inkognito. Rozhodujte sa aj podľa toho, aký typ účesu plánujete nosiť! Príčesok, ktorý jednoducho skryjete v rozpustených vlasoch môže v cope narobiť šarapatu.

Ak plánujete nosiť drdol alebo vrkoč, poobzerajte sa priamo po “umelom” cope alebo drdole, ktorý si ľahko pripnete do vlastných vlasov.

Ak chcete vyskúšať, ako by ste vyzerali s ofinou, no bojíte sa reakcie okolia, môžete si zaobstarať aj clip-in príčesok vo forme ofiny. Ten si jednoducho odopnete, keď vás tento look omrzí a nemusíte čakať dlhé mesiace na to, kým vám ofina odrastie. Tu však majte obzvlášť na pamäti, že rozdiely v textúre a farbe vlasov budú viac viditeľné. Preto clip-in ofinu vyberajte pozorne. Vhodné je zobrať si so sebou kamarátku, ktorá má dobrý cit pre farby a príčesok vyskúšať pri dennom aj umelom osvetlení.

Ako sa starať o clip-in príčesky?

Aj pri dočasných príčeskoch platí, že treba dodržiavať zásady správnej starostlivosti odporúčané výrobcom. Príčesky zo syntetických vlasov sú spravidla menej odolné na zaobchádzanie. Majú tendenciu sa poškodiť nielen tepelnou úpravou (natáčanie, žehlenie), ale aj stylingovými prípravkami. Napríklad cop zo syntetických vlasov bude po čase “rozlietaný” a vlasy budú elektrizujúce. Môžete v ňom objaviť aj drobné žmolky. Prirodzené vlasy v príčesku však môžete s opatrnosťou kulmovať, nalakovať, umývať, dokonca aj zafarbiť na iný odtieň, môžu sa však poškodiť rovnako ako vlasy syntetické, a to hlavne vtedy, ak im nevenujete dostatok lásky a opatery.

Zjednodušene povedané – ak plánujete divokú žúrku, festival či rozlúčku so slobodou, investícia do príčesku z prirodzených vlasov by sa vám nemusela vyplatiť. Ak však chcete kvalitný produkt a ste ochotná vyberať premyslene, investovať nielen peniaze, ale aj čas do starostlivosti oň, príčesok z prírodných vlasov je rozhodne cesta pre vás.

Nezabudnite však predovšetkým, že nejde o život, ide len o vlasy. Nebojte sa experimentovať, skúšať nové veci, prekvapte seba aj okolie. Zle ostrihané vlasy dorastú, nesprávna farba sa vždy dá upraviť a všetko ostatné doladíte príčeskom. Máte chuť na bláznivý oranžový melír? Tak prečo nevyskúšať neónové clip-in príčesky! Je to len na vás, na vašej fantázii a odvahe. Pracujete v práci s prísnym dress-code a nahneval vás šéf? Skúste sa na najbližšej porade ukázať so šialenou ofinou, možno prelomíte ľady s ním aj s ostatnými kolegami.

Posledné články

Farby na vlasy, ktoré vlasy nepoškodzujú

Farby na vlasy, ktoré vlasy nepoškodzujú

Farbenie vlasov je veľmi populárne. Môžeme si ním oživiť našu pôvodnú farbu vlasov alebo ju úplne zmeniť a premeniť sa tak v iného človeka. Farbenie vlasov môže byť zábava, ale chemické farby spôsobujú nechcené vedľajšie účinky. V tomto článku sa dozviete niečo o farbách na vlasy, ktoré ich nepoškodzujú.

Husté vlasy za 30 sekúnd? Ako to funguje | Môj príbeh (s videom)

Husté vlasy za 30 sekúnd? Ako to funguje | Môj príbeh (s videom)

Vypadávanie vlasov je v každej situácii veľmi háklivá téma. Najmä pre tých z nás, ktorých sa to týka. A to je dôvod, prečo som sa rozhodla vám napísať svoje postrehy. A možno pre niekoho, kto práve rieši problém riedkych vlasov, bude nasledujúci objav rovnako užitočný, ako bol aj pre mňa.

Tvoj košík
0