AKCIA
vyhody

Predlžovanie vlasov: 10 najčastejších otázok a odpovedí

od | mar 23, 2018 | 12 komentáre

Potom, čo ste vyskúšali naozaj úplne všetko, vaše vlasy ostávajú riedke a nerastú dlhšie ako po plecia. Chceli ste si zmeniť look, dali ste sa ostrihať a teraz to horko ľutujete. Vlasy vám po chorobe vypadali a teraz, keď začali rásť, už by ste ich chceli čím skôr dlhé ako predtým. Našťastie moderná doba dokázala vyriešiť aj tieto problémy a vďaka rôznym technikám a spôsobom ako napr. predlžovanie vlasov, budete môcť mať krásnu zdravú „hrivu“ a nikto si ten rozdiel ani len nevšimne.

Dlhé a husté vlasy mávnutím prútika? Áno, ale len keď ten čarovný prútik drží v ruke skúsený kaderník!

V tomto článku sme pre vás pripravili odpovede na najčastejšie otázky o predlžovaní vlasov. Rozhodli sme sa podať čo najdetailnejšie informácie o možnostiach, ktoré vám trh ponúka.

1. Aké metódy predlžovania vlasov existujú?

Keratínová metóda

Predlžovanie vlasov keratínovou metódou je momentálne najpoužívanejšia a najšetrnejšia metóda predĺženia vlasov. Pramene sa pripájajú na pôvodný vlas pomocou keratínu. Keratín je stavebná bielkovina každého vlasu, preto jeho použitie zaručuje dokonalé splynutie pripojených prameňov bez ich poškodenia.

Umelo vytvorený syntetický keratín sa musí najskôr roztaviť a to buď tepelne, pri teplotách 180 až 200°C, alebo ultrazvukom, už pri 50 stupňoch. Aplikuje sa na pramene, ktoré sa pripájajú na prirodzené vlasy, čo najbližšie ku korienkom. Spoje sú stláčané klieštikmi a následne upravené do šúľka alebo do placky. V oboch prípadoch pôsobia veľmi prirodzene a sú takmer neviditeľné.

Približne po 3 ž 5 mesiacoch treba pramene odpojiť a posunúť opäť ku korienkom. Táto obnovu môžete opakovať s tými istými prameňmi vlasov aj niekoľko rokov. Ale to len v prípade, že ste použili kvalitné panenské vlasy.

Viac o keratíne sa dočítaš v článku Keratín na vlasy

Výhody keratínovej metódy

– je vhodný pre všetky tipy vlasov, pretože hrúbka spoja sa prispôsobí aj jemným vlasom

– neviditeľný spoj aj po odrastení

– vlasy sa dajú upravovať, fúkať, kulmovať, farbiť

– pevné a dlhodobé pripojenie

Nevýhody

– spoje pri posúvaní treba rozpustiť špeciálnym roztokom a stiahnuť, čo v niektorých prípadoch môže poškodiť prirodzený vlas

Microring alebo eurolock metóda

Pri tejto metóde sa používa na pripájanie prameňov ľahký kovový krúžok, tzv. Microring alebo Eurolock. Tieto krúžky sú z vnútornej strany vystlané silikónom, aby pri stlačení, čo najmenej poškodili vlasy. Do krúžkov sa vsunú pramene aj spolu s vašimi vlasmi a následne sa stláčajú špeciálnymi klieštikmi, aby sa z vlasov nešmykli.

Nie je potrebné žiadne lepidlo, tepelná úprava a ani chemické prípravky. Spoje sú nenápadné a to aj preto, lebo krúžky majú rovnakú farbu ako vaše vlasy. Posúvanie spojov prebieha podobne ako pripájanie. Mikroringy treba otvoriť posunúť bližšie ku korienkom a znovu stlačiť klieštikmi.

Výhody

– rýchla aplikácia bez tepelnej úpravy

– ľahké posúvanie spojov

– vlasy sa dajú upravovať, fúkať, kulmovať, farbiť

– pevné a dlhodobé pripojenie

Nevýhody

– nevhodné pre príliš krehké a tenké vlasy, pretože spoje sú viditeľnejšie

– príliš silné stlačenie kliešťami, môže poškodiť alebo odstrihnúť vlasy, ktoré po odpojení vypadnú

Predlžovanie vlasov – Clip in

Clip in sú praktické príčesky vlasov, ktoré sa pripevňujú na vlasy jednoducho sponkou, alebo ľudovo nazvanou pukačkou. Ideálna metóda na rýchle a ekonomické predlžovanie vlasov. S obľubou sa používa najmä na špeciálne príležitosti.

Dnes už máte jednoducho možnosť si ich vybrať v rôznych kvalitách, farbách, dĺžkach a hustotách vlasov. Ak si zvolíte kvalitné pásky s pravými ľudskými vlasmi v tej správnej farbe, nikto si ten rozdiel nevšimne a vy budete mať krásne husté vlasy bez potreby kaderníka a bez poškodenia vašich prirodzených vlasov.

Výhody clip in

– možnosť ich použiť a dať dole kedykoľvek podľa potreby

– cena

– nie je potrebná návšteva kaderníka

Nevýhody clip in

– nedajú sa upravovať farbením, fúkaním, kulmovaním alebo stylingovými prípravkami

– treba ich pripínať a dávať dolu každý deň, nedá sa v nich prespať

Iné metódy predlžovania vlasov

Háčkovanie alebo prišívanie vlasov

V poslednej dobe je veľmi obľúbená aj táto technika, pri ktorej sa doslova „prišijú“ nové vlasy. Je to pás vlasov pripevnený na špeciálnu pásku z tylu, ktorá sa potom pripája vlasy.

Skúseným rukám to netrvá dlho a predĺžené vlasy vydržia rovnako dlho ako pri ostatných technikách permanentného predlžovania vlasov.

Aj v tomto prípade nie je vhodná pre všetkých. Niekto si túto metódu pochvaľuje, niekomu vadí, lebo príliš ťahá vlasy, alebo ho svrbí hlava po aplikácii.

Príčesky

Pri dôležitých príležitostiach, akými sú svadba, stužková a podobne, kaderníci veľmi radi používajú príčesky na vytvorenie efektného účesu. Jedná sa o rôzne vrkoče, copy, čelenky, alebo drdoly z umelých vlasov.

Veľmi populárny je Ponytail – Konský chvost, ktorý je možné zakúpiť vo vysokej kvalite v rôznych dĺžkach a farbách, dokonca aj s efektom odfarbených končekov.

Ďalším obľúbeným príčeskom je tzv. Hairdress – Šaty na vlasy. Ide o veľmi ľahký široký pás vlasov pripojený na gumičku, ktorú si stačí nasadiť na hlavu a behom jednej minúty máte krásne husté a dlhé vlasy.

Príčeskom sa špeciálne venujeme v článku TU.

NÁŠ TIP PRE REDNÚCE VLASY A PRESVITAJÚCU POKOŽKU HLAVY:

zahusťovač vlasov

Najobľúbenejší zahusťovač vlasov na svete!
Prirodzený výsledok za pár sekúnd
Odolný voči dažďu, vetru a potu
• V 10 farebných prírodných odtieňoch

sandra pred a po výsledky zahusťovača

Neverila by som, že takýto prípravok existuje. Už si ani neviem predstaviť život bez neho. Okamžitý a prirodzený efekt, skvelý pocit!

Sandra (28)

2. Aké pramene vlasov si mám vybrať?

Pôvod vlasov môže rozhodovať

Podľa pôvodu vlasov je pre vás najlepšie si zvoliť na predlžovanie vlasov Európske panenské vlasy. Sú to najkvalitnejšie pravé ľudské vlasy, ktoré neprešli žiadnou chemickou úpravou, alebo farbením. Väčšinou sú to rovné alebo mierne zvlnené svetlé vlasy, ale dajú sa nájsť aj v tmavších gaštanových odtieňoch.

Pri výbere si dávajte pozor na vlasy označené ako Európsky typ vlasov. Týmto pojmom sú označené vlasy, ktoré nepochádzajú z Európy ale z Ázie a boli chemicky upravené tak, aby sa čo najviac podobali európskym svetlým vlasom. Takéto odfarbovanie, však, trvalo poškodzuje vlasovú štruktúru a preto sa neodporúčajú na dlhodobé predĺženie vlasov.

Ruské vlasy

sú rovnako ako európske vlasy považované za najkvalitnejšie na trhu.

Sú jemné, kvalitné, prirodzene lesklé a málokedy chemicky upravované.

Maximálne sa dofarbujú do požadovaného odtieňa.

O niečo hrubšie ako európske vlasy sú Indické vlasy, ale svojou štruktúrou sú im veľmi podobné.

Majú genetický predpoklad dorastať do veľkej dĺžky. Sú väčšinou tmavé a vlnisté, preto sa odfarbujú do svetlých odtieňov.

V prípade, že máte prirodzene tmavé vlasy, tak panenské indické vlasy by mohli byť na predlžovanie vlasov tou správnou voľbou.

Ázijské a čínske vlasy

sú najdostupnejšie na trhu. Sú však oveľa hrubšie oproti našim a majú len tmavé odtiene.

Nemôžu sa pochváliť vysokou kvalitou, keďže sú odfarbované alebo sú dokonca zbavené ochrannej kutikoly, ktorá je nahrádzaná silikónom.

Kvalita vlasov

Kvalitu vlasov neurčuje len ich pôvod, ale aj ako boli spracované. Ľudské vlasy sa rozlišujú na Remy a Non Remy vlasy. Potom existujú aj syntetické vlasy, ktoré sa dajú jedoducho rozoznať na prvý dotyk a pohľad.

Správny odtieň a dĺžka

Pri výbere si dajte pozor na správny odtieň prameňov. Mal by byť, čo najpodobnejší vašej farbe, aby výsledný efekt nevyzeral umelo a neprirodzene. Prefarbiť si budete môcť len panenské remy vlasy.

Pozor aj na dĺžku prameňov. Ak sú vaše vlasy dlhé 10 centimetrov, tak je logické, že si nebudete môcť dať 55 cm pramene, pretože výsledok bude vyzerať veľmi neesteticky a neprirodzene. Strih vlasov sa dá upraviť po predĺžení.

3. Čo znamená pojem REMY vlasy?

Pri hľadaní a kupovaní prameňov na príčesky sa môžete stretnúť s výrazom REMY vlasy a NON REMY vlasy. Tento pojem slúži na určenie kvality vlasov a to už akéhokoľvek pôvodu. Vysvetlíme vám v krátkosti o čo sa jedná.

REMY vlasy

Sú to vlasy, ktoré sú uložené v smere rastu vašich prirodzených vlasov, teda tak ako rastú od korienkov po končeky.

Všetky kvalitné vlasy musia byť REMY, aby vyzerali prirodzene, nezamotávali sa a nedredovali. Majú oveľa dlhšiu životnosť a ľahšie sa udržujú.

To, že sú vlasy REMY však ešte neurčuje ich pôvod. Môžu byť aj pokryté jemnou silikónovou vrstvou v prípade, že sa jedná o stenčené indické lebo ázijské vlasy. Každopádne si zachovávajú veľmi vysokú kvalitu.

NON REMY vlasy

Tieto vlasy nie sú uložené v smere prirodzeného rastu vlasov. Vlasy sa ľahko zamotávajú a vyžadujú si väčšiu pozornosť.

Veľakrát predajcovia odstraňujú kutikolu kyslým kúpeľom a nahradzujú ju hrubými silikónovými vrstvami. Vlasy preto pri nákupe vyzerajú veľmi lesklé, jemné a hebké, ale už po prvých umytiach sa silikón zmyje a vlasy sú nepoužiteľné.

Majú kratšiu životnosť, približne 3 mesiace, a sú oveľa lacnejšie. Preto sú častejšie používané na príčesky a clip in a nie sú vhodné na dlhodobé predlžovanie vlasov.

4. Koľko prameňov budem potrebovať na predlžovanie vlasov?

Počet prameňov záleží na hustote a kvalite prirodzených vlasov. V priemere je potrebných 80 až 120 prameňov. Kratšie účesy ich budú potrebovať viac, aby dodali objem. V každom prípade pred nákupom sa vždy poraďte s vašou kaderníčkou/kaderníkom, koľko prameňov treba zakúpiť. Ponechajte si vždy nejaké do rezervy, v prípade, že sa niektoré poškodia alebo stratia.

5. Ako sa starať o predlžované vlasy?

Berte na vedomie, že predĺžené pramene nie sú vaše pravé vlasy, preto potrebujú aj patričnú pozornosť. Neodfarbené panenské vlasy môžete upravovať takmer rovnako ako vlastné vlasy, kulmovať, fénovať, natáčať, žehliť a dokonca aj farbiť.

Niekoľko rád na domácu starostlivosť o predlžované vlasy:

k

– vlasy si umývajte radšej vo vlažnej ako v horúcej vode

k

– ak sa vám to dá, tak ich umývajte v záklone ako u kaderníčky

k

– pri nanášaní šampónov, kondicionéru alebo masky dávajte pozor na spoje

k

– nepreháňajte to s vysokými teplotami pri sušení, či kulmovaní

k

– na rozčesávanie používajte špeciálne kefy na predĺžené vlasy a postupujte od končekov smerom vyššie

k

– nikdy vlasy nerozčesávajte, keď sú ešte mokré

k

– používajte iba špecifické kozmetické prípravky na starostlivosť o príčesky (podporujú zdravú štruktúru vlasu a jeho prirodzený lesk)

6. Ako dlho mi vydržia na hlave?

Ako dlho vydržia záleží hlavne na rýchlosti rastu vlasu. Zvyčajne sa pramene posúvajú, keď sú spoje odrastené aspoň 5 cm od korienkov, čo trvá zvyčajne 3 až 5 mesiacov. Alebo keď sa už nedajú zakryť prirodzenými vlasmi.

Pramene môžete posúvať aj niekoľko rokov, ale predĺžené nosenie sa neodporúča. Môže časom oslabiť korienky a vlasy začnú vypadávať. Niekto ich nosí len dovtedy, kým vlastné vlasy nedorastú do želanej dĺžky.

Berte na vedomie, že prirodzený proces každodenného vypadávania sa nezastaví tým, že ste si dali predĺžiť vlasy. Denne stratíme 50 až 100 vlasov, takže pramienky sa časom stenčia a môžu jednoducho odpadnúť aj pri česaní. Nechajte si preto skontrolovať spoje aspoň raz do mesiaca.

7. Môžu poškodiť moje prirodzené vlasy?

Ak je predĺženie spravené v profesionálnom salóne, tak vašim vlasom nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Nechajte si vždy poradiť odborníkmi, ktorá technika predĺženia je vhodná pre váš typ vlasov. Pýtajte sa a informujte sa.

Obráťte sa vždy len a len na certifikované salóny, ktoré majú najviac spokojných zákazníčok.

Každá technika má svoje výhody a aj nevýhody, a každému vyhovuje niečo iné. Avšak kvalitné pramene a správna starostlivosť o vlasy vám zaručia, nielen prirodzený a krásny výzor, ale aj zdravé vlasy. Je to dlhodobá investícia času a peňazí, ale vo väčšine prípadov výsledok stojí za to.

Ak ste stále nerozhodní a máte o permanentnom predĺžení pochybnosti, tak to môžete skúsiť jednoducho s príčeskami na sponku, clip in.

8. Kto by sa mal vyhnúť predlžovaniu vlasov?

V prvom rade sa neodporúča predlžovať vlasy ženám po pôrode. Vtedy sa potrebuje ustáliť hladina estrogénu v krvi a u väčšiny mamičiek to spôsobuje vypadávanie vlasov.

Akákoľvek technika predĺženia by v tomto období príliš zaťažila vlastné vlasy, a spôsobila ich ešte masívnejšie vypadávanie.

Nedávajte si predĺžiť vlasy ani, keď sa liečite príliš silnými antibiotikami alebo inými liekmi, ako napr. chemoterapia, ktoré môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Spoje by veľmi rýchlo odpadli pri tenkých, slabých a vypadávajúcich vlasoch.

V tomto období použite radšej parochňu a po vyliečení a dorastení vlasov si ich môžete dať kľudne predĺžiť.

Odborníci príliš neodporúčajú extension ani na krehké, jemné a polámané vlasy.

Takéto vlasy treba najskôr posilniť a uzdraviť inými dostupnými prostriedkami, akými sú špeciálne šampóny, masky na vlasy, výživové doplnky a vitamíny na vlasy.

9. Aká je cena predlžovania vlasov a posúvania prameňov?

Cena záleží na kvalite vlasových prameňov a techník predĺženia. Najlacnejšie je pripájanie vlasov sponkami, clip in vlasy. Celé sety s pásikmi panenských slovanských vlasov môžete zakúpiť už za 50-100 €.

Keratínové spoje stoja o niečo viac, a cena sa pohybuje od 300 do 700 €. Znovu záleží na kvalite panenských prameňov, odkiaľ pochádzajú a ako boli upravené predtým. Každý potrebuje iný počet prameňov a aj to má vplyv na výslednú sumu.

Dávajte si pozor na príliš lacné pramene na internete, pretože ide väčšinou o ázijské vlasy, ktoré boli už odfarbované a pokryté silikónom, aby sa leskli. Tento sa však hneď po prvom umytí šampónom zmyje a na hlave vám ostane suchý a zničený vlas. A vy ste tak zbytočne minuli peniaze.

Mikroringové a eurolockové spojenia sú praktickejšie a ich aplikácia na vlasy je rýchlejšia. Preto pripájanie stojí o niečo menej ako keratínové spoje. O cene platí to isté ako pri iných spojoch. Záleží na kvalite, pôvode, počte a dĺžke prameňov.

Po niekoľkých mesiacoch treba keratínové a aj mikroringové spoje posúvať. Takéto posedenie vás bude stáť okolo 50 až 100€. Cena sa mení aj od spôsobu pripojenia prameňov.

10. Môžu si dať predĺžiť alebo zahustiť vlasy aj muži?

Odpoveď znie jednoznačne ÁNO. V zahraničí sa hair stylist sústreďujú stále viac na vyvinutie nových techník na predlžovanie aj celkom krátkych vlasov, akými sú pánske vlasy. Na Slovensku ich síce ešte nepoznáme v takej miere ako v Amerike, ale sme si istí, že rýchly spôsob ako si dať zahustiť riedke alebo vypadávajúce vlasy poteší aj mužov.

Dokonca existujú aj príčesky na zahustenie a predĺženie ofiny, aby si aj páni dopriali štýlový look alebo vysnívaný copík. Fantázii sa medze nekladú a čarovný prútik dnes držia v rukách kaderníci.

Tvoj košík
0