Najlepšie vlasové sérum opäť na sklade!
nanogen logo

NANOBLOG

Riedke vlasy: 6 skvelých tipov ako zahustiť riedke vlasy

Obsah článku

V tomto článku sa dočítate čo všetko môžete urobiť pre zdravie vašich vlasov, čo robiť, čo nerobiť, na čo si dať pozor ak máte riedke vlasy a aké zmeny je nutné podstúpiť. Aby sa vám lepšie v rýchto radách orientovalo, zoradili sme ich do šiestich hlavných bodov.
zahustenie riedkych vlasov
V tomto článku sa dočítate čo všetko môžete urobiť pre zdravie vašich vlasov, čo robiť, čo nerobiť, na čo si dať pozor ak máte riedke vlasy a aké zmeny je nutné podstúpiť. Aby sa vám lepšie v rýchto radách orientovalo, zoradili sme ich do šiestich hlavných bodov.

Používajte šetrné vlasové prípravky

Zamerajte sa na kozmetické prípravky a šampóny bez chemických konzervantov. Častou príčinou toho, že vlasy začnú vypadávať, je práve výber nevhodného šampónu a jeho pravideľné používanie. Je dôležité vyhnúť sa prípravkom na vlasy, ktoré vysušujú pokožku hlavy, zaťažujú riedke vlasy, upchávajú póry pokožky, či spôsobujú lupiny. Takto oslabené vlasy prinášajú oveľa vyššie riziko ich vypadnutia než tie zdravé vlasy.

Pokiaľ chcete zlepšiť zdravie a kvalitu vašich vlasov, vo vašej kúpeľni urobte nasledujúce zmeny:

 • Skontrolujte si zloženie vášho šampónu. Nepoužívajte šampón v prípade, ak v zložení nájdete Sodium Laureth Sulphate / Sodium Lauryl Sulphate. Pokúste sa o zmenu šampónu, nájdite taký, ktorý tieto látky neobsahuje. SLS sú agresívne povrchové látky, ktoré zbavujú vlasy a pokožku mastnoty. Zároveň však môžu byť voči vlasom a pokožke nešetrné a spôsobovať tak vysušovanie. Vlasy zároveň určité množstvo prirodzeného maziva potrebujú, keďže plní ochrannú úlohu pred ich poškodením a rozštiepením. Zamerajte sa na šampóny pre riedke vlasy, ktoré sú založené na šetrnejších variantách týchto ingrediencií a nie sú voči pokožke a vlasom tak agresívne.
 • Rovnako pozor na bežné komerčné kondicionéry. Tiež zvyknú obsahovať chemické látky ako parabény či spomínané povrchové čističe SLS. Pohľadajte taký kondicionér, ktorý môžete používať aj každý deň bez toho, aby vaše vlasy zaťažoval. Odporúčame tiež používať kondicionér pre riedke vlasy s obsahom kokosového oleja, ktorý slúži ako prírodné mazivo a nespôsobuje vlasom zbytočné zaťaženie.
 • Obmedzte používanie gélov na vlasy, sprejov na vlasy a vlasových tužidiel, ktoré obsahujú vyššie spomenuté chemické látky. Počas pravideľného kontaktu s pokožkou a vlasmi môžu spôsobovať neželané vedľajšie účinky a poškodenie vlasovej štruktúry. Ak bez nich skutočne neviete fungovať, používajte ich čo najmenej.

Buďte šetrní k vašim vlasom

Zaobchádzajte s vašimi vlasmi čo najšetrnejšie, keďže vlas je svojou stavbou veľmi jemné a krehké tkanivo. Pokiaľ ste sa v čítaní dostali až sem, zrejme máte skutočný dôvod dozvedieť sa ako zahustiť riedke vlasy a ako sa o ne čo najlepšie a najšetrnejšie starať. Dávajte si pozor na nesprávne nadobudnuté návyky v spôsobe starostlivosti o vaše vlasy, keďže tie môžu zapríčiniť ich zbytočné namáhanie či poškodzovanie. V rámci vyvarovania sa vlasových zlozvykov sa pokúste dodržať nasledovné:

 • Neumývajte si vlasy príliš často! Frekventovaným umývanie vlasov ochudobňujete pokožku o čas potrebný na reporodukovanie maziva, ktoré účelovo chráni vlasy pred poškodením. Odporúčame umývať si vlasy max. 3 krát do týždňa. Používajte šampóny a kondicionéry vhodné na každodenné používanie. Nemali by v nich chýbať prírodné oleje a hydratačné zložky. Samozrejme, ako už sme vyššie v článku uviedli, vyhnite sa agresívnym chemickým látkam v šampónoch ako sú SLS a parabény.
 • Aj sušenie riedkych a oslabených vlasov po umytí má svoje pravidlá, ktoré odporúčame dodržiavať. Neodporúčame šúchať vlasy uterákom. Ako jemnejší spôsob zvoľte použitie jemnej osušky, prípadne látkovej plienky, zabaľte do nej vlasy a vodu z nich šetrne vysajte iba jemným a opatrným stláčaním vlasov.
 • Nepoužívajte na rozčesávanie kefu, ale riedky hrebeň!
 • Vyvarujte sa tepelných zásahov do vašich vlasov. Myslíme tým používanie fénu, kulmy a žehličky na vlasy. Tieto úkony vlasy prehrievajú a poškodzujú ich.
 • Nechajte svoje vlasy „byť sami sebou“, nefarbite ich, nepoužívajte melír, doprajte im prirodzený vlastný odtieň. Trvalá rovnako vlasy zaťažuje a poškodzuje ich. Vlasy budú pevnejšie a zdravšie rásť pokiaľ im doprajete podmienky a prostredie pre ne prirodzené.
 • Pravideľne si vlasy nechajte podstrihávať. Zbavujete ich tým poškodených a rozštiepených končekov. Poraďte sa so svojim kaderníkom, aký typ účesu vizuálne dodá vašim vlasom objem a hustotu.

Dodávajte vlasom vitamíny

Konzumujte nutrične vyváženú stravu. Absencia klúčových vitamínov v tele sa vždy časom prejaví na vašich vlasoch i nechtoch. Jedzte stravu bohatú na vitamíny a minerálne látky, ktoré vedia podporiť zdravý rast vlasov a zabraňujú ďalšiemu vypadávaniu vlasov.

 • Jedzte ryby, vajcia, orechy a chudé mäso. Tieto potraviny majú vysoký obsah proteínov, ktoré vlasy potrebujú.
 • Nezabudnite na omega 3 mastné kyseliny na podporu rastu vlasov. Obsiahnuté sú v sardinkách, avokáde, vlašských orechoch a tekvicových semienkach.
 • Potraviny ako špenát a ďalšia listová zelenina, ktorá je bohatá na vitamín C.
 • Ingrediencie a prvky, ktoré obsahujú vitamíny podporujúce rast vlasov sú tiež obsiahnuté v prenatálnych vitamínových komplexoch.

Riedke vlasy chráňte pred vonkajšími faktormi

Snažte sa vlasy chrániť pred negatívnym vplyvom počasia, ktoré im môže škodiť. Rovnako to môžu byť každodenné návyky, ktoré je potrebné zmeniť, či eliminovať.

 • Ochráňte vaše vlasy pred intenzívnym slnečným žiarením. UV lúče môžu vlasy poškodzovať, rovnako aj vlasovú pokožku. V prípade, že nie je možné vyhnúť sa slnečným lúčom, noste ľahkú prikrývku hlavy ako klobúk či šatku.
 • Ochraňujte vlasy pred zbytočným znečistením. Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa smogu, fajčiarskemu dymu a podobným, častokrát bežným súčastiam života, ktoré však vlasy namáhajú a vysušujú. V týchto prípadoch sa tiež odporúča použitie spomínanje ľahkej prikrývke hlavy.
 • Vyhýbajte sa chlóru, ktorý rovnako negatívne vplýva na zdravie vlasov a pokožky. Konkrétne hovoríme o plaveckých bazénoch. Pomôcť môže plavecká čiapka, prípadne vlasy opláchnite bezprostredne po opustení bazénu.

Zbavte sa stresu!

Vyhnite sa každodennému stresu ako je to len možné. Z krátkodobého či dlhodobého hladiska stres spôsobuje nadmerné vypadávanie vlasov. Je to overený fakt. Je dôležité uvedomiť si túto skutočnosť a podriadiť tomu svoj každodenný život a aktivity. Pomôcť môže pravideľné športovanie, meditácie a dostatočné množstvo spánku.

Pre riedke vlasy a zakrytie presvitajúcej pokožky hlavy odporúčame:

riedke vlasy pred aplikáciou zahušťovača vlasov riedke vlasy po aplikácii zahušťovača vlasov

Nové riešenia pre zahustenie riedkych vlasov

V dnešnej dobe je na trhu široký výber prípravkov na podporu rastu vlasov (nie všetky sú však účinné) alebo pomôcok, ktoré ponúkajú návod na okamžité zahustenie vlasov.

 • Kvalitný zhusťujúci šampón proti vypadávaniu vlasov by mal figurovať vo vašej kúpeľni namiesto toho komerčného.
 • Vlasové séra na obnovu rastu vlasov vyžadujú čas a intenzívnu kúru na to, aby sa prvé výsledky dostavili. Je to tak z dôvodu, že proces rastu vlasov a vlasový cyklus je dlhodobý proces a jeho obnova sa dá urýchliť iba čiastočne.
 • Efektívne spôsoby ako vlasom navrátiť hustotu sú parochnepríčesky, predlžovanie vlasov, vlasové náhrady. Výhodou týchto pomôcok je ich časová nenáročnosť a možnosť uskutočnenia priamo z pohodlia domova a vo vlastnej kúpeľni.
 • Transplantácia vlasov je ďalší efektívny spôsob ako zahustiť riedke vlasy. Tento chirurgický zákrok je rozšírený najmä medzi celebritami a majetnejšími ľuďmi, keďže je z finančného hľadiska náročnejší.
 • Používajte zahusťovač vlasov. Zahusťovače sú kozmetické prípravky, ktoré sú pokladané za časovo a finančne nenáročnú alternatívu transplantácie vlasov. Zahusťovače vlasov zú zatiaľ menej rozšíreným riešením pre riedke vlasy, avšak získavajú na popularite pre ich vysokú flexibilitu, nízku cenu a dokonalý prirodzený výsledok zahustenia riedkych vlasov. Čítajte viac o zahusťovačoch vlasov a ich výhodách.

5 Responses

 1. ja som to už po X prípravkoch vzdala a kúpila si clipinhair vlasy, vyšlo to lacnejšie a pre vlasy aj menej namáhajúce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *