AKCIA
vyhody

Najlepšie strihy vlasov: Ako zvoliť účes podľa typu tváre?

od | nov 17, 2016 | 2 komentáre

Správne strihy vlasov sú kľúčom k štýlovému vzhľadu. Každý, kto chce vyzerať dobre, sa stará o svoje vlasy. Pre ľudí, ktorí majú tenké a jemné vlasy je ťažšie nájsť správny strih vlasov. Chcú účes, ktorý ich vlasom dodá objem a zbytočne neupozorní na ich nedostatky. Dobrí kaderníci poznajú triky, aby aj riedke a jemné vlasy vyzerali o niečo viac objemnejšie. A to sa nemusíte ani vzdať dlhších účesov. Dôležité sú tiež správne produkty a stylingové postupy, ktoré sú pri správnom používaní nástrojom, ako dosiahnuť hustejšie vyzerajúce vlasy.

Ktoré strihy vlasov vám lichotia?

Tenké vlasy môžu vyzerať nezdravo a bez života pokiaľ nemajú správny strih a styling. Štruktúrované účesy s viacerými vrstvami sú ideálne. Takýto účes vlasom dodáva objem a ľahko sa tiež upravujú.

Vhodný krátky strih vlasov je bob alebo chlapčenský účes. Bob je trendy účes už niekoľko sezón a zamilovali si ho aj celebrity. Jeho výhodou je, že sa hodí pre viaceré typy tváre, pre husté i riedke vlasy. Vďaka tomuto účesu môžete vyzerať romanticky a nežne, ak sa však trochu pohráte a vytvoríte nedbalé vlny, môžete vytvoriť rockerský štýl.

Viac o bobe sa ešte dočítate nižšie v tomto článku.

uces bob - strihy vlasov

ÚČES BOB

Ďalšou možnosťou ako napumpovať vlasy objemom je nechať si ich jemne zostrihať a spraviť si vlnky. Vďaka nim budú pôsobiť hustejšie a objemnejšie.

Štúdia: Index lámavosti vlasov: alternatívny nástroj na hodnotenie poškodenia ľudských vlasov https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21635848/

Nesnažte sa silou mocou držať dlhých vlasov. Ak máte poškodené končeky vlasov, je nutné ich dať ostrihať. Ak nechcete úplne krátky účes, dajte si vlasy ostrihať po ramená a poproste kaderníka nech vám pri koncoch vytvorí niekoľko vrstiev, aby vlasy vyzerali nadýchanejšie.

Strihy vlasov, ktoré im dodajú objem

Po strihu vlasov je dôležitý styling!

V snahe dosiahnuť hustejšie vlasy by mal náš styling začať fénovaním vlasov cez okrúhlu kefu. Nezabúdajte však, že časté fénovanie vlasy poškodzuje, preto fénujte vlasy s mierou a nepoužívajte príliš horúci vzduch. Na vytvorenie ešte väčšieho objemu môžete po vysušení vlasov na ne naniesť veľké okrúhle natáčky. Ak chcete získať jemné vlnky, použite kulmu alebo žehličku.

Na trhu existuje celý rad stylingových prípravkov určených pre jemné a riedke vlasy. Tieto produkty robia riedke vlasy silnejšími a pružnejšími, takže vyzerajú objemnejšie a hustejšie. Správny strih vlasov a styling môžu pomôcť vašim vlasom vyzerať zdravšie a luxusnejšie.

Pre riedke a jemné vlasy odporúčame:

zahusťovač vlasov nanogen

Najobľúbenejší zahusťovač vlasov na svete!
Prirodzený výsledok za pár sekúnd
Odolný voči dažďu, vetru a potu
• V 10 farebných prírodných odtieňoch

Neverila by som, že takýto prípravok existuje. Už si ani neviem predstaviť život bez neho. Okamžitý a prirodzený efekt, skvelý pocit!

Sandra (28)

nanogen zahusťovač výsledky

Krátke strihy vlasov na leto, vďaka ktorým omladnete!

Kratší strih vlasov je v súčasnosti veľmi populárny. Nosia ho aj celebrity, ako je Ahley Graham alebo Taylor Swift, ktorá si nechala ostrihať svoju dlhú hrivu už pred pár rokmi a neskutočne jej to pristane. Pozrite sa na tieto trendy krátke strihy na nadchádzajúce obdobie, ktoré dokazujú, že krátke vlasy nemusia vyzerať vždy rovnako. Pridáte sa aj vy do klubu členiek s krátkymi vlasmi?

Univerzálny lob

Lob je úžasný účes, ktorý je vhodný najmä na leto. Ak chcete svoju hrivu razantne skrátiť, ale nechcete ísť do tzv. chlapčenských účesov, lob je pre vás to pravé. Vďaka nemu nestratíte svoju ženskosť a aj napriek kratšej dĺžke vlasov budete vyzerať dievčensky nežne.

Majú ho v obľube aj hollywoodske krásky, ktoré vďaka nemu dosiahnu určitý medzník medzi dlhými a krátkymi vlasmi a upútajú na seba pozornosť farbou a strihom vlasov.

Dlhý bob, alebo lob, ako sa bežne nazýva, je momentálne hitom roka.  Štýl tohto účesu dokáže byť lichotivý pre rôzne typy tváre, textúry vlasov a pleti.

Jednoducho povedané, lob je klasický a univerzálny.  Môžete ho nosiť rovný a pôsobiť elegantne alebo do neho pridať pár chaotických vĺn a stále budete vyzerať skvele.

Čo je na tomto účese najlepšie je, že vás dokáže skutočne omladiť o niekoľko rokov.

strihy vlasov - dlhý bob alebo lob

Bob

Moderné účesy bobu majú niekoľko noviniek. Strapatý bob alebo vrstvený bob patria medzi tie najobľúbenejšie.  Bob predstavuje dokonalé riešenie pre husté vlasy, ale zároveň je lichotivý aj pre jemné vlasy.

bob s dlhšími prednými prameňmi - strihy vlasov

Bob s dlhšími prednými prameňmi…

… pôsobí elegantne, ale s pár vlnami mu dodáte neformálnu atmosféru. Ale to nie je jediný dôvod, prečo ho budete milovať. Vašu tvár osvieži a uberie vám niekoľko rokov.

U blondín môže byť obzvlášť nádherný s tmavými koreňmi. V kurze sú stále metódy farbenia vlasov ako sombre, ombre alebo balayage.

Vďaka týmto technikám farbenia vnesiete do vašich vlasov pár svetlých prameňov. Vlasy budú vyzerať ako pobozkané od slnka.

Lob vs Bob …

Pri výbere vášho strihu je dôležité zvážiť typ tváre a spôsob, akým si vlasy upravujete. Typ tváre je skutočne dôležitý pri výbere medzi lobom a bobom. Napríklad ženy s guľatým typom tváre by sa mali vyhýbať super krátkym účesom.

Nie ste si istá, aký máte typ tváre? Prečítajte si tipy ako si zvoliť najvhodnejší účes.

Stredne dlhý vrstvený účes

Ani príliš krátky, ani príliš dlhý. Takto by sa dal charakterizovať tento účes. Je vhodný pre dámy každej vekovej kategórie.

stredne dlhý vrstvený účes

Hodia sa vám krátke strihy vlasov? Rýchly a jednoduchý trik, vďaka ktorému to zistíte!

Pravdepodobne aspoň raz v živote sa každá žena spýta sama seba: “Vyzerala by som dobre s krátkymi vlasmi?” Spraviť takéto radikálne rozhodnutie je ťažké a mnohé ženy majú strach rozlúčiť sa so svojimi kaderami, ktoré dlhé roky pestovali, pretože keď zvolíte zlý strih vlasov, musíte čakať celé mesiace a aj dlhšie, kým vlasy opäť narastú.

Existuje však jednoduchý, ale dômyselný trik, pomocou ktorého zistíte, či by vám krátke vlasy pristali.

John Fried je legendárny anglický stylista a zakladateľ vlastnej značky produktov pre starostlivosť o vlasy. Objavil magický spôsob s názvom 5,7. Podľa jeho názoru vám postačí toto číslo, pravítko a ceruzka, aby ste zistili, či krátky strih vlasov je vhodný aj pre vás, a tým pádom nešliapnete vedľa.

Podľa nasledujúceho postupu zistíte, či krátky zostrih vlasov bude lichotiť aj vašej tvári.

Umiestnite ceruzku vodorovne pod bradou a pravítko umiestnite vo zvislom smere pozdĺž ucha. Ceruzka a pravítko by mali zvierať 90° uhol.

hodia sa vám krátke strihy vlasov?

Potom odmerajte vzdialenosť od ušného lalôčika k bodu, kde sa pravítko spolu s ceruzkou pretínajú. Ak táto výška je menšia ako 2,25 palca, čiže 5,7 cm, vaša tvár je vhodná pre krátke vlasy. Ak dĺžka prekračuje rozmer 5,7 cm, zostrih krátkych vlasov by ste si mali rozmyslieť. Hodia sa vám viac dlhšie vlasy.

strihy vlasov porovnanie dĺžky brady

Celkom jednoduchý spôsob, čo poviete? John Frieda tvrdí, že táto metóda je skutočne spoľahlivá a presná.

Ak sa pohrávate už nejaký ten čas s myšlienkou, že si dáte vlasy radikálne zostrihať, je najvyšší čas spraviť si tento test a zistiť, či ste vhodná kandidátka na krátky zostrih vlasov.

Zdroj: brightside.me

Ako zvoliť ten najlepší účes pre váš typ tváre?

Zvoliť ideálny účes pre váš typ tváre sa môže zdať náročné, avšak nižšie v pokračovaní článku získate niekoľko jednoduchých návodov. Ak by ste radi zmenili svoj vzhľad a chceli by ste skúsiť niečo nové, najlepšou radou pri výbere účesu je riadiť sa typom vašej tváre. Skôr ako sa zveríte do rúk kaderníka, preskúmajte, čo sa vám najviac hodí na základe čŕt vašej tváre.

ktorý účes pristane vašej tvári - strihy vlasov
Tvoj košík
0