AKCIA
vyhody

Žihľava a jej účinky na vlasy

sep 17, 2016 | 1 komentár

Žihľava dvojdomá je trváca rastlina kvitnúca po celom svete. Možno sa už aj vám niekedy stalo, že ste sa na žihľave popŕhlili. Žihľava môže produkovať dráždivé symptómy na koži, vrátane viditeľných červených fľakov a nepríjemného svrbenia. Preto je pre mnohých z nás prekvapujúce, že je prísadou širokého sortimentu bylinných doplnkov.

Využitie nachádza aj v rôznych starých babských receptoch. Naše staré mamy nemali na výber z toľkých produktov rôznych kozmetických firiem a značiek. Liek na ich  zdravotné problémy, ale aj starostlivosť o svoju krásu hľadali v lone prírody. Mnohokrát sa im to osvedčilo.

Žihľava má schopnosť liečiť krv a vybudovala si dobré meno ako prípravok, ktorý priaznivo pôsobí na vlasy, nechty a aj kožu.

Jednoduché a lacné riešenie

Pri hľadaní riešenia v nekonečnom boji proti vypadávaniu vlasov, nám to najjednoduchšie riešenie leží častokrát priamo pred nosom. Žihľava je lacný a efektívny spôsob ako zastaviť vypadávanie vlasov. Nájdeme ju rásť na mnohých poliach a lesných cestičkách. Stačí si ju len nazbierať. Nezabudnite však použiť rukavice.

Žihľava a jej účinky na zdravie

Táto lesná bylina poskytuje zdravotné výhody, vrátane vysokej hladiny draslíka, horčíka a chlorofylu. Je bohatá na vitamíny A, B, C, D a K, ktoré sú dôležité pre zdravé vlasy a riešia problémy so suchými a poškodenými kaderami. Je tiež úžasným zdrojom železa. Platí tu zásada, že čo je dobré pre vaše zdravie, je dobré aj pre vaše vlasy.

Žihľavový čaj

K jedným z tých podivných zvratov prírody patrí to, že rastlina, ktorá môže spôsobiť podráždenie kože, pľuzgiere a iné škody na pokožke, môže zároveň liečiť vaše zdravotné problémy.

V stredoveku sa žihľava používala ako liek na bolesť kĺbov, rovnako môže pôsobiť aj ako diuretikum. Koreň zo žihľavy sa používal na liečbu močových problémov spojených s prostatou (benígna hyperplázia prostaty), infekciou močových ciest a sennou nádchou. Z listov a stoniek sa vyrába čaj.

Pitie žihľavového čaju prirodzene čistí a odstraňuje odpad z tela. Lokálne použitie žihľavy dvojdomej môže priniesť výsledky pri starostlivosti o vašu krásu. Prirodzene čistí pleť a vlasovú pokožku a vytvára prostredie, kde vlasy rastú rýchlejšie a pokožka hlavy zostáva vyživená a hebká..

Žihľava a jej účinky na vlasy

Neexistuje žiadny lekársky výskum, ktorý by preukázal, že žihľavový čaj podporuje rast vlasov alebo odstraňuje akné. Avšak bylinkári na žihľavu nedajú dopustiť. Tvrdia, že oxid kremičitý v žihľave posilňuje vlasy a nechty a má aj iné blahodárne vlastnosti; zlepšuje krvný obeh a znižuje vylučovanie.

Na trhu nájdeme tony výrobkov určených na starostlivosť pre riedke a slabé vlasy, ktoré obsahujú žihľavu. Ak máte dlhotrvajúce problémy s vypadávaním vlasov a máte pocit, že ste vyskúšali všetko a zatiaľ nič nezabralo, siahnuť po žihľave môže byť dobrý nápad. Pŕhľava môže mať protizápalové a analgetické účinky pri kožných problémoch, ako sú ekzémy alebo vyrážky. Podľa obhajcov prírodných prostriedkov vysoké množstvo chlorofylu v žihľave jej dodáva alkalizujúce a detoxikačné vlastnosti, ktoré dokážu potenciálne liečiť akné.

NÁŠ TIP PRE RIEDKE A JEMNÉ VLASY:

nanogen pre ženy

Zastavuje vypadávanie vlasov

Obnovuje zdravý rast vlasov

• Dôkladne čistí pokožku hlavy

• Kompletne vyživuje vlasy

Vynikajúce produkty, účinné a zároveň šetrné k pokožke hlavy. Odporúčam všetkým ženám s problematickými a riedkymi vlasmi!

Anna (39)

Ako použiť žihľavu na vlasy?

Táto bylina už po stáročia preukazuje výnimočné účinky pri obnove zdravia a pevnosti našich vlasov. Bylinný čaj zo žihľavových listov je vhodný na oplachovanie vlasov. Je tiež dobré tento čaj aj piť. V skutočnosti môžete svoje telo, kožu a vlasy lepšie vyživiť pitím žihľavového čaju každý deň, ako keď ním vlasy len oplachujete.

Do pripraveného čaju môžete pridať pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja alebo obľúbenú bylinu, napríklad mätu priepornu. Pripravovaný odvar môžete naniesť na vlasy pred ich umytím alebo po ňom. Vlasy si nezabudnite poriadne vymasírovať, čím prekrvíte vlasovú pokožku a podporíte ich rast. Tento postup by ste mali aplikovať raz týždenne.

Pri pravidelnom použití si čoskoro všimnete, že vaše vlasy budú silnejšie, pokožka hlavy zdravšia a určite oceníte aj lesk vlasov. Oplachovaním vlasov týmto odvarom vaše vlasy narastú, budú lesklejšie, hrubšie a tiež stmavnú.

Ako spraviť odvar zo žihľavy?

Hrsť sušenej žihľavy (môže byť aj čerstvá) povarte vo vriacej vode niekoľko minút. Miešajte, aby sa nasiakli všetky listy. Ak chcete odvar použiť ako roztok na oplachovanie vlasov, môžete pridať spomínaný esenciálny olej.

Žihľava v kombinácii s jablčným octom

Žihľavy sú skvelé pre stimuláciu vlasových folikulov, čo vedie k rýchlejšiemu rastu vlasov. Jablčný ocot je neoceniteľný pre vaše vlasy a vlasovú pokožku. Vyrovnáva pH, odstraňuje nahromadené produkty, zmierňuje lupiny, bojuje proti vypadávaniu vlasov posilnením folikulov a stimuláciou rastu, dodáva lesk, znižuje krepovatenie a zabraňuje štiepeniu. V kombinácii so žihľavou sa tieto účinky zdvojnásobujú.

Žihľava na vlasy recept:

Žihľava v kombinácii s jabĺčným octom vám zabezpečí krásne a lesklé vlasy.

Zloženie:

• 1 šálka sušených žihľavových listov • 4 polievkové lyžice jablčného octu

Inštrukcie:

Stačí len uvariť jej listy. Pridajte jablčný ocot a varte 15 minút. Odvar sceďte. Vmasírujte do vlasov a opláchnite.

Tvoj košík
0