Najlepšie vlasové sérum opäť na sklade!

NANOBLOG

Máte dlhé vlasy? Tu je 6 overených tipov ako sa o ne starať!

Obsah článku

dlhé vlasy
Dlhé a zdravé vlasy pôsobia atraktívne, zvodne a žensky. Dlhé vlasy však potrebujú správnu starostlivosť, aby boli zdravé, silné a s prirodzeným leskom. Prečítejte si 6 overených tipov ako sa správne a šetrne starať o dlhé vlasy.

Dlhé a zdravé vlasy túžia vlastniť ženy už od detstva. Pôsobia atraktívne, zvodne a žensky. Dlhé vlasy však potrebujú správnu starostlivosť, aby boli zdravé a vyzerali skvelo. V opačnom prípade sa môže stať, že budú fádne, zničené a nebudú vzbudzovať dobrý dojem. Čím sú vlasy dlhšie, tým majú končeky tendenciu byť suchšie. V tomto článku vám prinášame 6 overených tipov ako sa správne starať o dlhé vlasy!

1. Strava pre dlhé vlasy

Udržiavanie dlhých vlasov sa pre niekoho môže zdať byť relatívne ľahké. Treba však poznať správne postupy pri starostlivosti o dlhé vlasy a svoje zohráva aj genetika.

Vlasy sú tvorené z bielkovín a správna a vyvážená strava je nevyhnutná pre udržanie zvodných kaderíV správnej výžive a strave pre dlhé vlasy by nemali chýbať orechy, vajcia, mliečne výrobky a mäso.

umývanie dlhých vlasov

2. Umývanie dlhých vlasov

Dlhé vlasy umývajte šetrne a používajte kvalitný šampón.

Príliš časté umývanie vlasov môže nechať vlasy vysušené. Vyplaví z nich rad  prírodných olejov a môže vlasy poškodiť. Vlasy umývajte nanajvýš každý druhý deň, niektorým ľudom stačí umyť vlasy raz alebo dvakrát do týždňa. Závisí to od toho, či majú vaše vlasy sklon k masteniu sa.

Používajte šampóny, ktoré neobsahujú SLS ani parabény.

SLS sú chemické látky, ktoré tvoria v šampónoch penu. Parabény sú konzervačné látky, ktoré môžu spôsobovať podráždenie pokožky či očí.

Obe tieto chemikálie nie sú šetrné pre nás alebo životné prostredie, preto sa snažte používať prírodné šampóny bez agresívnych prísad.

Niekoľko tipov na správnu starostlivosť o dlhé vlasy:

Šampón vyberajte podľa typu vašich vlasov:
starostlivosť o dlhé vlasy

3. Správna kefa pre dlhé vlasy

Používajte kefu na dlhé vlasy s prírodnými štetinami (vyhnite sa používaniu plastových kief). Mokré vlasy sa snažte česať čo najmenej. Môžete ich tým poškodiť. Ak máte problém s rozčesávaním dlhých vlasov, použite hrebeň so širokými zubami a sprej na rozčesávanie. Čistite kefu alebo hrebeň po každom použití. Povyťahujte vlasy, ktoré v nich zostali. Pravidelne ich namáčajte v teplej vode a šampóne po dobu 5 minút, aby ste ich zbavili všetkých nečistôt.

4. Zničené končeky dlhých vlasov

Dlhé vlasy potrebujú pravidelné podstrihávanie. Vlasy by ste si mali dať podstrihnúť každých 3-6 týždňov, aby sa zabránilo štiepeniu končekov.

Aspoň raz týždenne naneste na vlasy hydratačný zábal, masku na vlasy alebo kondicionér. Kondicionér nanášajte najmä na končeky vlasov, nikdy ho nenanášajte ku korienkom, lebo vlasy budú pôsobiť mastne a spľasknuto.

O vhodných maskách na vlasy čítaj v článku TU.

5. Obliečka na vankúš z prírodných materiálov

Snažte sa používať saténový vankúš na spanie. Pri zmene polohy pri spaní je tu menšia pravdepodobnosť trenia, ktoré vedie k štiepeniu končekov. Vlasy si na noc a ani cez deň nezaťahujte silno do gumičky. Môže to spôsobiť vypadávanie vlasov.

Ďalšie tipy – pre mokré vlasy:

maska na vlasy

6. Nezanedbávajte ani pokožku hlavy

Zdravá pokožka hlavy = zdravý rast vlasov!

Aj vaša pokožka hlavy môže byť suchá a podráždená, čo sa prejavuje svrbením. Ak je vaša pokožka hlavy podráždená, naneste na ňu esenciálne oleje. Votrite si do nej čistý jojobový olej, ktorý ju upokojí. Jojobový olej je podobný prírodným olejom, ktoré sa nachádzajú v našich vlasoch a pokožku hlavy zrevitalizuje a povzbudí. Vaše vlasy sa vám odvďačia svojou zdravou konzistenciou a leskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *