AKCIA
vyhody

Pánske účesy pre riedke vlasy: 5 tipov pre vyššie sebavedomie

od | jan 21, 2018 | 0 komentárov

Chceme vás inšpirovať a pomôcť vám nájsť ten správny tip na pánske účesy pre riedke vlasy, ktorý z vás spraví neodolateľných a hlavne sebavedomých mužov. Nemusíte siahať po holiacom strojčeku, hneď ako si všimnete, že vám začali vypadávať vlasy. Aj keď sa vám to v tejto chvíli zdá to najideálnejšie riešenie, môžete využiť aj obdobie vypadávania vo svoj prospech. Neprídete predsa o vlasy zo dňa na deň.

Predtým, než by ste mali zostať úplne plešatí, existujú aj prechodné fázy, ako vysoké kúty, lysiny, rovnomerné rednutie alebo ložiská bez vlasov.

Dôležité je preto vybrať si správny strih vlasov. Obráťte sa len na profesionálnych kaderníkov alebo hair stylistov a oni už budú vedieť, ktorý účes je vhodný pre váš typ tváre a formu hlavy. Medzitým sa môžete inšpirovať našimi radami.

Aj vy môžete zmeniť momentálnu frustráciu z vypadávania vlasov na svoj vlastný a jedinečný štýl. Veď predsa od toho, či sa vy sami cítite isto a sebavedome závisí aj váš úspech v práci a v spoločnosti.

1. Strih pre vysoké kúty

Tento strih sa hodí hlavne mužom, ktorí majú buď od prírody veľmi vysoké kúty na hlave, alebo im začínajú postupne vypadávať vlasy práve v tej zóne. Ideálne je postupne zostrihať na krátko vlasy po bokoch a hore ponechať dlhšiu ofinu.

Potom ju môžete pomocou gélu alebo vosku začesať na bok, dozadu alebo ju ponechať narásť o niečo dlhšiu a jednoducho rozstrapatiť.

strihy pre vysoké kúty vo vlasoch

2. Klasický krátky strih Cézar

Veľmi obľúbený strih pre tých, ktorým pomaly ale isto rednú vlasy. Vlasy sú ostrihané na krátko na celej hlave, po bokoch sú o niečo kratšie ako na temene. Môžete si ponechať aj trošku dlhšiu ofinu. Češte vlasy smerom od temena dopredu. Ofinu si upravte a zdvihnite pomocou gélu.

klasický krátky strih Cézar
veľmi krátky strih

3. Veľmi krátky pánsky účes

V niektorých prípadoch je najlepším riešením zobrať strojček a nechať sa ostrihať celkom na krátko, rovnomerne po celej hlave. A to najmä vtedy, ak vám zostali len vlasy po bokoch a na temene máte plešinu, alebo len veľmi riedke vlasy. Optimálna dĺžka je 2-3 mm.

PRE RIEDKE VLASY ODPORÚČAME ZAHUSŤOVAČ VLASOV

zahusťovač vlasov nanogen
Adam - pred a po aplikácii zahusťovača

Vynikajúci produkt! Zmenil mi život a ten pocit opäť získaného sebavedomia je neopísateľný. Ďakujem

Adam (39)

Robbie Williams skúša keratínové vlákna Nanogen

My, ktorí už vieme, že menej znamená viac, sa pousmejeme a spomenieme si na náš prvý pokus aplikovania zahusťovača vlasov.

Ak nanášame vlákna postupnejšie zatiaľ čo prstami druhej ruky ich jemne “upratujeme” pre čo najlepšie zladenie s vlasmi, výsledný efekt je fantastický!

Základ je trafiť ten správny odtieň alebo kombináciu odtieňov. Vlákna vtedy splynú s vlasmi tak dokonale, že ich vaše okolie vo vlasoch nerozozná ani pri pohľade z blízka.

Robbie a jeho vlasy vyzerajú dobre s vláknami či bez. V jeho prípade by sme skúsili kombínáciu čiernej s jemným pridaním šedivej pre zladenie s jeho “salt&peppa” začínajúcimi šedinami.

4. Oholená hlava

Holá hlava je sexi a páči sa ženám! Nemusíte sa teda obávať, že ženy prestanú mať o vás záujem, skôr naopak. Oholená hlava je trendy a môžete ju doplniť s momentálne veľmi modernou dlhou bradou.

Poraďte sa zakaždým so svojím kaderníkom alebo sa vložte do rúk skúsenému holičovi, aby ste sa vyhli nepríjemným zraneniam.

V zime nezabudnite na čiapku a v lete sa treba ochrániť opaľovacími krémami alebo ľahkými klobúkmi, pretože je najviac vystavená intenzívnym slnečným lúčom.

vyholená hlava

5. “Úplne krátke” vlasy

+ brada

holá hlava v kombinácii s bradou

Práve dnešná moderná doba, viac ako inokedy predtým, sa zaoberá mužským stylingom. Už dávno nie je žiadne tabu, že sa muži sa starajú o svoj výzor rovnako, ako aj ženy.

Preto vďaka správnej a kvalitnej starostlivosti o vlasy máme dnes oveľa menej plešatých mužov oproti minulosti.

Ale keď už k vám genetika nebola milostivá, a nemáte iný výber ako oholiť si hlavu, môžete si to vynahradiť štýlovou bradou alebo fúzami. Profesionálny holič vám najlepšie poradí, aký typ brady sa hodí k forme vašej tvári alebo môžete obmieňať svoj výzor kedykoľvek sa vám zachce.

Aj nakrátko ostrihané vlasy strojčekom s dvoj-trojdňovou zarastenou bradou pôsobia veľmi mužne a drsne. Sami sa o tom môžete presvedčiť, stačí sa pozrieť na úspešné a slávne osobnosti, ktoré si zo svojej plešiny a brady spravili hlavný rozpoznávací znak. Sú to nesmrteľné ikony mužskej krásy, aj napriek ich riedkym vlasom, či plešatej hlavy. Aj o nich píšeme, nižšie, v našom článku.

Ktorým pánskym účesom sa radšej vyhnúť?

V prvom rade sa nesnažte zakryť plešinu na hlave ostatnými vlasmi takzvanou prehadzovačkou! Takisto akékoľvek farbenie pokožky, príčeskyparochne môžu pôsobiť neprirodzene, tak je lepšie sa im vyhnúť. Okolie si ich okamžite všimne a utrpí tým len vaše sebavedomie a istota.

Dlhé vlasy sú takisto out! Ak ich máte príliš riedke, alebo máte vysoké kúty, tak si ich rozhodne nenechávajte narásť. Pôsobia neupraveným a nevkusným dojmom. Na bokoch hlavy a vzadu ich strihajte kratšie, aby ste tak dali zharmonizovali formu tváre. Ale ak už plešina zabrala hlavné miesto na vašej hlave, tak sa radšej zmierte s matkou prírodou a siahnite po strojčeku na strihanie.

Správne sa o svoje vlasy starajte!

Začnite sa aj svedomito starať o svoje vlasy a pokožku. Vaša pravidelná rutina by malo byť používanie kvalitných špeciálnych prípravkov na vlasy. Jedným z nich je Nanogen Šampón a kondicionér pre mužov. Pravidelné umývanie a masáže pokožky pomáhajú prekrveniu vlasových folikulov, čo podporí ich aktivitu a predĺži životný cyklus vlasu.

Môžete si dať spraviť aj test na DHT. Je to androgénny hormón, Dihydrotestosterón, ktorý ovplyvňuje rast ochlpenia a vlasov na tele. Po konzultácii s doktorom môžete upraviť hladinu tohoto hormónu, pomocou tabletiek, a spomaliť tak vypadávanie vlasov.

Inšpirujte sa slávnymi osobnosťami

Žiaľ, ani najsexi muži planéty sa nemôžu vyhnúť vysokým kútom, lysinám, alebo rednúcim vlasom. Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že aj slávne osobnosti trpia vo svojom súkromí, alebo sa snažia popasovať s každodennými problémami, ako je plešina na hlave.

Ale ako to, že pre ženy zostávajú stále príťažliví? Dokázali prevrátiť zdanlivo negatívnu situáciu vo svoj prospech. Ich plešina, či zanedbaná brada sa stali ich najsilnejšou zbraňou a hlavným rozpoznávacím symbolom. Ich profesia tým neutrpela, skôr naopak, sami sa stali tvorcami trendov pánskych účesov pre riedke vlasy.

Priblížime vám, ktorí slávni muži trpia alopéciou a ako sa s ňou vyrovnali.

Bruce Willis

Bruce Willis je aj vo svojich šesťdesiatich rokoch jedným z najpríťažlivejších hercov Hollywoodu. Svoj strih vlasov vždy úspešne prispôsobil svojim viditeľne rednúcim vlasom. Nechával si narásť fúzy, menil rôzne štýly brady a pritom nikdy nestratil svoj mužský šarm. V každej jeho hereckej úlohe vždy vedel dokonale valorizovať svoj výzor. Prezrite si jeho fotky a môžete sa inšpirovať jeho štýlovými premenami.

Sean Connery

Prvý a nezabudnuteľný agent 007, Sean Connery, sa zapísal touto úlohou do hereckého neba. Za mlada sa mohol pýšiť krásnou hustou hrivou, o ktorú však aj on postupne začal prichádzať. Nechal si narásť fúzy a dlhšiu bradu, bez ktorej si ho už ani nevieme predstaviť. Ale ani jeho biele šediny a plešatá hlava mu neubrali na magnetickom pohľade a podmanivej elegancii tajného agenta.

Jason Statham

Slávny a holohlavý! Natáča svoje akčné filmy v prvej osobe bez kaskadérov, je odvážny, svalnatý a pekný. Po boku mal vždy nádherné ženy.

Žeby by bola práve plešatá hlava tajomstvom úspechu týchto mužov?

Jude Law

Napriek tomu, že sa stal terčom gossipu, kvôli svojej pokročilej plešatosti, nerobí si z toho ťažkú hlavu. Odvážne ukazuje jeho vysoké kúty vo vlasoch a dokonca niekto nazval jeho štýl česania ofiny ako postmoderný. Dostáva herecké úlohy primerané k jeho veku, a dodnes ostáva miláčikom všetkých žien vďaka jeho romantickým filmom.

Robo Opatovský

Sám vyhlásil, že v minulosti trpel komplexami pre vypadávajúce vlasy, ale dnes považuje oholenú hlavu za veľmi praktickú. Podľa nás sa mu jeho účes s neodmysliteľnou zarastenou bradou veľmi hodí a dodáva mu charizmu a sexappeal.

zdroj foto: facebook/ Robo Opatovský (official fan page)

V tomto článku sme sa zaoberali užitočnými tipmi na pánske účesy pre riedke vlasy, ktoré vám zvýšia sebavedomie a pomôžu problém s rednúcimi vlasmi otočiť vo váš prospech. Pre dámy, o tom aký účes sa hodí k ich tvári čítajte v článku: Ako si zvoliť ten najlepší účes podľa typu tváre.

Tvoj košík
0