Najlepšie vlasové sérum opäť na sklade!
nanogen logo

NANOBLOG

Kúty vo vlasoch? Ako ich muži riešia a prečo je brada zdravá?

Obsah článku

Takmer všetci muži trpia vypadávaním vlasov a plešatením. Prvým typickým príznakom sú vysoké kúty vo vlasoch. Dá sa s tým niečo robiť?
ako muži riešia kúty vo vlasoch
Takmer všetci muži trpia vypadávaním vlasov a plešatením. Prvým typickým príznakom sú vysoké kúty vo vlasoch. Dá sa s tým niečo robiť?

Bežne sa povráva, že vysoké čelo je symbolom inteligencie a znalostí. Ale väčšina pánov vie veľmi dobre o čom je reč. Keď nadíde ten neočakávaný moment, siahnu si do svojich vlasov a pod prstami už necítia tú krásnu hustú hrivu. Potom pri pohľade do zrkadla si zrazu uvedomia, že po oboch stranách ich čela namiesto silných zdravých vlasov rastie len zopár jemných chlpov, alebo tam už vôbec nič nerastie. Kúty vo vlasoch sa začínajú rozširovať, postupne ustupuje aj celá línia vlasov smerom dozadu a vtedy pre niekoho nastáva moment totálnej paniky.

Je to prvý signál typického vypadávania vlasov a prežitých rokov. Žiaľ mužské plešatenie začína práve od kútov vo vlasoch. Ale aj túto nepríjemnú fázu vášho života môžete premeniť na pozitívnu zmenu životného štýlu.

Začnite sa v prvom rade starať o svoje vlasy správnymi kozmetickými prípravkami na podporu rastu vlasov, zdravo sa stravujte, zmeňte svoj look a rozhodne nevešajte hneď hlavu od smútku. Pretože aj keď plešatenie sa nedá úplne vyliečiť, môžete ho spomaliť alebo oddialiť!

kúty vo vlasoch

Prečo a ako vznikajú kúty vo vlasoch?

Hlavnou príčinou vypadávania vlasov u mužov je dedičné ochorenie nazvané androgénna alopécia. Spôsobuje ju zvýšená hladina mužských hormónov. Konkrétne je reč o dihydrotestosteróne (DHT). Vlasové folikuly sú obzvlášť citlivé na tento typ testosterónu a pod jeho vplyvom sa začnú zmenšovať. Vlasy, ktoré z nich vyrastajú sú oveľa kratšie a podobajú sa skôr na „páperie“, a následne z nich vlasy prestanú úplne rásť. Vzniká tak typická mužská plešina. Vysoké kúty vo vlasoch sú prvým príznakom alopécie. Postupne sa zväčšujú a preťahujú sa do stále širšej plešiny aj na temeno hlavy.

Androgénna alopécia sa žiaľ nedá vyliečiť a vypadávanie vlasov je častokrát neúprosné. Ale našťastie, dnes, máme k dispozícii mnoho prostriedkov, vďaka ktorým ho môžeme spomaliť a oddialiť tak vznik neželanej plešiny. Je jedno, ktorú z možností pre vypadávajúce vlasy využijete, ide o len a len to, aby ste sa cítili opäť sebavedome, mužne a príťažlivo.

Starostlivosť o vlasy

Akonáhle si všimnete, že vám rednú vlasy a vznikajú vysoké kúty vo vlasoch, mali by ste začať používať špeciálne šampóny proti vypadávaniu vlasov. Veľmi účinné sú séra na podporu rastu vlasov.

Na styling svojho účesu takisto používajte len kvalitné produkty, ktoré pomáhajú zväčšiť objem vlasov.

Zdravá výživa a šport majú rovnako dôležitú úlohu pri boji s vypadávaním vlasov. Je ideálne ich doplniť o vhodné výživové doplnky, hlavne s vitamínmi E, D, C a B komplex. K tomu môžete pridať Omega 3, zinok, magnézium a železo, ktoré majú veľmi pozitívny vplyv na zdravie pokožky a vlasov.

Rôzne lieky proti vypadávaniu vlasov obsahujú vedľajšie účinky, preto ich berte až po podrobnej konzultácii v vaším lekárom, alebo dermatológom.

Robo (34)

Nanogen patrí neodmysliteľne k mojej pravidelnej vlasovej rutine. Bez Nanogenu si už ani neviem predstaviť svoj deň.

Najlepšie strihy vlasov na vysoké kúty vo vlasoch

Niekedy stačí správny strih vlasov a stratené sebavedomie je znovu späť. Ak vaša línia rastu vlasov zažína ustupovať, zvoľte si radšej kratšie strihy. Paradoxne sú oveľa vhodnejšie na postupne rednúce vlasy. Rozhodne sa vyhnite dlhým vlasom po bokoch, ktorými sa snažíte prekryť plešinku. Je to najhoršie riešenie pre každého muža s riedkymi vlasmi alebo plešinou. Správny strih a účes odvedie pozornosť od ustupujúcich kútov vo vlasoch.

strihy vlasov na kúty

Krátky strih alebo takmer oholené vlasy

Tento strih je vhodný pre tých, ktorí majú okrem nerovnomerných kútov vo vlasoch aj veľmi riedke vlasy na temene. Princ Wiliam a aj Bruce Wilis sa rozhodli pre tento strih a môžeme len potvrdiť, že ich šarm a krása tým neutrpeli. Skôr naopak!

Krátke vlasy na bokoch s ofinou

Typickým príkladom známych osobností, ktorí nosia tento strih sú Jude Law alebo Sting. Po bokoch hlavy sú vlasy ostrihané úplne na krátko, ale nechali si o pár centimetrov dlhšie vlasy na vrchu hlavy, aby si mohli rozstrapatiť ofinu a zakryť tak ich vysoké kúty vo vlasoch. Obaja majú riedke vlasy aj na temene, ale podarilo sa im dosiahnuť efekt väčšieho objemu, tým že ich pomocou gélu postavili dohora a trochu rozstrapatili.

pánsky úče na kúty vo vlasoch
Krátky strih po bokoch a dlhé na temene

Je to obľúbený strih aj pre tých, ktorí zatiaľ nemajú problémy s vysokými kútmi. Dokonale definuje tvar hlavy a účes si môžete upraviť podľa vášho štýlu. Zvlnené alebo kučeravé vlasy stačí trochu upraviť voskom, rovné dlhé vlasy na temene sa dajú jednoducho začesať dozadu s cestičkou na boku v štýle Leonarda di Capria. Alebo sa inšpirujte účesom Johnyho Deppa, ktorý si ich češe dohora, alebo ich necháva voľne padať po bokoch hlavy.

Správny účes a jeho úprava

Môžete sa pohrať aj so stylingom vášho účesu. Keď si dáte ostrihať vlasy na krátko po bokoch hlavy a na vrchu ich necháte o niečo dlhšie, môžete si ich upravovať podľa chuti a nálady. Dajú sa rozstrapatiť, vyčesať dozadu alebo do väčšej vlny. Vyberajte si len kvalitné stylingové prípravky vhodné na váš typ vlasov, aby vám ho zbytočne nezaťažili.

Nechajte si narásť bradu!

Podarí sa vám tak dokonale odviesť pozornosť od vysokých kútov vo vlasoch. Stačí si vybrať tú správnu dĺžku a tvar, ktoré sa vám najviac hodia.

Trojdňová neoholená brada môže byť veľmi príťažlivá a sexy pre ženy. Dlhá a perfektne upravená brada zas pôsobí sofistikovane a veľmi štýlovo. Vytvorte si váš osobný look a štýl, vďaka ktorému sa budete opäť cítiť dobre, a hlavne sebavedome.

Nosenie brady je aj zdravé! Nevedeli ste to? Brada slúži ako filter, ako zachytávač baktérií, ktoré by inak ľahšie prenikli cez ústa alebo nos do tela. Samozrejme brada je nášmu zdraviu prospešná iba do tej miery, do akej ju udržiavame čistú. Je dôrazne odporúčané pravidelne bradu umývať a zbaviť sa tak po celom dni zachytenej špiny a prachu, prípadne zbytkov jedla či nápojov. Akonáhle by sme na brade tieto baktérie nechali hromadiť, jej nosenie tak stráca význam a stáva sa viac zdraviu škodlivým než prospešným.

nechaj si narásť bradu

Transplantácia vlasov ako riešenie pre kúty vo vlasoch

Ďalšou možnosťou je aj transplantácia vlasov. Spočíva v implantácii zdravých a aktívnych vlasových folikulov priamo do pokožky na miestach s plešinou, z ktorých následne vyrastie plne vyvinutý vlas. Je to trochu bolestivá a takisto veľmi drahá technika, ale môže byť veľmi účinná. Hlavne pre tých, ktorí sa nevedia zmieriť s vysokými kútmi alebo lysinami na temene.

Iné riešenia pre kúty vo vlasoch

Na trhu existuje mnoho sprejov, púdrov a iných produktov, ktoré sú určené na zafarbenie pokožky hlavy a optické zahustenie vlasov. Nie všetky sú dermatologicky testované a vhodné pre kontakt s citlivou pokožkou hlavy.

Aby ste sa vyhli kožným alergiám a umelému efektu zafarbenej pokožky bez vlasov, vyberte si len naozaj kvalitné a jedinečné riešenia akým je zahusťovač vlasov Nanogen. Jeho špeciálne keratínové vlákna vďaka elektrostatike priľnú na vaše riedke vlasy a nie na pokožku. Zakryjú presvity pokožky hlavy a dodávajú tak pocit a dojem hustých vlasov. Ide o maskérsku vychytávku ktorej celkový konečný efekt pôsobí veľmi prirodzene. Nefarbí pokožku, oblečenie, vankúš pri spánku a vydrží vo vlasoch aj po celý deň alebo kým si znovu neumyjete hlavu šampónom. Dajú sa ním veľmi jednoducho prekryť typické vysoké kúty vo vlasoch a lysiny – pokiaľ na nich ešte nejaké vlasy zostali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *