AKCIA
vyhody

Spôsoby liečby alopécie + VIDEO

od | sep 10, 2015 | 0 komentárov

Navzdory rôznym tvrdeniam, súčasne s Nanogenom existujú už iba dve plne schválené liečivá s preukázanými účinkami proti vypadávaniu vlasov a obnovy ich rastu. Aj napriek ich účinnosti však so sebou prinášajú početné neželané vedľajšie účinky, ktoré u Nanogenu nenájdeme.

Finasterid

Finasterid je DHT inhibítor, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory testosterón-5-alfa reduktázy. Pomáha spomaliť, alebo zredukovať vypadávanie vlasov a existuje množstvo konkrétnych prípadov, keď napomohol ku znovuobnoveniu rastu vlasov u mužov.

Žiaľ, Finasterid je vhodný iba pre mužov. Ženy by sa mu mali zďaleka vyhýbať, keďže môže spôsobiť vážne poškodenie plodu. Finasterid so sebou tiež prináša množstvo nežiadúcich vedľajších účinkov vrátane impotencie, straty libida, nadmerného rastu ochlpenia po celom tele, prudkých bolestí a nauzey.

Minoxidil

Predchádza radikálnemu poškodeniu a podporuje Anagén – rastovú fázu vlasu. Minoxidil tiež prekrvuje pokožku hlavy a poskytuje vyživujúce látky potrebné pre rast vlasov. Minoxidil doteraz zaznamenal množstvo prípadov znovuobnovenia rastu vlasov.

Minoxidil je oveľa šetrnejší a príjemnejší na používanie než Finasterid. Zároveň pre ženy, ktoré trpia vypadávaním vlasov, najvhodnejší. Existuje tiež niekoľko spozorovaných vedľajších účinkov, ako dočasné ubúdanie vlasov, spôsobené účinkami Minoxidilu, nevyhnutnými pre obnovu zdravého vlasového cyklu. Najčastejšie vedľajšie účinky Minoxidilu sú spojené s jeho propylénglykolovou bázou, čiže pri dlhodobejšom používaní môže spôsobovať svrbenie pokožky, vysušovanie a následnú tvorbu lupín.

Čítajte viac o vedľajších účinkoch minoxidilu TU.

Testované a potvrdené proti androgénnej alopécii – bez vedľajších účinkov!

nanogen sérum na vlasy

Podporuje zdravý rast vlasov
Obnovuje rast nových vlasov
Šetrné, bez vedľajsích účinkov a podráždenia
• Vhodný aj ako sprievodné ošetrenie s minoxidilom

nanogen serum graf vs minoxidil

SLEDUJ VIDEO AKO VLASOVÉ RASTOVÉ FAKTORY OBNOVUJÚ RAST VLASOV!

 

Použité zdroje: http://www.solen.sk/pdf/014402a9c125a061447d39d1a7da7617.pdf

MUDr. Zuzana Kožuchová, Oddelenie dermatológie a korektívnej dermatológie, ENVY, Klinika estetickej medicíny, Košice

Ďalšie články o alopécii:

Tvoj košík
0