AKCIA
vyhody

Zábal na vlasy | 4 TOP ingrediencie na domáce zábaly na vlasy

od | sep 5, 2017 | 0 komentárov

Zlá kvalita vlasov a ich vypadávanie môže byť frustrujúcim problémom pre mužov i ženy, preto by sa zábal na vlasy mal stať našou bežnou rutinou. Správne identifikovať príčiny problému vypadávania vlasov sa môže zdať na prvý pohľad dostatočne jednoduché. Stres, zlá výživa, gény a rôzne ochorenia môžu prispieť k nežiadanej strate objemu vlasov, k poškodeniu vlasov a ich celkovému nezdravému vzhľadu. Bojovať s týmto problémom je niekedy ťažké – zmena nášho životného štýlu a zlepšenie nášho zdravia si vyžaduje čas a úsilie.

Mnohé produkty vlasovej kozmetiky sľubujú, že záležitosť s problematickými vlasmi rýchlo a ľahko vyriešia, a napriek tomu výsledky nie vždy spĺňajú sľuby. Ak vás už unavuje skúšanie rôznych prípravkov kúpených v obchode, len aby ste zistili, že nefungujú, skúste si spraviť zábal na vlasy z ingrediencii, ktoré nájdete doma.

Pomocou týchto návodov si môžete byť istí, že zábal na vlasy, ktorý používate, je prírodný, bez potenciálne nebezpečných chemikálií a neminiete ani veľa peňazí.

Tu sú 4 tipy na účinný zábal na vlasy z domácich ingrediencií.

  1. Zázvor
  2. Aloe vera
  3. Med
  4. Olivový olej

Ďalej si povieme ako tieto ingrediencie využiť v prospech našich vlasov:

Zábal na vlasy zo zázvoru

Zázvor je historicky považovaný za jeden z pravých zázrakov prírody. Okrem toho, že je veľmi delikátnym korením, je známy, že poskytuje dlhý zoznam zdravotných a kozmetických benefitov. Je to prírodná rastlina s vlastnosťami, ktoré pomáhajú pri liečbe rôznych zdravotných problémov, napríklad lieči poruchy trávenia, dýchacie a srdcové problémy. Okrem toho silná a povzbudzujúca vlastnosť zázvoru je tiež vynikajúcim prostriedkom na riešenie rôznych problémov s vlasmi. Zázvor sa používa po stáročia v rôznych ajurvédských liečebných postupoch.

Ako používať zábal na vlasy so zázvorom

Extrahujte šťavu z čerstvého zázvoru. Vezmite 1 lyžicu tejto šťavy a pridajte olivový olej alebo jojobový olej v rovnakom množstve. Jemne naneste túto zmes na pokožku hlavy, zatiaľ čo ju masírujete krúživými pohybmi. Nechajte ju pôsobiť 15 až 30 minút. Potom vlasy umyte jemným šampónom. Toto ošetrenie zázvorom sa môže vykonať 1-2 krát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky. O účinkoch olivového oleja na vlasy sa dočítate nižšie.

Viac o olejoch na vlasy sa dočítate v článku Olej na vlasy.

Zázvor proti lupinám

Zábal na vlasy zo zázvoru môžu vyriešiť aj vaše problémy s lupinami. Ak máte pocit, že ste už vyskúšali naozaj všetko, možno práve zázvor sa stane riešením vášho problému. Zázvor má prirodzené antiseptické vlastnosti, ktoré z neho robia ideálny prostriedok na odstránenie lupín.

NÁŠ TIP PRE ZDRAVÉ VLASY BEZ LUPÍN – ŠITÉ NA MIERU PRE ŽENY

nanogen pre zeny

Zastavuje vypadávanie vlasov
Obnovuje zdravý rast vlasov
• Dôkladne čistí pokožku hlavy
• Kompletne vyživuje vlasy

 

Vynikajúce produkty, účinné a zároveň šetrné k pokožke hlavy. Odporúčam všetkým ženám s problematickými a riedkymi vlasmi!

Anna (39)

Zábal na vlasy z aloe vera pre upokojenie vlasovej pokožky

Aloe Vera je jedna z najsilnejších a najkrajších rastlín. Už od nepamäti je skvelým pomocníkov pre oblasť zdravia a krásy. Aloe Vera zvlhčuje, hydratuje pokožku, vyhladzuje vrásky a upokojí začervenanú pokožku po opaľovaní. A nielen to! Gél z aloe vera je tiež dobrý na vlasy. Áno, podporuje rast vlasov, zvlhčuje vlasy, zmierňuje svrbenie pokožky hlavy a pomáha odstraňovať lupiny.

Zábal na vlasy z aloe vera: Zmiešajte 4-5 polievkových lyžičiek čerstvého gélu aloe vera, 3 lyžice kokosového oleja a 2 polievkové lyžice medu. Všetko dobre premiešajte a aplikujte na vlasy od korienkov. Ak sú vaše kadere suché a poškodené, vďaka tomuto zábalu budú vyživené a hydratované. Nechajte zábal na vlasy pôsobiť 20-25 minút a potom umyte pomocou bežného šampónu.

Med na suché a poškodené vlasy

Ak máte suché alebo poškodené vlasy, medový zábal na vlasy vám môže pomôcť. Med je známy aj ako prirodzený zvlhčovač, pretože priťahuje vlhkosť. Je tiež plný antioxidantov a živín a dokáže ”vykŕmiť” vlasové folikuly. Zároveň podporuje zdravý rast vlasov. Med je potrebné miešať s inými ingredienciami, v opačnom prípade môžete skončiť s lepkavými vlasmi a neporiadkom všade okolo seba. Zábal na vlasy z medu obsahuje aj ďalšie prírodné zložky, ktoré vám pomôžu vyživiť suché vlasy a dodať im lesk.

Olivový olej na vlasy

Olivový olej vám môže pomôcť hydratovať vlasy a tiež podporuje zdravie pokožky hlavy a vlasov. Pomáha vyhladzovať a vyživovať suché a poškodené vlasové pramene.

Zábal na vlasy z olivového oleja a medu

Zmiešajte dohromady ½ šálky medu a ¼ šálky olivového oleja. Aplikujte na dĺžky vlasov podľa potreby. Nechajte pôsobiť 20 minút a zábal potom dôkladne zmyte.

Tvoj košík
0