AKCIA
vyhody

Olej na vlasy | 5 najlepších olejov, ktoré sú účinné na vlasy

od | aug 21, 2017 | 2 komentáre

V týchto dňoch takmer všetci čelíme problémom s vypadávaním vlasov alebo ich rastom. Či už ide o teenagerov, dospelých alebo starších ľudí, všetci chceme čo najlepšie vyzerajúce vlasy. A práve kvalitný prírodný olej na vlasy nám v tom môže byť nápomocný. Poďme si niektoré z týchto olejov priblížiť.

Kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je jeden z najsilnejších olejov na svete. Nielenže má blahodárne účinky na naše zdravie, je tiež skvelý olej na vlasy. Kokosový olej má vysoký obsah vitamínu E a iných živín, ktoré sú vlasy schopné absorbovať. Výsledkom budú vlasy, ktoré sú silnejšie, lesklejšie, zdravšie a ktoré majú silnejšie korene.

Kokosový olej tiež obsahuje kyselinu kaprinovú, ktorá má úžasnú antimikrobiálnu silu, čo znamená, že vaše vlasy a pokožka hlavy budú zdravšie a zabráni vzniku lupín, svrbeniu a infekciám pokožky hlavy. Uistite sa, že kupujete extra panenský druh pre maximálnu účinnosť.

účinný kokosový olej

Arganový olej na vlasy

Arganový olej je jedným z najdrahších olejov na vlasy. Opýtajte sa však každého, kto ho používa, a potvrdí vám, že arganový olej na vlasy určite stojí za investíciu.

Arganový olej obsahuje veľa vitamínu E, Omega 3 a 9 mastných kyselín a antioxidantov, ktoré s poškodenými, suchými, hrubými alebo inak nepoddajnými vlasmi dokážu robiť zázračné veci.

Existuje na trhu množstvo výrobkov s obsahom arganového oleja. Avšak najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete opäť používať bio arganový olej na vlasy.

Viac o arganovom oleji na vlasy tu!

Jojobový olej na vlasy

Jojobový olej napodobňuje prírodné mazivo, ktoré je produkované v našej pokožke hlavy. Vyživuje vlasy a vlasové folikuly a podporuje rastu vlasov. Olej má antifungálne vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie našej pokožky hlavy. To tiež pomáha zbaviť sa vrstvy mŕtvej kože, lupín a iných nečistót a zanecháva tak čistú a dobre hydratovanú pokožku hlavy.

Jojobový olej je bohatý na vitamíny E, Omega 6 a 9 mastné kyseliny a nasýtenú mastnú kyselinu nazývanú Docosanol, ktorá pomáha bojovať proti vírusovým infekciám. Je tiež bohatý na antioxidanty. Tieto bojujú proti voľným radikálom, ktoré majú nepriaznivé účinky na zdravie našich vlasov.

Vzhľadom na to, že naše vlasy sú z veľkej časti tvorené z bielkovín, obsah mastných kyselín v jojobovom oleji je ideálny pre vyživovanie vlasov a vlasových folikulov. Mazivo, ktoré produkujú mazové žľazy, pokryje pokožku hlavy a vlasy a udržuje ich zvlhčené.

Molekulárna štruktúra jojobového oleja je podobná molekule kožného mazu. Jojobový olej tak preberá funkciu prírodného maziva a udržiava našu vlasovú pokožku hydratovanú. Vo výsledku to zlepšuje zdravie vlasových folikulov a mazových žliaz tým, že olej optmalizuje množstvo produkovaného kožného mazu.

Rozmarínový olej na vlasy

Tajomstvo ako urýchliť rast vlasov sa tiež skrýva v pravidelnom používaní rozmarínového oleja. Vďaka rozmarínu a niekoľkým ďalším prírodným prostriedkom na rast vlasov, sa môžeme vydať na cestu dlhých, silných a zdravých vlasov.

rozmarínový olej na vlasy

Rozmarínový olej je známy svojou povesťou povzbudzujúcich účinkov a podporou rastu vlasov. Používajú ho na tento účel už celé storočia mnohé kultúry. Niektorí spochybňujú, že rozmarínový olej je schopný stimulovať rast vlasov, mnohí však naďalej používajú rozmarínový olej v snahe zabrániť plešatosti a vypadávaniu vlasov.

Rozmarínový olej stimuluje bunkové delenie (proliferáciu) a rozširuje krvné cievy. Na druhej strane stimuluje vlasové folikuly na produkciu nového rastu vlasov.

Ako používať olej na vlasy?

Ak chcete používať prírodný olej na vlasy, pridajte ho do šampónov, vlasových kondicionérov a vlasových sér. Môžete si ich pravidelne vtierať do vlasových končekov alebo si môžete z nich spraviť zábaly. Vhodné je ich do vlasovej pokožky vmasírovať krúživými pohybmi. Najlepší účinok dosiahnete, ak olej zohrejete a necháte pôsobiť niekoľko hodín.

Prírodné oleje môžete navzájom kombinovať. Napríklad rozmarínový olej je prospešný s inými esenciálnymi olejmi, ako je čajovník, levanduľový alebo hroznový olej.

Prečítajte si tiež článok o ricínovom oleji na vlasy.