AKCIA
vyhody

Zdravé vlasy – 20 skvelých návykov: Číslo 5 by mal dodržiavať každý!

od | júl 3, 2017 | 0 komentárov

Všetci snívame o zdravých, hebkých a lesklých vlasoch, ale mnohé naše pravidelné rutinné návyky môžu vlasy poškodiť a oslabiť. Patria sem veci, ktoré robíme automaticky bez premýšľania, avšak má to vplyv na zdravie našich vlasov. Chceme sa s vami podeliť o 20 skvelých návykov pre krásne a zdravé vlasy. Sú jednoduché, účinné, môžete ich použiť na ochranu vašich vlasov a pomôcť im tak rásť a stať sa zdravšími a silnejšími.

1. Biely ocot pre zdravé vlasy

Navlhčite si vlasy do bieleho octu po použití šampónu a nechajte ich v ňom pár minút potom, ako si vlasy umyjete. Vlasy budú jasnejšie a žiarivejšie od prvého okamihu ako tento recept vyskúšate.

2. Avokádo

Pre zdravé vlasy, raz mesačne použite prírodnú masku vyrobenú z avokáda.

avokádo pre zdravé vlasy

3. Surové žĺtko

Umyte si vlasy surovými žĺtkami namiesto šampónu. Hoci sa to môže zdať divné, tento prírodný produkt hydratuje vlasy lepšie ako mnoho komerčných kozmetických výrobkov. Výhodou je, že žĺtka vlasy neoslabia.

4. Neumývajte si vlasy príliš často

Časté umývanie pomáha odstraňovať z pokožky hlavy oleje, ktoré vlasy potrebujú pre výživu a rast.

5. Používajte šampón bez SLS

SLS patria k nešetrným činiteľom, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky hlavy. Našťastie, na trhu sú dostupné tiež šampóny bez obsahu SLS, ktoré vám pomôžu v intenzívnejšej starostivosti o vlasy.

NÁŠ TIP PRE ŠAMPÓN BEZ SLS A BEZ PARABÉNOV:

šampóny pre riedke vlasy

Unikátny šampón pre mužov a pre ženy
Vhodný pre podráždenú a citlivú pokožku
Hĺbkovo čistí a osviežuje pokožku hlavy
Účinný proti lupinám

Bezkonkurenčný šampón! Vlasy sú objemnejšie už po prvom umytí a zbavila som sa lupín. Príjemne vonia!

– Silvia (32)

6. Voľný vrkoč na noc

Pred tým ako pôjdete spať, zapleťte si voľný vrkoč. Získate tým krásne plážové vlny po prebudení a zabránite aj tomu, aby sa vaše zdravé vlasy lámali a zamotávali sa v spánku.

voľný vrkoč
masáž vlasovej pokožky

7. Masáž vlasovej pokožky

O masáži vlasových korienkov sa už toho popísalo veľa. Skutočne to funguje! Masírujte vlasovú pokožku každý deň. Aktivujete tým krvný obeh v tejto oblasti a podporite rast zdravých vlasov.

8. Chráňte vlasy pred slnkom a vodou.

Môžete používať klobúky a pokrývky hlavy alebo špeciálne letné vlasové stylingové prípravky, ktoré ochránia vaše vlasy pred chlórom a morskou vodou.

ochrana vlasov pred slnkom

9. Nefénujte si vlasy príliš často

Lepšie povedané, ak nemusíte, vlasy si nefúkajte. Len v špeciálnych prípadoch. Radšej si nechajte vlasy prirodzene uschnúť.

10. Nespite s mokrými vlasmi

Usušte si vlasy predtým, ako idete spať, ak nechcete mať zlý deň kvôli nepodarenému účesu, keď sa ráno prebudíte. Okrem toho sú mokré vlasy oveľa jemnejšie a náchylnejšie k štiepeniu.

11. Bez kulmy a bez žehličky

Vyhnite sa nadmernému stylingu vlasov, používaniu kulmy či žehličky na vlasy. Ak ich predsa len použijete, nastriekajte si na vlasy špeciálny ochranný sprej, ktorý vaše vlasy ochraní pred vysokou teplotou.

12. Používajte arganový olej na vlasy.

Tento olej má mnoho blahodarných účinkov na vlasy. Vaše vlasy posilní a dodá im lesk.

13. Nečešte vlasy mokré

Nečešte si vlasy, keď sú mokré. Vtedy sú vaše vlasy slabšie a náchylné k lámaniu. Miesto toho použite v sprche pri nanášaní kondicionéra hrebeň so širokými zubami.

14. Vlasy by sa nemali farbiť a odfarbovať.

Farby na vlasy obsahujú chemikálie, ako je amoniak, ktorý môže spôsobiť trvalé poškodenie vlasov. Ak nie ste so svojou farbou vlasov spokojní, prikloňte sa k prírodným farbivám, ako je Henna.

15. Počas spánku…

Používajte saténovú alebo bavlnenú obliečku na vankúš. Tieto materiály znížia riziko poškodenia vlasov, ktoré sa do nich nebudú tak zamotávať ako do bežných obliečok.

správne obliečky na vankúš

16. Pravidelne zastrihávajte vlasy

Ak máte vlasy náchylné k poškodeniu, mali by ste ich zastrihávať každých osem týždňov, aby ste ich udžali zdravé.

17. Dodajte svojmu telu biotín.

Tento vitamín podporuje rast vlasov a nechtov a napomáha regenerácii pokožky.

18. Relaxujte – inými slovami: vyhýbajte sa stresu!

Relax! Nič nepoškodzuje vlasy viac ako stres. Bez ohľadu na to, akú starostlitvosť svojim vlasom venujete, nikdy nebudú tak krásne ako by ste si priali, ak neodstránite zo svojho života stres.

19. Jedzte vyváženú stravu

Vlasy sú tiež zrkadlom našich stravovacích návykov. Keď im nedodáme dostatok vitamínov a živín, budú oslabené so sklonom k štiepeniu a vypadávaniu vlasov. Prijímajte dostatok bielkovín, prírodných tukov a vitamínov v strave. Uvidíte, že to vaše vlasy pozitívne ovplyvní.

vyvážená strave pre zdravé vlasy

20. Dodajte vlasom výživu

Vyživujte vlasy pravidelne s prírodnými alebo komerčne vyrobenými maskami na vlasy bohatými na vitamíny a oleje.

Tvoj košík
0