AKCIA
vyhody

Strihy na objem vlasov: 5 účinných tipov pre väčší objem

od | máj 3, 2022 | 0 komentárov

Každá žena je nádherná a hlavne si zaslúži sa tak aj cítiť. Niekedy preto stačí naozaj veľmi málo, ako napríklad správny účes a strih vlasov, ktorý vám hneď pomôže vyčariť úsmev na tvári pri pohľade do zrkadla. A najkrajšou ozdobou každej dámy je práve úsmev! Ak sa teda trápite s príliš jemnými alebo doslova „utľapkanými“ vlasmi, prečítajte si naše rady, ako si s nimi jednoducho a rýchlo poradiť. Strihy na objem vlasov sú témou tohto článku.

Čarovné slovíčko, ktoré platí na zväčšenie objemu vlasov je „postupný zostrih“. Nezáleží na tom, či ide o krátke, dlhé vlasy alebo len o ofinu, vyberte si vždy účesy zostrihané postupne. Jedine táto technika strihania vlasov im dodá potrebný objem a ľahkosť. Nebojte sa nožníc, keď sa chcete zbaviť vašich ťažkých, smutných a banálnych vlasov bez života.

Šikovný kaderník vám pomôže aj bez toho, aby ste museli zmeniť pôvodnú dĺžku vašich vlasov. Možností je neúrekom a my vám poradíme, ktoré účesy a strihy sú ideálne práve na zväčšenie objemu vlasov.

Krátke strihy na objem vlasov

Krátke vlasy sú nepochybne najlepšou voľbou pre tých, ktorí majú jemné a riedke vlasy. Môžete si vybrať či ich chcete úplne krátke alebo komplikovanejšie a odvážnejšie strihy na objem vlasov. Dajte si pozor, aby sa hodili k vašej forme tvári a typu vlasov. Niekoľko jednoduchých tipov aký účes sa hodí k vašej tvári nájdete tu v článku: https://www.nanogen.sk/zvolit-ten-najlepsi-uces-vas-typ-tvare/

1. Bob

Všeobecne veľmi obľúbený a pohodlný strih na objem vlasov. Na zväčšenie objemu vlasov odporúčame zostrihať postupne vlasy na temene, tak, aby boli o niečo kratšie ako vpredu. Tento strih vám určite zaručí krásny a veľmi prirodzený objem vlasov aj bez použitia tužidla a laku.

Môžete si kľudne zvoliť aj o niečo dlhší bob, ale musíte si dať pozor, aby príliš riedke vlasy nepôsobili príliš hladko a plocho. V tomto prípade je potrebné ich zakaždým natočiť alebo kulmovať do väčších prirodzených vĺn (wavy bob). Alebo ich môžete oživiť postupnou dlhšou ofinou, ktorá voľne padá po boku čela.

stredný bob

Náš tip pre riedke vlasy a presvitajúcu pokožku hlavy:

zahusťovač vlasov

Najobľúbenejší zahusťovač vlasov na svete!
Prirodzený výsledok za pár sekúnd
Odolný voči dažďu, vetru a potu
• V 10 farebných prírodných odtieňoch

príbehy ženy nanogen pred a po

Neverila by som, že takýto prípravok existuje. Už si ani neviem predstaviť život bez neho. Okamžitý a prirodzený efekt, skvelý pocit!

Vanda (31)

2. Pixie

Pixie strih je jednoduchý a typický chlapčenský strih. S krátkymi vlasmi je veľmi jednoduché vytvoriť väčší objem. Stačí sa pohrať s voskom alebo gélom so suchým efektom a môžete meniť účes každý deň. Strapaté vlasy, začesané dozadu alebo len zdvihnutá ofina do väčšej vlny. Krátke účesy a strihy na objem vlasov sú veľmi praktické a zábavné, a postačí vám len trochu praxe pri stylingu.

pixie účes

3. Shag

Shagy štýl 70.tych rokov ponúka viacero možností a dĺžok strihu vlasov. Pridržiava sa troch hlavných pravidiel:

  • postupný zostrih
  • žiadna cestička na hlave
  • strapatý styling

Hodí sa pre rovné, kučeravé, či nepoddajné vlasy. Prekvapivo je vhodný aj pre celkom jemné a riedke vlasy, a vlasy bez života. Dodáva im objem a vďaka rozstrapatenému strihu a stylingu si ani len nevšimnete rozdiel v porovnaní s hustými a bohatými vlasmi.

shag účes

Čo robiť s dlhými vlasmi?

Čakali ste dlho, kým vám nenarastú krásne dlhé vlasy, ale teraz, keď sa na pozeráte, tak sú ploché, bez života a hlavne bez objemu. S týmto problémom bojuje mnoho žien. Čím sú vlasy dlhšie, o to viac sa treba o ne starať.

Správny strih na objem vlasov je základným kameňov k dosiahnutiu želaného výsledku. Vlasy strihané postupne sú odľahčené od svojej váhy a okamžite pôsobia ľahšie a objemnejšie. Aj ofina alebo jednoduchý prameň po boku hlavy sa môžu stať tou nebadateľnou prísadou, ktorá však úplne zmení váš look k lepšiemu.

Ale správny strih sám o sebe nestačí. Preto začnite už starostlivým výberom šampónu a kondicionéru na zväčšenie objemu vlasov.

Nezabudnite ani na kvalitné masky na vlasy, ktoré sú špecificky určené na odľahčenie vlasov a zväčšenie objemu.

Sušte si vlasy so zaklonenou hlavou dopredu tak, aby sa nadvihli od korienkov a neboli prilepené na hlave.

Nakoniec správny styling a výber štýlu dodajú vašej krásnej dlhej hrive ten správny a originálny šmrnc. Prečítajte si naše rady ako sa učesať a ako si upraviť vlasy.

Ofina áno, či nie?

Odpoveď je áno, ale len v prípade ak je dlhšia a je mierne otvorená na čele alebo na boku. Voľne padajúce „neposedné“ pramene ofiny budú pôsobiť ľahšie a objemnejšie a tým pádom aj celý váš účes. Ak ste sa rozhodli pre krátky bob, tak si môžete ponechať aj hustejšiu rovnú ofinu, ale zvyšok vlasov nakučerte alebo rozstrapaťte. Pri celkom krátkych vlasoch je vhodnejšia strapatá alebo vyčesaná ofina.

Päť dokonalých účesov na objem vlasov

Rovnako dôležitý ako strih na objem vlasov, je aj ich správny styling a konečná úprava. Na to, aby vaše jemné vlasy nevyzerali „utľapkane“, používajte len kvalitné gély a vosky, ktoré zbytočne nezaťažia váš vlas. Pamätajte si, že tieto prípravky sa niky nenanášajú na korienky, ale len na konce vlasov, aby pôsobili nadýchane a ľahko.

Ako si teda sušiť a učesať vlasy? Tu je zopár rád a účesov.

1. Cop

Ak sa nechcete vzdať dlhých vlasov a radi nosíte vrkoč, tak aj dámy, ktoré majú hladké alebo riedke a jemné vlasy si ho môžu občas dovoliť. Stačí si ho spraviť trochu inak ako zvyčajne, aby vlasy pôsobili hustejšie a s väčším objemom.

Natupírujte si vlasy kúsok nad bodom, kde si chcete vypnúť vlasy do copu. Jemne ich učešte len na povrchu, aby neboli strapaté a zaviažte. Nechajte si bokom prameň vlasov, ktorý potom môžete obtočiť okolo gumičky, aby ju nebolo vidno.

Ak máte príliš jemné a lámavé vlasy a nechcete ich tupírovať, tak použite buď tužidlo alebo suchý šampón a rozstrapaťte jemne len rukami. Ofina alebo menší prameň vlasov voľne pustený po boku hlavy dokonale doplnia váš nadýchaný a štýlový cop.

strihy na objem vlasov - cop

2. Drdol

Poradíme vám veľmi jednoduchý trik, aby váš drdol nebol príliš malý a neforemný. Nebudete potrebovať k tomu ponožky, donuty alebo iné pomôcky. Stačí vypnúť vlasy do gumičky tak, aby ste si ich príliš neuhladili. Nepripevnite si ho príliš pevne, a pomocou rúk uvoľnite aj zopár prameňov, aby vyzerali nadýchane a aj trošku rozstrapatene. Kľudne ponechajte voľnú ofinu alebo nejaké pramene po boku tváre.

Vlasy vo vrkoči učešte smerom od končekov ku korienkov. Naberú na objeme a potom ich stále jemne obtočte okolo gumičky, aby vytvorili ľahký a veľký drdol. Pripevnite sponkami a lakom na vlasy. Jednoduché, však? Výsledok je úžasný a neuveriteľne rýchly.

účes drdol

3. Vypnuté vlasy

Ďalším veľmi obľúbeným účesom, ktorý pomáha zväčšiť objem vlasov, sú vypnuté vlasy do polovice hlavy. Môžete si jednoducho vypnúť vrchnú časť vlasov podľa vášho obľúbeného štýlu. Natupírujte si ofinu smerom dozadu, vypnite sponkami vlasy po bokoch hlavy a prekryte ich dozadu vyčesanou nadýchanou ofinou. Tento štýl je vhodnejší pre rovné a veľmi hladké vlasy. Máte krátku ofinu, alebo zvlnené vlasy? Nechajte sa inšpirovať natupírovaným účesom v štýle Brigitte Bardot zo 60-tych rokov.

Ak radi nosíte vypnuté vlasy, tak máte veľmi veľa štýlov a účesov na výber. Vyhnite sa však za každú cenu uhladeným, navoskovaným a príliš pevne uviazaným vlasom. Ak im chcete dodať objem a vzdušnosť, zvoľte si radšej voľnejšie, strapatejšie a „samopašné“ účesy.

4. Kučery a vlny

Nič nedodá vlasom lepší objem ako kučeravé alebo zvlnené vlasy. Veľmi aktuálny a moderný je wavy bob, ktorý pôsobí celkom prirodzene. Postačí vám len okrúhla kulma a zopár minút pred zrkadlom.

Aby dlhšie vlasy nepôsobili nudne, tak ich takisto oživte kučerami a vlnami. Stačí vám zvlniť pramene od polovice dĺžky vlasov ku končekom a hneď naberú objem a pohyb. Je to o niečo zdĺhavejšia príprava, ale výsledný efekt stojí za to. Predsa len dlhé vlasy si vyžadujú viacej pozornosti a starostlivosti.

Tieto kučery dosiahnete buď kulmovaním jednotlivých prameňov alebo sušením vlasov s okrúhlou kefou a správnou technikou.

Na internete existuje nespočetné množstvo návodov a tutoriálov ako si nakučeraviť vlasy. Avšak opatrne, žehličky a kulmy môžu vaše vlasy poškodiť!

strihy vlasov - kučery a vlny
strihy vlasov - čelenka

5. Čelenka

Aj čelenka alebo korunka vo vlasoch môže originálne oživiť váš účes. Sú ideálne nielen na elegantné príležitosti, ale aj každodenné nosenie. Rovnako kvetiny a iné vlasové ozdoby môžu byť skvelým doplnkom vo vlasoch. Rozhodne odvedú pozornosť od príliš riedkych a spľasnutých vlasov.

Pohrajte sa aj s farbami

Objem vlasom môže dodať aj správny výber farby na vlasy. Môžete sa hlavne pohrať s rôznymi odtieňmi farieb, ale vyberte si vždy svetlejšie farby, ktoré opticky pridávajú na objeme.

Shatush, bronde, melír alebo degradè, vyberte si podľa chuti alebo podľa najnovšej módy. Vítané sú aj biely vlasy a aj experimenty s inými farbami ako ružová, či modrá.

strihy vlasov - farby

Príčesky alebo parochne

Príčesky sú pramene vlasov spojené buď gumičkou, šnúrkou alebo sieťkou. Dajú sa jednoducho nasadiť na hlavu a spoje sa prekryjú vašimi prirodzenými vlasmi. Ich výhodou je hlavne dostupnosť a jednoduchosť použitia. Ak chcete mať krásne husté vlasy mávnutím čarovného prútika, tak si môžete jednoducho vybrať príčesok podľa nálady a farby vlasov. Ráno si ich pripevníte na vlasy a večer odložíte do zásuvky.

Najkvalitnejšie pramene sú zhotovené z pravých vlasov a preto sú aj najdrahšie. Nikto si však ten rozdiel nevšimne, ako sa to stáva pri syntetických prameňoch. Možností je dnes veľmi veľa, dajú sa vybrať kučeravé vlasy, rovné dlhé copy, melírované pramene, alebo jednofarebné. Toto sú najpoužívanejšie a najznámejšie typy príčeskov:

– konský cop

– zapletaný vrkoč

– drdol

– vlasová gumička

– príčesok s čelenkou

– poloparochňa

 

Zahusťovače vlasov

Zahusťovače vlasov fungujú na inom princípe, ale výsledný efekt je prirodzený a vlasy vyzerajú hustejšie a objemnejšie. Sú to keratínové vlákna, ktoré sa prichytia na pôvodný vlas a viditeľne prekryjú presvitajúcu pokožku a tým dosiahnu to, že vlasy opticky pôsobia hustejšie. Ide o jednoduchý maskérsky trik, ktorý je však veľmi účinný. Vlákna pri správnej aplikácii dokážu vo vlasoch pôsobiť natoľko diskrétne, že ani pri pohľade z blízka ich nie je možné rozpoznať. Potom ich stačí jednoducho zmyť šampónom.

Na záver zopár tipov pre účinné strihy na objem vlasov

  • Postupné strihy vlasov
  • Asymetrické strihy
  • Cestička vždy na boku, alebo vôbec žiadna cestička
  • Prirodzený efekt mierne zvlnených alebo strapatých vlasov
  • Kučery
  • Kvalitné stylingové prípravky, ktoré príliš nezaťažia a nezamastia vlasy
Tvoj košík
0